This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Rigidigi »

Wczoraj miałem okazję po raz pierwszy zagrać w TWoM i gra wydaje się być ekstremalnie trudna. Wiem, że to pierwsza rozgrywka, ale nie wiem, co mogliśmy zrobić inaczej, żeby poszło lepiej. Wszystkie postaci zginęły na koniec pierwszego rozdziału. Może los nam nie sprzyjał..?

Aczkolwiek muszę przyznać, że gra jest bardzo fajna i chętnie spróbuję jeszcze raz :)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: walkingdead »

Rigidigi pisze:Wczoraj miałem okazję po raz pierwszy zagrać w TWoM i gra wydaje się być ekstremalnie trudna. Wiem, że to pierwsza rozgrywka, ale nie wiem, co mogliśmy zrobić inaczej, żeby poszło lepiej. Wszystkie postaci zginęły na koniec pierwszego rozdziału. Może los nam nie sprzyjał..?

Aczkolwiek muszę przyznać, że gra jest bardzo fajna i chętnie spróbuję jeszcze raz :)
U nas było równie przykre doświadczenie i niemal równie szybko.
Jestem przekonana, że w naszym przypadku to kwestia lepszego planowania. :wink:
Kolejna gra będzie już rozegrana z większą świadomością konsekwencji i przy większym skupieniu się na potrzebach naszych bohaterów.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: RunMan »

Nie przejmujcie się, przy pechu z rozpatrywaniem intruzów + niekorzystne zderzenia z rzeczywistością niektóre partie wydają się skazane na porażkę. U mnie obecnie 4 zwycięstwa na 10 partii.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: walkingdead »

RunMan pisze:Nie przejmujcie się, przy pechu z rozpatrywaniem intruzów + niekorzystne zderzenia z rzeczywistością niektóre partie wydają się skazane na porażkę. U mnie obecnie 4 zwycięstwa na 10 partii.
To i tak chyba dobry wynik.
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Sroczka »

walkingdead pisze:
Rigidigi pisze:Wczoraj miałem okazję po raz pierwszy zagrać w TWoM i gra wydaje się być ekstremalnie trudna. Wiem, że to pierwsza rozgrywka, ale nie wiem, co mogliśmy zrobić inaczej, żeby poszło lepiej. Wszystkie postaci zginęły na koniec pierwszego rozdziału. Może los nam nie sprzyjał..?

Aczkolwiek muszę przyznać, że gra jest bardzo fajna i chętnie spróbuję jeszcze raz :)
U nas było równie przykre doświadczenie i niemal równie szybko.
Jestem przekonana, że w naszym przypadku to kwestia lepszego planowania. :wink:
Kolejna gra będzie już rozegrana z większą świadomością konsekwencji i przy większym skupieniu się na potrzebach naszych bohaterów.
jak ktoś ma tendencje bardziej do złośliwego mistrza gry niż byciem troskliwym opiekunem swoich postaci to tak się kończy ;)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: walkingdead »

Sroczka pisze:
jak ktoś ma tendencje bardziej do złośliwego mistrza gry niż byciem troskliwym opiekunem swoich postaci to tak się kończy ;)
Dobra, dobra przynajmniej coś się dzieje. :mrgreen: Następnym razem będzie lepiej- włączę tryb troskliwa kwoka :wink:
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: josiu »

Właśnie rozegrałem kolejne trzy godzinki i zalogowałem się żeby napisać: ależ ta gra jest dobra! Ciężko się oderwać. Moim zdaniem bije Robinsona na głowę. Macie takie same odczucia? Wątpię żeby chciało mi sie rozkładać jeszcze kiedyś Robinsona (same przypomnienie sobie zasad po kilku miesiącach nie grania mnie przeraża). Myślicie,że TWOM ma szansę na pierwszą 30 w bgg?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: seki »

josiu pisze:Właśnie rozegrałem kolejne trzy godzinki i zalogowałem się żeby napisać: ależ ta gra jest dobra! Ciężko się oderwać. Moim zdaniem bije Robinsona na głowę. Macie takie same odczucia? Wątpię żeby chciało mi sie rozkładać jeszcze kiedyś Robinsona (same przypomnienie sobie zasad po kilku miesiącach nie grania mnie przeraża). Myślicie,że TWOM ma szansę na pierwszą 30 w bgg?
Jeśli średnia ocen się utrzyma to ma szanse na ok 15 miejsce. Wszystko zależy jeszcze od popularności. Temat ma chwytliwy więc czemu nie...
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: RunMan »

josiu pisze:Właśnie rozegrałem kolejne trzy godzinki i zalogowałem się żeby napisać: ależ ta gra jest dobra! Ciężko się oderwać. Moim zdaniem bije Robinsona na głowę. Macie takie same odczucia? Wątpię żeby chciało mi sie rozkładać jeszcze kiedyś Robinsona (same przypomnienie sobie zasad po kilku miesiącach nie grania mnie przeraża). Myślicie,że TWOM ma szansę na pierwszą 30 w bgg?
Znajomy z którym grałem również przyrównał grę do Robinsona. Tylko znacznie ciekawszego fabularnie dzięki księdze skryptów. I chyba również się do tego stwierdzenia przychylam.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

Jeśli macie ochotę na poranną lekturę, to zapraszam do recenzji poświęconej TWoM. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

Czy ktoś z osób, które zmieniały adres wysyłki otrzymał już swoją grę?
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Quba40 »

Bary pisze:Jeśli macie ochotę na poranną lekturę, to zapraszam do recenzji poświęconej TWoM. :)
Świetna recenzja, bardzo się z nią zgadzam. Również wg. mnie gra najlepiej działa w wariancie 2 osobowym i również uważam, że w tej grze przeżywanie historii jest zdecydowanie ważniejsze niż wygranie gry :)
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: YoYo »

@Bary, dzięki.

Zastanawiałem się, zastanawiałem, ale tekst przesądził. Już zamówiona i dziś odbiór :].
"Spieszcie się zagrać, This War of Mine: Gra planszowa tak szybko się rozchodzi". :wink:
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: zakwas »

Wczoraj zakończyliśmy partię trzyosobową i udało się zakończyć w pełnym składzie, który zaczynał grę plus czwarta pozyskana w trakcie! :o Ostateczny wynik wyniósł 37 punktów!
Nie będę ukrywał, że mieliśmy szczęście na początku i dobrze się ustawiliśmy dzięki specjalnemu znalezisku na resztę gry.
Spoiler:
Aż trochę jestem zawiedziony, że tak gładko poszło, bo nagadałem znajomemu, że gra nie bierze jeńców, a tu taki spacerek... :D
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: maciejo »

zakwas pisze:Wczoraj zakończyliśmy partię trzyosobową i udało się zakończyć w pełnym składzie, który zaczynał grę plus czwarta pozyskana w trakcie! :o Ostateczny wynik wyniósł 37 punktów!
Nie będę ukrywał, że mieliśmy szczęście na początku i dobrze się ustawiliśmy dzięki specjalnemu znalezisku na resztę gry.
Spoiler:
Aż trochę jestem zawiedziony, że tak gładko poszło, bo nagadałem znajomemu, że gra nie bierze jeńców, a tu taki spacerek... :D
Oj jak mi się podobają te Wasze opisy już się nie mogę doczekać aby samemu poszperać po mieście.Czekam na swój egzemplarz i coraz bardziej się jaram,stary a gupi :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

Obrazek
Taka zagadka - która figurka jest z wersji recenzenckiej prototypowej, a która z wersji dla graczy?
Kadr wycięty z filmiku Game Troll TV https://www.youtube.com/watch?time_cont ... d7NT2oTmVg
Ostatnio zmieniony 06 lut 2018, 12:36 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

Małe sprostowanie, to nie jest wersja recenzencka vs. wersja dla graczy, a wersja z prototypu vs. wersja finalna (plastik).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

A prototyp po co był zrobiony i kto w niego grał?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Gothik »

W wersji prototypowej/recenzenckiej figsy były z żywicy, w KS-ie można było sobie takie zamówić dodatkowo jako add-on za jedyne 30 GBP.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

Curiosity pisze:A prototyp po co był zrobiony i kto w niego grał?
Testerzy, recenzenci. Wersja recenzencka i prototyp to nie są jednak zamienne pojęcia. Twój wpis może sugerować, jakoby recenzenci dostali do swoich materiałów lepszą finalną wersję, niż inni gracze, co mogłoby przekłamać wiarygodność recenzji. Tym samym uważam, że zasługuje na powyższą korektę, aby przekaz pod zdjęciem był jednoznaczny.

@Gothik: Swoją drogą ciekawe, czy finalne figsy z żywicy dorównały tym z prototypu.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Pastorkris »

Aha... :/ Na początku trochę się dziwiłem narzekaniom na jakość figurek, bo jakimś purystą nie jestem w tym temacie. Uważałem, że są ok, choć może nie na tyle by odważyć się je pomalować. Natomiast po tym porównaniu widać już ogromną różnicę i zaczynam rozumieć niezadowolenie niektórych wspieraczy...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

Bary pisze:Twój wpis może sugerować, jakoby recenzenci dostali do swoich materiałów lepszą finalną wersję, niż inni gracze, co mogłoby przekłamać wiarygodność recenzji.
Ten wpis tego nie sugeruje, ten wpis stwierdza, że tak było. To, że wersja ze wspieraczki czy sklepowa jest dużo gorsza, widać gołym okiem. Jeśli ktoś przy zakupie gry kierował się wideorecenzjami, mógłby się poczuć oszukany.

Ale okay, edytowałem post.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: zakwas »

A figurki w tej grze to tak ważne, że wcale. Jakby były zwykłe żetony z ryjami z kart, to by nawet wygodniej było. ;)
gringos
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2014, 19:47

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: gringos »

zakwas pisze:A figurki w tej grze to tak ważne, że wcale. Jakby były zwykłe żetony z ryjami z kart, to by nawet wygodniej było. ;)
Z jednej strony masz rację, z drugiej takie porównanie wersji prototypowej i sklepowej sugeruje czego można oczekiwać przy Lords of Hellas czy Nemesis, a zakładam że tam figurek będzie więcej i będą odgrywały ważniejszą rolę.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: zakwas »

gringos pisze:
zakwas pisze:A figurki w tej grze to tak ważne, że wcale. Jakby były zwykłe żetony z ryjami z kart, to by nawet wygodniej było. ;)
Z jednej strony masz rację, z drugiej takie porównanie wersji prototypowej i sklepowej sugeruje czego można oczekiwać przy Lords of Hellas czy Nemesis, a zakładam że tam figurek będzie więcej i będą odgrywały ważniejszą rolę.
A to ten sam wydawca? ;)
ODPOWIEDZ