Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: sielus »

Nawet nie patrz na ceny z poprzedniej kampanii, było mocne niedoszacowanie kosztów itp, cena rynkowa podstawki to 400$, więc mamy 50% rabatu,
W skład upgrade packa wjedzie, z tego co już wiadomo, nowa instrukcja w twardej oprawie (to był najsłabszy element pierwszej ver. - 200 str w miękkiej oprawie), nowa figurka + karty przedmiotów, zdarzeń itp, + zapewne coś jeszcze,

Jeśli chodzi o SG z pierwszej kampanii, to praktycznie wszystkie figurki były zdublowane + kilka exów, ogólnie góra twardego plastiku,
Co będzie w tej kampanii, tego nikt nie wie..., ja mam nadzieję na nowe dodatki, jeszcze bardziej dopracowane itp,
To nie jest duży wydawca typu CMON, więc nie spodziewałbym się cudów z SG, pewnie większość to będą nowe pinupy, które będzie można zakupić dodatkowo,
Nie spodziewałbym się też poprawy w prowadzeniu kampanii, Poots już taki jest, osobiście nie lubię typa ;),
Ale jedno trzeba przyznać, facet nie idzie na kompromisy i wszystko co wychodzi pod jego marką musi trzymać poziom - dlatego też, jestem spokojny,
Straty raczej dawno odbił na dodatkach...
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: mmag »

Nie chcę siać fermentu, ale przyznam że też nie pojmuję mimo wszystko kwestii finansowo - cenowej tego produktu. Porównując do takiego Mythic Battles, gdzie za ok 1,5mln doszło kilkadziesiąt nowych SG, w tym mnóstwo nowych ( w tym dużych) figurek tutaj mamy za ponad 4mln... no właśnie co? Odblokowane płatne figurki pin-up?

Co do kosztów produkcji - Figurki też są z plastiku, nie z resinu, pomijając feniksa nie są jakoś gigantyczne, jest ich stosunkowo mało. Jako, że jest to dodruk odpada cała kwestia roboty artystycznej - obrazy, modele już są, formy gotowe... Kasa nie idzie też na złożenie figurek, co też nie jest robione przez fabryki charytatywnie...

Można mówić o kwestii szczegółowości modeli - i faktycznie taki np.feniks wygląda obłędnie, ale ponownie - praca nad jego wykonaniem została już wykonana.

Żeby nie było - gra wygląda świetnie, z czego widziałem ma fajną mechanikę kampanii, tylko że ta cena... Mam wrażenie, że niczym nieusprawiedliwiona. Faktycznie pojmuję ludzi, którzy prosili o opcję kupna gry bez figurek.

No ale nic, zobaczymy jak to dalej pójdzie, przyznam, że sam z ciekawością będę obserwował kampanię aby zobaczyć w co się ona rozwinie...
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: shaigan »

Mimo wszystko jest to z twardego plastiku, żeby ocenić jedno i drugie trzeba by np zobaczyć jak wyglądają figurki z conana i postawić obok wyrda albo games-workshop, mam wszystkie 3 rodzaje i plastik "planszówkowy" jest raczej żałosny, zakładam że ten kdm jest odpowiedniej jakości. Nie bronie cen kdm bo nie wiem jakiej wielkości są te duże stwory, ale gw potrafi za jedną krzyknąć 80 funtów.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: costi »

Nie używałbym GW jako wyznacznika ceny - to jest firma znana z dojenia klientów i akcji typu "zmieniliśmy materiał na tańszy i gorszy, więc z tej okazji damy wam 15% podwyżki cen" ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: shaigan »

Wyznacznik czy nie, ludzie to kupują. Kto sprzedaje duże ładne i tanie figurki z twardego plastiku?
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: mmag »

Więc kwestia twardego lub "planszówkowego" plastiku faktycznie aż tak przekłada się na różnicę w cenie i jakości finalnego produktu?

Choć nawet jeśli, to i tak szczerze wolałbym po prostu zobaczyć wersję tej gry dla ubogich, wykonaną w tańszym materiale;) Patrzę np. na figurki z Blood Rage i nie sądzę abym płakał nad taką "niską" jakością figurek :roll: Choć to i tak zwykłe mrzonki i teoretycznie dywagacje...
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: ghostartur »

Byłem zaciekawiony projektem, ale koniec 2020? Do tego czasu na pewno wyjdzie wiele równie ciekawych projektów. Do tego chyba najbardziej nieintuicyjny i nieczytelny opis kampanii jaki widziałem ;) . Jestem zdziwiony, że aż tak się spodobało ludziom.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: AkitaInu »

ghostartur pisze:Byłem zaciekawiony projektem, ale koniec 2020? Do tego czasu na pewno wyjdzie wiele równie ciekawych projektów. Do tego chyba najbardziej nieintuicyjny i nieczytelny opis kampanii jaki widziałem ;) . Jestem zdziwiony, że aż tak się spodobało ludziom.
Podstawka bedzie wysylana summer 2017.

Wysłane z telefonu
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: olsszak »

ghostartur pisze:Byłem zaciekawiony projektem, ale koniec 2020? Do tego czasu na pewno wyjdzie wiele równie ciekawych projektów. Do tego chyba najbardziej nieintuicyjny i nieczytelny opis kampanii jaki widziałem ;) . Jestem zdziwiony, że aż tak się spodobało ludziom.
Trzeba czytac calosc a nie wybiórczo. Dostawy sa falami :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: ghostartur »

Mea culpa, zerknąłem tylko ;) .
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: Wallenstein »

Co ja robię? Co ja robię? Co ja...

Jak wygląda regrywalność i na czym się opiera?
Jak wygląda craftowanie przedmiotów w rzeczywistości, to znaczy w wyglądzie figurki? Doklejamy elementy? :roll:
Które dodatki to alternatywne kampanie?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: pan_satyros »

Regrywalność w grze o 200str zasadach :D samo czytanie ją zapewnia ;p
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: Toudi »

Mimo wszystko, mimo bardzo odstaszajacej ceny, ta gra ma cos w sobie....
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: pan_satyros »

Toudi pisze:Mimo wszystko, mimo bardzo odstaszajacej ceny, ta gra ma cos w sobie....
Zgadza się, jest w niej jakiś specyficzny magnetyzm, jednak tak rozbudowane kolosy mnie odstraszają. Wiem, że bym z tego nie ruszył pewnie ponad 1-2 misję. Już taki Mage Knight, mimo że w moim TOPie, nieczęsto ląduje na stole.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2016, 11:02 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arasq
Posty: 77
Rejestracja: 01 wrz 2009, 14:32
Has thanked: 84 times
Been thanked: 14 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: Arasq »

Regrywalność samej podstawki jest ogromna min 80 - 100h gry.

Kampania trwa 25 lat (w nowej wersji wyniesie 30). Rozegranie 1 roku to średnio około 2h gry. Przy czym bez czytania poradników, spoilerów przejście jej za pierwszym razem raczej graniczy z cudem. Liczyłbym około 3 podejścia zanim dojdziemy do końca. Podstawka zawiera również kilka wariantów kampanii, które dodatkowo wydłużają żywotność.

Ogólnie dla osób zastanawiających się nad wsparciem radziłbym skupić się wyłącznie na podstawce i dokupowaniu raz na roku 1-2 dodatków w czasie czarno piątkowej promocji.

Dodatki zawierające alternatywną kampanię:

- Dragon King (pełna nowa kampania)
- Sunstalker (pełna nowa kampania)
- Flower Knight (wariant do kampanii z podstawki)
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: sielus »

Geneza potwora dość ciekawa :D
Obrazek
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: olsszak »

Arasq pisze:
Ogólnie dla osób zastanawiających się nad wsparciem radziłbym skupić się wyłącznie na podstawce i dokupowaniu raz na roku 1-2 dodatków w czasie czarno piątkowej promocji.
A propos zamawiania w czarny piątek to wiesz jaki jest koszy wysyłki wtedy z Australii? czy oni mają jakieś sklepy w Europie?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: Toudi »

Maja sklepy w europie. Jak zamowisz kilka dodatkow to mi wyskoczylo flat 3)rate EU shipping za 25$. Tylko nie zdarzylem zamowic :(
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: sielus »

Mają jeden sklepik w USA, starają się trzymać jakieś stocki w innych magazynach (także w EU), ale często jest problem z dostępnością konkretnych pozycji.
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: Mockerre »

IMO najlepsza figurkowa przygodówka na rynku :)
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: sielus »

Kolejny dodatek ujawniony, (chyba mają coś na rzeczy z tymi kozami ;))
Obrazek
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: olsszak »

Cześć,
nie widzę w żadnym miejscu info kiedy mają być dostarczane stare dodatki?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
kompan
Posty: 34
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:01
Been thanked: 1 time

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: kompan »

olsszak pisze:Cześć,
nie widzę w żadnym miejscu info kiedy mają być dostarczane stare dodatki?
Nikt tego do konca nie wie (chyba, ze wie i nie chce sie podzielic :) ). Ja bym sie nie nastawial na szybciej niz Wave 2 (i wcale sie nie zdziwie jak bedzie wave 2.5 i 2.75 itd :) ). Wiekszosc dodatkow (wszystkie?) to beda reprinty i tylko podstawka jest w produkcji.
Warto pewnie bylo brac ze sklepu w Black Friday to co mieli na skladzie.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: ghostartur »

Ciężko mi się połapać w tej kampanii, jest gdzieś jakieś zdjęcie podsumowujące co otrzymamy przy kupnie podstawki za 200$? Bo widzę tylko listę komponentów.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: pan_satyros »

ghostartur pisze:Ciężko mi się połapać w tej kampanii, jest gdzieś jakieś zdjęcie podsumowujące co otrzymamy przy kupnie podstawki za 200$? Bo widzę tylko listę komponentów.
a tam 200$, polecam tę za 2000$ ;p
Ta kampania to jakaś masakra. Wywalić te sklejane figurki, a pewnie byłoby znacznie przystępniej.
ODPOWIEDZ