Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: vcrproszek »

olsszak pisze: "Pledges finalized after the pledge manager deadline passes will ship from the United States and will incur additional shipping costs and potential delays."
Dla mnie jest to jasno napisane, że pledge zrealizowane PO pledge manager będą wysyłane z USA, co może wiązać się dodatkowymi opłatami i opóźnieniami.
shaigan pisze: Czyli pod względem zawartości pudelka to może parę kart więcej i jakaś książeczka i cena x2 w stosunku do poprzedniej wersji.
Tutaj masz rację, jeśli weźmiesz pod uwagę tylko poprzednią kampanię KS. Wersja retail kosztowała oficjalnie $400 + cło + vat, bo wysyłka bezpośrednio z USA. Tutaj wysyłka będzie z EU i sama gra w wersji 1.5 kosztuje $200. I tak jak Arasq napisał, to nie książeczką, tylko książka licząca 220+ stron.
shaigan pisze: A jak się ma wersja 1.5 do 1.0 objaśniali, bo w tej chwili to im się kampania chyba wymknęła spod kontroli.
"Aktualna" wersja gry to 1.31 :)

Mnie jednak trochę martwi to, że za każdy wave trzeba będzie płacić.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: shaigan »

"Backers are responsible for any and all import fees, VAT, duties, taxes, post office fees, and or any other fees their country or government imposes."

Oznacza to że każdy jest narażony na podatki, różnica pomiędzy finalizacją "przed i po" będzie w kosztach wysyłki.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: olsszak »

shaigan pisze:"Backers are responsible for any and all import fees, VAT, duties, taxes, post office fees, and or any other fees their country or government imposes."

Oznacza to że każdy jest narażony na podatki, różnica pomiędzy finalizacją "przed i po" będzie w kosztach wysyłki.
Widziałem ten fragment, ale jeśli będą to wysyłać z EU to nie ma żadnych VAT czy cła. Tak jak rpzy innych KS. Ludzie, którzy brali udział w poprzednim KS nie mieli takich doświadczeń.

"People on the commentary section of the KS are taking EU friendly shipping as a fact too. It would make no sense to charge backers with VAT/custom fees now that his previous KS was EU friendly, that he has the EU warehouse up and running and millions to do it properly."
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
kompan
Posty: 34
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:01
Been thanked: 1 time

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: kompan »

Wzialem EB za 300. I bonusowo dwa dodatki ze sklepu. Zobaczymy co i jak ;)
sendrill
Posty: 57
Rejestracja: 03 sty 2016, 20:54
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: sendrill »

Powiedziałem sobie że nie kupie bo nie potrzebuje.. chyba.
Prawie się już złamałem
-
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: sielus »

Złamałem się, poszedł pledge za 777$, zobaczymy co wymyślą za tą furę kasy, w 12 godzin prawie 4mln $, Pootsowi już całkiem się w głowie poprzewraca ;)
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: olsszak »

sielus pisze:Złamałem się, poszedł pledge za 777$, zobaczymy co wymyślą za tą furę kasy, w 12 godzin prawie 4mln $, Pootsowi już całkiem się w głowie poprzewraca ;)
Błagam Cię :) To jest majątek...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: sielus »

olsszak pisze:
sielus pisze:Złamałem się, poszedł pledge za 777$, zobaczymy co wymyślą za tą furę kasy, w 12 godzin prawie 4mln $, Pootsowi już całkiem się w głowie poprzewraca ;)
Błagam Cię :) To jest majątek...
Nie pytaj ile KDM mnie już kosztował..., nie wiedzieć czemu, mój mózg jest całkowicie bezbronny w potyczkach z tą marką...
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: uyco »

to jakiś stan umysłu chyba jest :twisted:
czy moze ktos mnie odesłać do jakiejś sensownej recenzji (najlepiej video), która ukaże co jest w tej grze takiego niezwykłego?
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: sielus »

Myślę, że patrząc na sam gameplay, nigdy nie znajdziesz uzasadnienia ceny, a streamy mogą się okazać śmiertelnie nudne :>,
Mnie KDM przyciąga do siebie kombinacją kilku aspektów:
1. Lore (polecam przejrzeć Digital ArtBook https://kingdomdeath.com/downloads/kdm- ... b-high.zip, po kilku stronach będzie wiadomo czy klimat pasuje czy nie :))
2. Figurki (design, sety, jakość - trzeba dotknąć skrzydeł phoenix'a aby zrozumieć ;p)
3. Ogólny art na komponentach
4. Monster Hunt
5. Craft i rozbudowa osady
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: misioooo »

Kampania na wiele rozgrywek... Na lata... No i czekanie na dodatki latami (2020)... Czyli płacisz raz i jesteś "uwiązany" na min 4 latka... Która inna gra to oferuje?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: Toudi »

sielus pisze:Złamałem się, poszedł pledge za 777$, zobaczymy co wymyślą za tą furę kasy, w 12 godzin prawie 4mln $, Pootsowi już całkiem się w głowie poprzewraca ;)
Ale wiesz ze ten poziom nie zawiera w sobie podstawki?
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: shaigan »

Zawiera upgrade, a skoro wydawał na dodatki to pewnie ma podstawkę ;).
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: sielus »

shaigan pisze:Zawiera upgrade, a skoro wydawał na dodatki to pewnie ma podstawkę ;).
Zgadza się ;P,

Z podstawką jest Pledge za 927$.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: Fruczak Gołąbek »

4 koła za gierkę. :shock:

Chociaż ja na LEGO też potrafię tyle wydać.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: Marx »

A lego ci się szybciej znudzi, a jak staniesz na elementach to też bardziej boli niż na takiej figurce.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: Toudi »

Myslicie ze te dodatki i gamblers box, duzo wnosza?
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: mmag »

Pytanie z gatunku teoretycznych, (kolega chciał wiedzieć:P) - czy wiadomo na kiedy jest planowany PM i czy można wejść za 1$ i później ewentualnie zwiększyć pulę w PM? Może przez te kilka miesięcy zrozumiem o co w tym wszystkim chodzi;)
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: sielus »

Toudi pisze:Myslicie ze te dodatki i gamblers box, duzo wnosza?
Zależy od dodatku,
Potwory do polować i nemezisy często pojawiają się na planszy i to jest ich plus,
Różne dodatki mają różne poziomy trudności, np Lion God pomimo, iż wygląda super, jest trudny i dość mocną traumę nam wkręcił, przez co jeszcze długo nie zagości na stole,
Dla odmiany Lonely Tree gameplayowo jest dość słabe, ale za to dodaje klimatu na planszy +1 000%,


Co do Gamblers box'a, wyceniony jest na 100$, czyli koszt dużego dodatku, myślę że Poots wrzuci tam sporo ciekawostek,
Raczej nie będzie to później dostępne w sprzedaży i ceny na ebayu będą konkretne.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: olsszak »

Sielus, a moglbys tutaj nam, wszystkim zainteresowanym opowiedzieć jak sie ma podstawka pod katem potrzeby kupowania dodatkow. Na ile to faktycznie jest wiele godzin, ciekawej gry, a na ile jak niektórzy pisza Vanilla i jednak szybko sięgniesz po nowe potwory itp.

Co wnosza te dodatki oprocz potwora i nowego sprzętu ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: sielus »

W podstawce content'u jest zatrzęsienie, w ver. 1.5 jeszcze wydłużyli kampanię i dodali nowego potwora,
Ogólnie podstawka jest w 100% kompletnym produktem,
Regrywalność jest bardzo duża, wynika to głównie z poziomu trudności (syndrom konsolowego Dark Souls), tak że trzeba mieć żyłkę psycho-masochisty.

Są różne typy dodatków:
1. Potwory do polowań + sety craftowalne z tych potworów
2. Potwory Nemesis + itemki
3. Alternatywne kampanie (wszystkiego po trochu z ciekawą historią i wypasionym potworem)
4. Lonely tree :> - ludzie zgodnie twierdzą, że najsłabszy, dla mnie wręcz przeciwnie, prawie zawsze na stole :D
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: olsszak »

Rozumiem, ze mozesz taki potworem jak Grom czy Lonely free zastępować cos z podstawki po prostu ? Bo pula potworów jest stała?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: mmag »

A czy walka w kółko z tymi samymi potworami nie nudzi się? W podstawce nie ma ich zbyt wiele, prawda?
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: olsszak »

mmag pisze:A czy walka w kółko z tymi samymi potworami nie nudzi się? W podstawce nie ma ich zbyt wiele, prawda?
Jest ich 7. Ktos pisal na bgg, ze nie nudzi sie, bo sa rozbudowane AI decki i nie ma odczucia powtarzalności. Jednak moze potwierdzić ktos kto gral.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Kingdom Death: Monster

Post autor: olsszak »

Jeszcze jedno pytanie - nie wydaje Wam sie, ze cena na razie jest z dupy ? 60 usd jest wart upgrade pack bez EB. Co oznacza, ze w 250 usd nowej wersji KDM poprzednia wersja jest warta 190 USD. Czyli to co kosztowalo wczesniej 100 USD.

I teraz pytanie, bo kampania jest mega niejasno poukładana ta poprzednia - co bylo SG w poprzedniej kampanii, co bylo dołączone do pledge oprocz podstawki ? Chcialbym wierzyć ze za 190 USD cos sie dostanie, a nie tylko koles odbija sobie stratę na poprzedniej kampanii ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ODPOWIEDZ