Pandemic Legacy - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: dannte »

Lion86 pisze: 19 lut 2020, 17:02 Witam, podczas rozgrywki pojawiły się w mojej grupie poniższe trzy wątpliwości. Będę wdzięczny za ich rozwianie.
1. Czy można odrzucić kartę gdy nie jest przekroczony ich limit na ręce?
2. Dodatkowa umiejętność:
Spoiler:
3. Relacje:
Spoiler:
Ad1. Nie można. Odrzucenie musi wynikać z jakiejś akcji, umiejętności, kary.
Ad2.
Spoiler:
Ad3.
Spoiler:
Generalnie twoje pytania wynikają z tego jak słabej jakości tłumaczeniem jest wersja polska P:L. Też mieliśmy bardzo dużo wątpliwości, musieliśmy w trakcie gry sprawdzać angielskie fora i w wielu przypadkach karty były zupełnie inaczej sformułowane (angielskie wersje były jasne). Niestety nie pamiętam wszystkich niuansów, szkoda, że ich nie spisałem.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Kilson »

dannte pisze: 19 lut 2020, 18:13 Ad1. Nie można. Odrzucenie musi wynikać z jakiejś akcji, umiejętności, kary.
Ad.1)
Jeśli jest jak mówisz, to trochę oszukiwaliśmy, bo o ile pamiętam koleżanka wyrzucała czasem karty na koniec swojej tury, aby ktoś z odpowiednią zdolnością mógł je "odkupić".
W ostatnich rozgrywkach muszę zwrócić na to uwagę :P
dannte pisze: 19 lut 2020, 18:13 Przykładowo, umiejętność "współpraca" (bo chyba ją miałeś na myśli w punkcie trzecim) brzmi po angielsku (jako "co-worker") następująco:
"You may share knowledge with a co-worker as long as one of you is in the city of the card that is being passed." - zero wątpliwości co do znaczenia efektu...
Też miałem pewne wątpliwości, ale widać, że dobrze to zinterpretowaliśmy.

Nie ma co ukrywać takich wpisów, bo to żaden "spoiler", a może się komuś przydać.
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Tomson »

Pytanie dotyczące września:
Spoiler:
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: feniks_ciapek »

Odpowiedź na pytanie czy jest sens będzie spoilerem. W sumie już to stwierdzenie nim jest.

Czy można zrobić tak, jak pytasz? Chyba tak, chociaż wygląda to jak "dziura" w zasadach.
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 4 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Lion86 »

Pytanie, okolice maja
Spoiler:
Ajrin
Posty: 26
Rejestracja: 09 lut 2019, 02:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Ajrin »

Spoiler:
Envoy
Posty: 15
Rejestracja: 31 lip 2017, 14:13
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Envoy »

Cześć,
mam nadzieję, że ktoś jednak jeszcze tu zagląda :) Bo szukam pomocy.
Miesiąc KWIECIEŃ:
Spoiler:
Byłbym bardzo bardzo wdzięczny za pomoc w tych tematach.
Dodatkowo przygotowanie MAJA:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Kilson »

Envoy pisze: 23 lis 2020, 17:07 ...
Spoiler:
adeks9
Posty: 83
Rejestracja: 28 sie 2020, 13:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 47 times
Been thanked: 11 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: adeks9 »

Envoy pisze: 23 lis 2020, 17:07 ...
Spoiler:
diamonnd
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2020, 12:24

Re: Pandemic Legacy

Post autor: diamonnd »

Cześć,

mam pytanie odnośnie umiejętności dodatkowej "znajomości".
Czy jej użycie jest akcją, która wlicza się do limitu akcji (4)?
Czy można ją zagrać raz na turę jako dodatkową akcję dla miasta sąsiadującego z tym w którym aktualnie się znajdujemy?
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Kilson »

diamonnd pisze: 14 gru 2020, 09:50 Cześć,

mam pytanie odnośnie umiejętności dodatkowej "znajomości".
Czy jej użycie jest akcją, która wlicza się do limitu akcji (4)?
Czy można ją zagrać raz na turę jako dodatkową akcję dla miasta sąsiadującego z tym w którym aktualnie się znajdujemy?
Będzie łatwiej jak dopiszesz co ta umiejętność robi. Jak ktoś będzie chciał ci pomóc, to nie będzie musiał grzebać po pudełku, żeby sprawdzić o co Ci chodzi :P
Guberminator
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2020, 14:44

Re: Pandemic Legacy - pytania i wątpliwości

Post autor: Guberminator »

Cześć

Spojler luty/marzec
Spoiler:
Guberminator
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2020, 14:44

Re: Pandemic Legacy - pytania i wątpliwości

Post autor: Guberminator »

Cześć

Spojler luty/marzec
Spoiler:
aigimig
Posty: 408
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Pandemic Legacy - pytania i wątpliwości

Post autor: aigimig »

Guberminator pisze: 02 kwie 2021, 23:44 Cześć

Spojler luty/marzec
Spoiler:
Spoiler:
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Pandemic Legacy - pytania i wątpliwości

Post autor: Marbel »

Przeglądam temat i widzę zapytania o poszczególne zasady dochodzące w trakcie gry, a ja bym chciał dopytać czy ekipa do gry musi być stała. Przyszedł dodruk z końcem roku Sezonu 1. Podstawowego Pandemica mam w miarę ogranego (jeszcze wydanie Lacerty, ale chyba nie ma różnic w stosunku do Rebela?).
Trapi mnie jednak myśl czy jak zacznę w danym zespole np 3 osób to czy jak ktoś zrezygnuje to możemy normalnie jedną postać odrzucić czy to pokrzyżuje w jakiś sposób przebieg kampanii? Chcę zacząć, może nawet już z żoną, ale nie jestem jej pewny czy będzie chciała grać 12-24 rozgrywek, a kumpel może by chętnie przebrnął, ale w dłuższym czasie.
Ewentualnie czy moi towarzysze gry mogą się zmieniać? Tzn kampania jest rozgrywana na 2-3 osoby, ale tylko ja jestem stałym jej elementem a moi kompani się zmieniają? Trochę bez sensu ale takie mam warunki.
Void
Posty: 221
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 11 times
Been thanked: 85 times

Re: Pandemic Legacy - pytania i wątpliwości

Post autor: Void »

Marbel pisze: 01 sty 2022, 14:14 Przeglądam temat i widzę zapytania o poszczególne zasady dochodzące w trakcie gry, a ja bym chciał dopytać czy ekipa do gry musi być stała. Przyszedł dodruk z końcem roku Sezonu 1. Podstawowego Pandemica mam w miarę ogranego (jeszcze wydanie Lacerty, ale chyba nie ma różnic w stosunku do Rebela?).
Trapi mnie jednak myśl czy jak zacznę w danym zespole np 3 osób to czy jak ktoś zrezygnuje to możemy normalnie jedną postać odrzucić czy to pokrzyżuje w jakiś sposób przebieg kampanii? Chcę zacząć, może nawet już z żoną, ale nie jestem jej pewny czy będzie chciała grać 12-24 rozgrywek, a kumpel może by chętnie przebrnął, ale w dłuższym czasie.
Ewentualnie czy moi towarzysze gry mogą się zmieniać? Tzn kampania jest rozgrywana na 2-3 osoby, ale tylko ja jestem stałym jej elementem a moi kompani się zmieniają? Trochę bez sensu ale takie mam warunki.
Postaci nie są przywiązane do gracza, można spokojnie się nimi zamieniać, wybiera się kto kim gra już po wstępnym setupie miesiąca (dokładniej mówiąc jest to 7 punkt z 10 procedury setupu, już po rozdaniu kart, ustaleniu sytuacji na mapie itp.) nie trzeba nic "odrzucać". Możliwym też jest zmienianie składu ale trzeba mieć na uwadze że wtedy nie grające osoby mogą stracić zabawę z obserwacji zmieniania się przebiegu rozgrywki elementów legacy itp a to przecież najwięcej w tym funu :wink:
kamilstany
Posty: 136
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 64 times

Re: Pandemic Legacy - pytania i wątpliwości

Post autor: kamilstany »

Cześć proszę o pomoc
Partia sierpień
Spoiler:
ODPOWIEDZ