Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Nosiadbt1100 pisze: 06 mar 2024, 09:38 W sumie nie do końca to rozumiem - wg dużej ilości ludzi Ancient Chronicles jest lepsze niż Nieśmiertelne Dusze - podstawki i dodatków już kilka dodruków było (pomimo że jest to podawane kropelkowo... ), a Galakta cały czas się zastanawia i nie podjęła decyzji co z tym zrobić... To czemu tutaj nie zorganizują wspieraczki/przedsprzedaży z progiem? I ten model wydawniczy - jeden dodatek co rok - to trochę obniża zapał kupujących. Osobiście mam wszystko co może być do podstawki (nawet pomalowane:)) i brał bym od razu wszystko do AC (razem z Abyssal Legends).
Jak wydadzą Leże, to zdecydują. Nie ma sensu zapowiadać czy robić wspieraczki zanim nie skończą ostatniego dodatku pierwszej serii

Czytałem na necie sporo narzekań na AC w kwestii poziomu trudności. Ze trochę za bardzo przegięli z tą naprawą względem poprzedniczki. Ktoś grał i może się odnieść do tego?

Na razie nie kupiłem jeszcze 2 aktu bo nie wiem jak często grana będzie, a i Mroczny Portal jakoś mi się dłużył. A może nie miałem weny na ten dodatek...
Nosiadbt1100
Posty: 389
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Poszedłem w wersję bezpieczna - mam już całe Nieśmiertelne dusze z wszystkim - pomalowane. Nie czekając na AC po polsku, kupiłem all-in po angielsku. Z zestawu sprzedam metalowe monety, drzwi i Tristana - i wyjdzie mnie to w okolicach podstawki ND:) do tego jeszcze zamówiłem Abyssal Legends - dzisiaj zamykają pledge manager. Jeżeli Galakta zdecyduje się wydać to wszystko po polsku, to po prostu sobie będą sprzedawał angielskie wersję :) i będzie przynajmniej co malować do czasu ewentualnego wydania PL. A figurki w AC są świetne! Wpakowałem wszystko do jednego pudła :) tzn ND i AC do jednego, a figurki do drugiego (tego z KS) - jakieś 200 figurek w całości jest... A odnośnie trudności w AC - w Abyssal Legends dorzucają upgrade pack poprawiający co nieco - udostępniony też jest w wersji pnp.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Super

A jak często ogrywacie S&S? I pytanie drugie - wiadomo o jakości figurek z podstawki ND (pokrzywione) i ciekaw jestem czy poprawili to w dodrukach? U mnie najgorzej wyszedł czerwony "pirat". Zgięty w pół dosłownie.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 565
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 206 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Zmij »

MrAtrion pisze: 31 mar 2024, 12:54
Czytałem na necie sporo narzekań na AC w kwestii poziomu trudności. Ze trochę za bardzo przegięli z tą naprawą względem poprzedniczki. Ktoś grał i może się odnieść do tego?
Ograłem ancient chronicles i northwind Tales (akt 1 i 2) i zupełnie nie potwierdzam tych zarzutów, gra ma w końcu właściwy poziom trudności nie jest ani za łatwa ani za trudna, ci co to piszą to muszą grać na tzw pałę a gra jednak wymaga troszkę zaplanowania swoich akcji i delikatnej optymalizacji zdolności, ekwipunku itp. Przeszedłem z wielką przyjemnoscia i ta grę zdecydowanie polecam. Jedyna rzecz która niektórzy mogą uznać za minus to czas rozgrywki i setup, średnio jeden scenariusz graliśmy 4-5 h a setup ok 20 min
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Rigidigi »

MrAtrion pisze: 31 mar 2024, 16:03 Super

A jak często ogrywacie S&S? I pytanie drugie - wiadomo o jakości figurek z podstawki ND (pokrzywione) i ciekaw jestem czy poprawili to w dodrukach? U mnie najgorzej wyszedł czerwony "pirat". Zgięty w pół dosłownie.
Pogięte figurki nie są żadnym problemem. Wkładasz taka figurkę do gorącej wody i się sama prostuje.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Rigidigi pisze: 31 mar 2024, 18:35
MrAtrion pisze: 31 mar 2024, 16:03 Super

A jak często ogrywacie S&S? I pytanie drugie - wiadomo o jakości figurek z podstawki ND (pokrzywione) i ciekaw jestem czy poprawili to w dodrukach? U mnie najgorzej wyszedł czerwony "pirat". Zgięty w pół dosłownie.
Pogięte figurki nie są żadnym problemem. Wkładasz taka figurkę do gorącej wody i się sama prostuje.
No właśnie ta o której mówiłem to prawie prosta jest. Czyli duża poprawa, ale nie w 100%. Jakby coś w formą było nie tak.
ODPOWIEDZ