Blood Rage - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: bubu »

Sytuacja z wczoraj. Bitwa. Ja mam wojownika i lidera, Ania ma cały tłum. Rzucamy karty, odkrywamy.
Moja karta- (przed porównaniem siły) każdy z graczy likwiduje wszystkie swoje figurki z wyjątkiem jednej
Karta Ani- (przed porównaniem siły) przeciwnik likwiduje jednego swojego wojownika.
No i teraz jaka kolejność rozpatrywania? A dokładniej czy:
a) mocą mojej karty likwiduję swojego wojownika i karta Ani już na mnie działa (działa tylko na wojowników a na planszy został lider)
b) mocą karty Ani likwiduję swojego wojownika więc mocą mojej muszę pozbyć się lidera?
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: Nidhogg »

bubu pisze:Sytuacja z wczoraj. Bitwa. Ja mam wojownika i lidera, Ania ma cały tłum. Rzucamy karty, odkrywamy.
Moja karta- (przed porównaniem siły) każdy z graczy likwiduje wszystkie swoje figurki z wyjątkiem jednej
Karta Ani- (przed porównaniem siły) przeciwnik likwiduje jednego swojego wojownika.
No i teraz jaka kolejność rozpatrywania? A dokładniej czy:
a) mocą mojej karty likwiduję swojego wojownika i karta Ani już na mnie działa (działa tylko na wojowników a na planszy został lider)
b) mocą karty Ani likwiduję swojego wojownika więc mocą mojej muszę pozbyć się lidera?
W przypadku b mocą swojej karty nie musisz likwidować lidera bo likwidujesz z wyjątkiem jednej w tym przypadku lidera.

Kolejność rozpatrywania kart więcej namiesza jak w bitwie masz 2 wojowników.
Wtedy jeśli najpierw rozpatrzysz każdy likwiduje 1 wojownika to po rozpatrzeniu Twojej karty zostanie Ci wojownik. Jednak jeśli najpierw rozpatrzysz Twoją kartę a potem Ani to nie zostanie Ci żaden wojownik.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: bubu »

Fakt.
Pytanie zostaje- czy te karty działają jednocześnie czy jest jakaś kolejność? Bo w sumie to są równorzędne..
No i druga kwestia- jest karta, która pozwala płacić rage'm za ocalenie figurek. Domyślnie może chodzić o nieusuwanie ich po przegranej bitwie. Ale jak rozumiem może zadziałać też tutaj aby zapobiec działaniu tych dwóch kart?
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: Nidhogg »

bubu pisze: No i druga kwestia- jest karta, która pozwala płacić rage'm za ocalenie figurek. Domyślnie może chodzić o nieusuwanie ich po przegranej bitwie. Ale jak rozumiem może zadziałać też tutaj aby zapobiec działaniu tych dwóch kart?
Możesz płacić rage'm tylko pytanie czy aby ocalić jednego wojownika musiałbyś zapłacić dwa razy, raz przy "zniszcz 1 wojownika" drugi raz "zniszcz wszystkie oprócz jednej" ?
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: donPedro »

bubu pisze:Fakt.
Pytanie zostaje- czy te karty działają jednocześnie czy jest jakaś kolejność? Bo w sumie to są równorzędne..
Na BGG jest podana taka kolejność:
1. Karty "Cancel..."
2. Karty "Discard..."
3. Wszystkie inne karty.
Jeśli zachodzi potrzeba ustalenia kolejności efektów, tak jak w Twoim przypadku, karty rozpatrujemy od osoby, która wykonywała Pillage, a potem zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: Quetzalcoatl »

Mam pytania o statki:
- nie ma ograniczeń co do liczby statków w fiordzie, tzn. może być więcej niż 1?
- jak się przegra bitwę, to statek ze wspierającego fiordu również ginie, racja?

Pillage - czy mogę odpalić akcję w prowincji, w której nie ma żadnego przeciwnika, licząc, że jakiś przyjdzie z sąsiednich prowincji?
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: sillue »

Quetzalcoatl pisze:Mam pytania o statki:
- nie ma ograniczeń co do liczby statków w fiordzie, tzn. może być więcej niż 1?
- jak się przegra bitwę, to statek ze wspierającego fiordu również ginie, racja?

Pillage - czy mogę odpalić akcję w prowincji, w której nie ma żadnego przeciwnika, licząc, że jakiś przyjdzie z sąsiednich prowincji?
tak, tak, tak :)
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: Quetzalcoatl »

Quetzalcoatl pisze:Pillage - czy mogę odpalić akcję w prowincji, w której nie ma żadnego przeciwnika, licząc, że jakiś przyjdzie z sąsiednich prowincji?
A jeśli jednak nikogo poza mną nie ma w prowincji / fiordzie, to oczywiście nie mogę zgarnąć żetonu nagrody?
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: Nidhogg »

Quetzalcoatl pisze:
Quetzalcoatl pisze:Pillage - czy mogę odpalić akcję w prowincji, w której nie ma żadnego przeciwnika, licząc, że jakiś przyjdzie z sąsiednich prowincji?
A jeśli jednak nikogo poza mną nie ma w prowincji / fiordzie, to oczywiście nie mogę zgarnąć żetonu nagrody?
Nagrodę bierzesz ale nie dostajesz punktów za wygraną bitwę (bo jej nie było).
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: donPedro »

Clan Upgrade, który umożliwia zrobienie akcji "repillage" za 2 punkty rage'a.
Czy można tę akcję robić wielokrotnie w tej samej prowincji jeśli mamy odpowiednią ilość punktów rage'a? Oczywiście pamiętając, że w momencie gdy wszystkie prowincje zostaną splądrowane era się kończy natychmiast.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

donPedro pisze:Clan Upgrade, który umożliwia zrobienie akcji "repillage" za 2 punkty rage'a.
Czy można tę akcję robić wielokrotnie w tej samej prowincji jeśli mamy odpowiednią ilość punktów rage'a? Oczywiście pamiętając, że w momencie gdy wszystkie prowincje zostaną splądrowane era się kończy natychmiast.
Skoro tekst na karcie nie wprowadza ograniczeń to ich nie ma :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
el.kocyk
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2013, 22:17

Re: Blood Rage

Post autor: el.kocyk »

mam pytanie co do sensownosci gry/zasad

niestety gralem tylko raz I to nie do konca bo musielismy przerwac, ale wydawalo mi sie ze cos kumple robili bez sensu:)
kazdy kladl jednostke na polu, I od razu wlasciwie w kolejnym ruchu robil pillage
I tak kazdy sobie rzepke skrobie, zero problemow w 1 erze...

bylo to bez sensu, czy nie?

I przy okazji pytanie o dodatki, jesli to dobre miejsce - ktore dodatki warto dodac do rozgrywki? mam edycje z KS
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

el.kocyk pisze:mam pytanie co do sensownosci gry/zasad

niestety gralem tylko raz I to nie do konca bo musielismy przerwac, ale wydawalo mi sie ze cos kumple robili bez sensu:)
kazdy kladl jednostke na polu, I od razu wlasciwie w kolejnym ruchu robil pillage
I tak kazdy sobie rzepke skrobie, zero problemow w 1 erze...

bylo to bez sensu, czy nie?

I przy okazji pytanie o dodatki, jesli to dobre miejsce - ktore dodatki warto dodac do rozgrywki? mam edycje z KS
1 - przeczytaj instrukcję gry
2 - to od razu robili pillage czy w kolejnym ruchu? W kolejnym ruchu (przez kolejny mam na myśli, że przeszła cała kolejka (przez wszystkich pozostałych graczy) i wróciła do gracza, który robi pillage) jest to jak najbardziej poprawne.

3 - to nie miejsce do pytania o dodatki, ale o ZASADY. O dodatkach już killkukrotnie było tutaj:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... &start=350 wystarczy użyć opcji SZUKAJ :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: siekan »

Zawsze jak pierwszy gracz dołoży figurkę do regionu, ty w swoim ruchu możesz np dołożyć figurkę do sąsiedniego (niekoniecznie do niego) i wtedy jak będzie pillage to spokojnie sobie za friko do bitwy możesz wskoczyć jak coś :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

Czy ulepszenia lidera klanu powoduja, ze traci on ceche invades for free? Czy wystawianie Górskiego Giganta jest darmowe skoro wystawianie lidera jest darmowe? Czy mozna miec 2 identyczne ulepszenia szamanow?
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Blood Rage

Post autor: raiden25 »

Rocy7 pisze:Czy ulepszenia lidera klanu powoduja, ze traci on ceche invades for free? Czy wystawianie Górskiego Giganta jest darmowe skoro wystawianie lidera jest darmowe? Czy mozna miec 2 identyczne ulepszenia szamanow?
Zastępujesz miejsce na planszy gracza karta i tym co jest napisane na niej, tam masz koszt.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

raiden25 pisze:
Rocy7 pisze:Czy ulepszenia lidera klanu powoduja, ze traci on ceche invades for free? Czy wystawianie Górskiego Giganta jest darmowe skoro wystawianie lidera jest darmowe? Czy mozna miec 2 identyczne ulepszenia szamanow?
Zastępujesz miejsce na planszy gracza karta i tym co jest napisane na niej, tam masz koszt.
Problem w tym ze schemat w instrukcji pokazuje, ze karte ulepszenia lidera kladziemy niejako obok, nie zasłaniajac pola z tekstem "invades for free"
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: Nidhogg »

Rocy7 pisze:
raiden25 pisze:
Rocy7 pisze:Czy ulepszenia lidera klanu powoduja, ze traci on ceche invades for free? Czy wystawianie Górskiego Giganta jest darmowe skoro wystawianie lidera jest darmowe? Czy mozna miec 2 identyczne ulepszenia szamanow?
Zastępujesz miejsce na planszy gracza karta i tym co jest napisane na niej, tam masz koszt.
Problem w tym ze schemat w instrukcji pokazuje, ze karte ulepszenia lidera kladziemy niejako obok, nie zasłaniajac pola z tekstem "invades for free"
I tak właśnie się robi jak jest w instrukcji. Tak samo jak nie zasłaniasz cechy statków że nie mogą się ruszać tak leader zawsze za darmo wchodzi tak jak lodowy gigant.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

Czy karta pozwalajaca podnosic cechy za poswiecanie 2 jednostek kosztuje jedynie akcje bez poswiecania rage?
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: donPedro »

Rocy7 pisze:Czy karta pozwalajaca podnosic cechy za poswiecanie 2 jednostek kosztuje jedynie akcje bez poswiecania rage?
Tak, ale trzeba pamiętać, że era kończy się natychmiast w momencie splądrowania wszystkich prowincji, o czym my zapomnieliśmy podczas pierwszej rozgrywki :)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Blood Rage

Post autor: Chaaber »

A jak rozważacie combo podwójnych punktów za śmierć w rangaroku + x pkt za umierający statek. x też liczycie podwójnie czy tylko te 2/3/4 punkty za figurkę zależnie od ery.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Mnie intuicja podpowiada żeby to skumulować. Bo niby dlaczego nie?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Blood Rage

Post autor: Chaaber »

Na BGG większość opowiada się za tym, żeby nie dublować punktów za statki, bo i tak jest ich w ciul bez tego. Jak masz statek i węża to się robi ponad 60pkt. za sam ragnarok. No i karta mówi, że niby point for dying in ragnarok, a statki do tego się nie zaliczają. Ja tez ogólnie dublowałem do tej pory, ale jak ktoś mi ostatnio 60pkt. wykręcił z tego to zacząłem się zastanawiać.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Jak to statki się nie zaliczają? Ostatnia strona instrukcji mówi, że ragnarok dotyczy także wspierajacego fiordu.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Blood Rage

Post autor: Chaaber »

No tak, chodzi o to, że punkty za ich śmierć nie są traktowane jako punkty za śmierć w ragnaroku. (czyt. Eternal Dragons nie combi się z Double the award for dying in ragnarok). Na BGG ludzie dysputują, że the award for dying in ragnarok to tylko i wyłącznie te punkty umieszczone na planszetce z erami gry i nic innego się nie wlicza.
ODPOWIEDZ