Project: ELITE (K. Kokkinis, S. Tsantilas)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Project: ELITE (K. Kokkinis, S. Tsantilas)

Post autor: karawanken »

Nie znalazłem wątku więc pozwolę sobie założyć. Gra jest już dostępna w polskich sklepach (przynajmniej w jednym widziałem). Czy ktoś mógł by podzielić się opiniami na temat rozgrywki. Nie wsparłem i teraz żałuję.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Project: ELITE

Post autor: Iesthir »

karawanken pisze:Nie znalazłem wątku więc pozwolę sobie założyć. Gra jest już dostępna w polskich sklepach (przynajmniej w jednym widziałem). Czy ktoś mógł by podzielić się opiniami na temat rozgrywki. Nie wsparłem i teraz żałuję.
Nikt się na razie nie podzieli opiniami na temat rozgrywki, bo gra będzie dostępna najwcześniej na Essen :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Project: ELITE

Post autor: Gambit »

karawanken pisze:Nie znalazłem wątku więc pozwolę sobie założyć. Gra jest już dostępna w polskich sklepach (przynajmniej w jednym widziałem). Czy ktoś mógł by podzielić się opiniami na temat rozgrywki. Nie wsparłem i teraz żałuję.
Niemal do końca kampanii wahałem się, czy wesprzeć. Jadnak finalnie odpuściłem. Gra wydaje mi się jedną z tych, przy których dobrze jest mieć komplet, a wsparcie podstawki, dodatku i zestawów bossów, windowało cenę w okolice kosmosu. Fakt, mnóstwo kapitalnych figurek, ale gdyby to nie była gra na czas, może bym się skusił.

Rozgrywkę można oczywiście zobaczyć u Rahdo
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Project: ELITE

Post autor: magneticzero »

Do backerow gry jeszcze nie wyslali ;(

troche przesada ze jest w sklepach, essen jeszcze rozumiem ale wysylanie gier do sklepow przed wspierajacymi to jest zdecydowanie nie fair wobec osob ktore wylozyly szybciej kase.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Project: ELITE

Post autor: Gambit »

A właśnie. W którym sklepie już jest?
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Project: ELITE

Post autor: Iesthir »

magneticzero pisze:Do backerow gry jeszcze nie wyslali ;(

troche przesada ze jest w sklepach, essen jeszcze rozumiem ale wysylanie gier do sklepow przed wspierajacymi to jest zdecydowanie nie fair wobec osob ktore wylozyly szybciej kase.
Przesadą to jest powiedzenie, że jest w sklepach. I-szop pokazuje, że jest w Planszomani z dostępnością do 30 dni. Czyli jak z Essen przywiozą to będzie :wink:

Ja swoją kopię powinienem mieć po Essen (podstawka + dodatek, znajomy dla mnie odbiera, więc za jakieś 1,5 tygodnia), ale nie wiem kiedy zagram. Na razie puzzle żony zajmują stół, stolik, 2 krzesła i taboret, więc trochę nie mam infrastruktury... :lol:

Edycja: Sklepy mi się pokręciły :P
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Project: ELITE

Post autor: karawanken »

Zamówić w sklepie można. Faktycznie nie zauważyłem wysyłki do 30 dni :P

Jak już będziecie mieli grę to napiszcie wrażenia. Jestem bardzo ciekawy tej gry.
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Project: ELITE

Post autor: wilczur »

ja też rozważałem wsparcie ale ostatecznie się wycofałem po oglądnięciu Rhado. Figurki mi się właśnie nie podobają i nie mają tego kształtu i precyzji jak za taką cenę. Widzę aktualności bo zostawiłem im dolca :) tak więc ostatnie zdjęcia pomalowanych figurek tym bardziej potwierdziły fakt iż to nie mój klimat (chociaż Tyrki z wh40k mi się podobają).

Gra preferuje on-line turlanie i każdy skupiony jest na swoim stole i kościach co jest ciekawym mechanizmem.

START!
Turlamy!,Turlamy!,Turlamy!,Turlamy!,Turlamy!,Turlamy!, AKCJA!Turlamy!, Turlamy!, Turlamy!,Turlamy!, AKCJA,Turlamy! Turlamy!AKCJA!
PRZERWA!
Cośmy narobili? aha - no to plan na następne 3 min.
START! ............... go go go

taka sztafeta przez płotki.
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Project: ELITE

Post autor: karawanken »

No i niestety obejrzałem gameplaye i jeszcze bardziej żałuję, że nie wsparłem. Pocieszam się tylko, że w czasie kampanii i tak nie miałem pieniędzy. Mi mechanika zaprezentowana w grze bardzo przypadła do gustu. Figurki też jak dla mnie wydają się w porządku. Ech trzeba będzie kupić wersję sklepową.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Project: ELITE

Post autor: skolo »

widziałem na Essen i musze powiedziec ze figurki do gry to jedna wielka kupa Rexa. to juz moj 4 letni syn by z modeliny lepsze ulepił. porażka totalna, nie wiem jak to mozna to było sprzedawać za 89EUR. poszukajcie sobie zdjęc figurek.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Project: ELITE

Post autor: Gambit »

skolo pisze:widziałem na Essen i musze powiedziec ze figurki do gry to jedna wielka kupa Rexa. to juz moj 4 letni syn by z modeliny lepsze ulepił. porażka totalna, nie wiem jak to mozna to było sprzedawać za 89EUR. poszukajcie sobie zdjęc figurek.
A to były finalne wersje, czy może jakieś prototypowe?
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Project: ELITE

Post autor: skolo »

niestety finalne, przykłady na dole strony. i takie właśnie widziałem na Essen

https://www.boardgamegeek.com/thread/14 ... 23/page/13

Rahdo mówi: https://www.youtube.com/watch?v=l6qMqCr ... .be&t=2632

"a bit blooby" ;-]
Ostatnio zmieniony 12 paź 2015, 21:18 przez skolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Project: ELITE

Post autor: karawanken »

skolo pisze:widziałem na Essen i musze powiedziec ze figurki do gry to jedna wielka kupa Rexa. to juz moj 4 letni syn by z modeliny lepsze ulepił. porażka totalna, nie wiem jak to mozna to było sprzedawać za 89EUR. poszukajcie sobie zdjęc figurek.


Szkoda, na grafikach wyglądało nieźle. Ale na zdjęciach wyglądaj jakby figurki z kiepskiej jakości plastiku za długo stały na słońcu. Masakra.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Project: ELITE

Post autor: Iesthir »

No niestety... na zdjęciach wygląda to tak, jak by ktoś wziął kupę i odtworzył ją w plastiku... :(

Swojej kopii jeszcze nie mam, ale straciłem już nadzieję na to, że figurki będą ok. Teraz tylko liczę na to, że gameplay będzie ok, i że Artipia/Drawlab się poczują i wymienią figurki na lepsze.
von Klamke
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2013, 00:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Project: ELITE

Post autor: von Klamke »

Iesthir pisze: [ciach] i że Artipia/Drawlab się poczują i wymienią figurki na lepsze.
Ustaw się grzecznie w kolejce i czekaj. Pierwszeństwo mają Ci, którzy czekają od roku na artbooka do Among the Stars.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Project: ELITE

Post autor: Rocy7 »

karawanken pisze: Szkoda, na grafikach wyglądało nieźle. Ale na zdjęciach wyglądaj jakby figurki z kiepskiej jakości plastiku za długo stały na słońcu. Masakra.
Ciekawe, czy to wina plastiku, procesu produkcyjnego czy projektow figurek?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 paź 2015, 08:11 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Project: ELITE

Post autor: Błysk »

Myślałem, że nie mogą istnieć tak szpetne figurki. Jeśli ktoś kupił to dla nich, to współczuję. W ogóle się na tym nie znam, ale nie przypuszczam, żeby ktoś CHCIAŁ to tak zaprojektować. :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Project: ELITE

Post autor: Gambit »

Shitstorm na temat figurek jest długi i wielce burzliwy...osobiście patrząc na te zdjęcia (btw Rocy7, ta druga fotka nie jest z ELITE) cieszę się, że nie wsparłem. Tak, mechanika to jedno, ale figurki były wielkim magnesem...i teraz strasznie bym się wkurzył dostając takie bloby.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Project: ELITE

Post autor: Iesthir »

Gambit pisze:Shitstorm na temat figurek jest długi i wielce burzliwy...osobiście patrząc na te zdjęcia (btw Rocy7, ta druga fotka nie jest z ELITE) cieszę się, że nie wsparłem. Tak, mechanika to jedno, ale figurki były wielkim magnesem...i teraz strasznie bym się wkurzył dostając takie bloby.
Podobno później były osobno dawane figurki zamienne. Ale jeszcze nie wiem, czy lepsze, czy nie. Dzisiaj/Jutro powinienem coś więcej wiedzieć.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 309 times
Been thanked: 526 times

Re: Project: ELITE

Post autor: kaszkiet »

Miałem okazję zagrać na targach.
Figurki rzeczywiście raczej poniżej przeciętnej, szczególnie gdy miałem okazję krótko później wziąć do ręki te z Blood Rage.
Mieliśmy też pewne problemy, żeby rozpoznać, która figurka to jest właśnie ten boss, który nam się wylosował.

Sama gra śmieszna, jest trochę napięcia przy upływającym czasie, ale dla mnie bez szału. Takie przyzwoite 6, czyli czasem mogę zagrać, co za tę cenę całkowicie ją dla mnie skreśla. Jeden człowiek ze stoiska z ELITE, który tłumaczył nam Pursuit of Happiness, powiedział, że dla niego ELITE to takie trochę drinking game i jest to wg mnie bardzo trafna opinia.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Project: ELITE

Post autor: Gambit »

kaszkiet pisze:Jeden człowiek ze stoiska z ELITE, który tłumaczył nam Pursuit of Happiness, powiedział, że dla niego ELITE to takie trochę drinking game i jest to wg mnie bardzo trafna opinia.
Drinking game za 75 dolarów (to ta opcja z Essen pickup)? Niezłe cacko :)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 309 times
Been thanked: 526 times

Re: Project: ELITE

Post autor: kaszkiet »

Z półki w Essen było za 69 Euro, a jak dołożyć dwa dodatki to dobiłoby się bodaj do 120.
Drinking game do kupowania po pijaku :)
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Project: ELITE

Post autor: Iesthir »

Co do rozgrywki się nie wypowiem, mogę na razie mówić tylko o wykonaniu. Więc jedziemy:

Wszystkie komponenty DRUKOWANE są bardzo dobrej jakości. Ilustracje trzymają styl, karty są czytelne, plansze bardzo ładne. Po prostu super.

Jeśli chodzi o figurki, to wyglądają lepiej niż na zdjęciach, ale nadal są to najgorsze figurki jakie widziałem w grze planszowej, może z wyjątkiem starego Runebounda. Co gorsza widać, że był detale, ale coś ewidentnie poszło nie tak w czasie produkcji. Na pewno są za to bardzo funkcjonalne: duże i masywne. Niektóre są podobne do siebie, co może okazać się problematyczne w czasie rozgrywki, ale oprócz tego funkcjonalnie jest bardzo ok.

Jeżeli Drawlab dostarczy przyzwoite figurki (już się oferują na KS, że coś tam z tym zrobią), to gra będzie naprawdę solidna i warta swojej ceny (jeśli chodzi o relację ilość/jakość/cena). Na tą chwilę jest tak sobie - plastiku niby dużo, ale marnej jakości niestety.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8758
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2673 times
Been thanked: 2357 times

Re: Project: ELITE

Post autor: Curiosity »

@Rocy - Ta szara to figurka do Descenta. Akurat Descentowym figurkom niewiele można zarzucić więc ciekawi mnie po co ją wkleiłeś w swojego posta?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Project: ELITE

Post autor: Iesthir »

Curiosity pisze:@Rocy - Ta szara to figurka do Descenta. Akurat Descentowym figurkom niewiele można zarzucić więc ciekawi mnie po co ją wkleiłeś w swojego posta?
Chyba chodziło o porównanie, że jednak da się robić porządne figurki... :)
ODPOWIEDZ