Steampunk Rally / Odlotowy wyścig (Orin Bishop)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 325
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 140 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig (Orin Bishop)

Post autor: olocop »

Ja tam sobie Odlotowy wyścig chwalę i dokupiłbym dodatek/kolejną część w PL. Myślę, że ważne jest podejście do gry i potraktowanie jej jako radosnego montowania rozklekotanych pojazdów, a nie maksymalizacji efektywności (wtedy losowość kości i dociąg mogą nie spasować), czy zaciekłego pojedynku (każdy skupia się na własnym pojeździe, a interakcja to jedynie parę kart, którymi można zaszkodzić lub pomóc przeciwnikom). Można powiedzieć, że jedna z zalet gry jest również jej wadą, a mianowicie równoczesność wykonywania akcji. Z jednej strony przyspiesza znacznie grę, z drugiej odbiera frajdę z możliwości pochwalenia się przeciwnikom, cośmy sobie takiego zmontowali. Jak mamy czas, to gramy odpalając pojazdy po kolei i komentując swoje poczynania.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig (Orin Bishop)

Post autor: rattkin »

612 pisze: 17 cze 2020, 08:54 No świetnie a ja to wsparłem bo podjarałem się metalowymi zębatkami
Piękna ilustracja dzisiejszych czasów :). Spieszę uspokoić - metalowe zębatki na pewno dostaniesz.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig (Orin Bishop)

Post autor: Curiosity »

rattkin pisze: 17 cze 2020, 10:12
612 pisze: 17 cze 2020, 08:54 No świetnie a ja to wsparłem bo podjarałem się metalowymi zębatkami
Piękna ilustracja dzisiejszych czasów :). Spieszę uspokoić - metalowe zębatki na pewno dostaniesz.
Przeczytaj jeszcze raz, bo chyba umknęło Ci sedno. Kampania była kilka lat temu, więc skoro wsparł, to zębatki już daaaaaaaaawno temu dostał :lol:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig (Orin Bishop)

Post autor: rattkin »

Kampania była miesiąc temu (nowej wersji). Mowa jest o Fusion.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig (Orin Bishop)

Post autor: seki »

612 pisze: 17 cze 2020, 08:54 No świetnie a ja to wsparłem bo podjarałem się metalowymi zębatkami, a teraz dopiero tu czytam, że wydmuszka :?
Ja nie pisałem nic o wydmuszce. Siląc się na obiektywną ocenę to gra jest taka sobie, ma kilka wad. Ale subiektywnie ja ją bardzo lubię za odczuwalny klimat szalonego wyścigu dlatego choć nie bardzo mam z kim w nią grać, to ma stałe i pewne miejsce w mojej kolekcji. Być może Twoi współgracze będą bardziej przychylni i wszyscy będziecie się świetnie bawić. W moim komentarzu nacisk był na to, że nie spodziewał bym się wydania PL nowej części, ponieważ w PL nie cieszy się ten tytuł dużą popularnością. Potencjalny wydawca na pewno weźmie pod uwagę sukces pierwszej części.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig (Orin Bishop)

Post autor: Curiosity »

rattkin pisze: 17 cze 2020, 10:53 Kampania była miesiąc temu (nowej wersji). Mowa jest o Fusion.
To jest wątek o pierwszej części, więc czemu miałby pisać o Fusion? Jeśli tak, to offtop. Ja to odebrałem na zasadzie: wsparłem, bo się zajarałem zębatkami, gram już kilka lat, dobrze się bawię, a tu mi ktoś pisze, że gra jest nudna.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig (Orin Bishop)

Post autor: 612 »

Dodam, że najlepszym wyścigiem w jaki do tej pory grałem, jest Dungeon Quest. Ale tam nie ma zębatek.
ODPOWIEDZ