Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: scraber »

Spoiler:
Ale sztosik.
Poleci ktoś jakieś fajne kostki?
W meplu są różnokolorowe czy perłowe, ale nadal ścianki to zwykle kropki :D
Ostatnio zmieniony 17 sty 2024, 17:42 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: psia.kostka »

scraber pisze: 17 sty 2024, 14:21 ścianki to zwykle kropki :D
Bo kropki sie sprawdzajo, a cyferki to roznie.

Q workshop to (podobno) Polski producent, tzn studio, bo produkcja pewnie Chiny.

PS jakiego bys sklepu nie wybral, to wpadaj po rabaty :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 17 sty 2024, 15:10 przez psia.kostka, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Spoiler:
Sprawdź w rebel. Kiedyś mieli największą bazę kości do RPG na rynku.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2024, 17:42 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: XLR8 »

Myślę o ponownym zakupie tej gry ale tym razem z dodatkiem. Czy on coś poprawia czy raczej dodaje więcej tego samego?
GAH się dobrze zestarzało czy raczej tak sobie i to po prostu solidna gra ale bez fajerwerków?

Grałem lata temu sporo ale finalnie sprzedałem bo gra była bardzo ciasna i brutalna, a kości potrafiły czasem strasznie wydymac jakiegoś gracza.
W lorenzo, który ogólnie podobał mi się mniej to mechanika kości jednak bardziej mi odpowiadała.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2020
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1145 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Bruno »

XLR8 pisze: 22 mar 2024, 22:19 Myślę o ponownym zakupie tej gry ale tym razem z dodatkiem. Czy on coś poprawia czy raczej dodaje więcej tego samego?
GAH się dobrze zestarzało czy raczej tak sobie i to po prostu solidna gra ale bez fajerwerków?

Grałem lata temu sporo ale finalnie sprzedałem bo gra była bardzo ciasna i brutalna, a kości potrafiły czasem strasznie wydymac jakiegoś gracza.
W lorenzo, który ogólnie podobał mi się mniej to mechanika kości jednak bardziej mi odpowiadała.
Gra jest wciąż w dużym stopniu losowa, jednemu karta może iść jak ulał, drugiemu - wiatr w oczy. Dodatek tu nic nie zmienia.
Dodatek jest dla miłośników, nie dla osób, które nie były przekonane, ale może teraz się wkręcą...
Jeśli nie spodobała Ci się podstawka (zupełnie rozumiem), to dodatek raczej nic w tym odczuciu nie zmieni!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: XLR8 »

Bruno pisze: 23 mar 2024, 00:03
XLR8 pisze: 22 mar 2024, 22:19 Myślę o ponownym zakupie tej gry ale tym razem z dodatkiem. Czy on coś poprawia czy raczej dodaje więcej tego samego?
GAH się dobrze zestarzało czy raczej tak sobie i to po prostu solidna gra ale bez fajerwerków?

Grałem lata temu sporo ale finalnie sprzedałem bo gra była bardzo ciasna i brutalna, a kości potrafiły czasem strasznie wydymac jakiegoś gracza.
W lorenzo, który ogólnie podobał mi się mniej to mechanika kości jednak bardziej mi odpowiadała.
Gra jest wciąż w dużym stopniu losowa, jednemu karta może iść jak ulał, drugiemu - wiatr w oczy. Dodatek tu nic nie zmienia.
Dodatek jest dla miłośników, nie dla osób, które nie były przekonane, ale może teraz się wkręcą...
Jeśli nie spodobała Ci się podstawka (zupełnie rozumiem), to dodatek raczej nic w tym odczuciu nie zmieni!
To nie jest tak, że podstawka mi się nie podobała. Wręcz przeciwnie. Po prostu im dłużej grasz w jakąś grę tym wyżej sobie stawiasz poprzeczkę i tym więcej oczekujesz. Szczególnie w przypadku gier 1v1, które dają naprawdę sporo możliwości popsucia komuś planów. W GAH z każdą partią stawaliśmy się lepsi, ale jednocześnie losowość bolała bardziej bo więcej chcieliśmy wycisnąć.
Odrzucała mnie idea walki na może prasa godzinę żeby finalnie zostać pogrążonym przez fatalny rzut kośćmi. Wszystko inne było świetne w tej grze.
Awatar użytkownika
maciejos91
Posty: 62
Rejestracja: 29 mar 2021, 22:21
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: maciejos91 »

Zarówno Podstawka jak i dodatek Letz Waltz są świetne.

Dodatek wprowadza nie tylko doskonały i prosty w obsłudze tryb solo ale również kilka modułów, które urozmaicają grę i stwarzają większą interakcję oraz asymetryczność między graczami.

Podstawkę ograłem po stokroć i nadal jestem zachwycony. Dodatek dodaje tylko więcej dobra.

U mnie to top 1 włoskich autorów.

Polecam !!!
Always Whyduck
ODPOWIEDZ