The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
RaistlinJedyny
Posty: 50
Rejestracja: 06 wrz 2010, 19:39
Lokalizacja: Morze Spokoju
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: RaistlinJedyny »

W jakim dodatku są klątwy Armageddon i A Beacon in the Night?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Ardel12 »

RaistlinJedyny pisze: 11 lis 2021, 20:01 W jakim dodatku są klątwy Armageddon i A Beacon in the Night?
What goes up, czyli w dużym dodatku.
tapczan0
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2020, 23:24
Has thanked: 4 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: tapczan0 »

To ja mam pytanie. Jak dużo radości daje retail? Czy jednak powiniene. Mieć też dodatki?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia »

tapczan0 pisze: 28 lis 2021, 09:20 To ja mam pytanie. Jak dużo radości daje retail? Czy jednak powiniene. Mieć też dodatki?
Warto wziąć What goes up, comfort creatures i path of repentence. Najlepiej jednak poszukać używanej wersji KS bo ma trochę więcej kart a idzie wyrwać w bardzo dobrej cenie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Super
Posty: 405
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 218 times
Been thanked: 120 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Super »

A jakby ktoś chciał nówkę, to w sklepie Serious Poulp pojawiły się jakieś kopie KS z inwentaryzacji.
https://shop.seriouspoulp.com/eu/en/19-black-friday
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Golfang »

Super pisze: 28 lis 2021, 14:43 A jakby ktoś chciał nówkę, to w sklepie Serious Poulp pojawiły się jakieś kopie KS z inwentaryzacji.
https://shop.seriouspoulp.com/eu/en/19-black-friday
Jednak cena jest zabójcza - całość (czyli podstawka + What + wszystkie dodatki) to wydatek prawie 300 Euro - co przy dziejszym kursie daje 1400 zł.
----------------
10% flamberg.com.pl
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: foxikos »

Zagrałem po zakupie w wersję KS (z drugiej ręki) około rok temu rozegrałem jedną klątwę na 2 graczy i nie pyklo...
Gra wylądowała na sprzedaż z dużym dodatkiem i jakimiś jeszcze w środku (nie dotykane w folii) i małymi dodatkami (3 klątwy)...
Zdecydowałem 1 stycznia 2022 że wyciągnę, zagram sobie pierwsza klątwę solo.
Od soboty już rozegrałem 3 razy, pierwsze padłem, później mi córką przeszkodziła i dziaiaj przeszedłem pierwsza klątwę, gra mnie zauroczyła.
Czekam aż będę miał wieczór aby rozpocząć nasteona klątwę, nie mogę się doczekać. Gra zostaje u mnie w kolekcji!
Wniosek: warto raz jeszcze sprawdzić przed sprzedażą 😁
Właśnie usunąłem grę z wątku sprzedażowego.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
KodiTheBeast
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2021, 22:39
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: KodiTheBeast »

Jak obstawiacie możliwość wydania The 7th Continent przez któreś z polskich wydawnictw? Kusi mnie ta gra strasznie ale ze względu na ilość tekstu chyba wolałbym wersje w ojczystym języku. BTW jak oceniacie ciężar użytego w grze języka bo wiem ze tekstu jest sporo, pytanie jaki jest jego ciężar? Z góry dzięki za info.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: lotheg »

KodiTheBeast pisze: 03 sty 2022, 22:53 Jak obstawiacie możliwość wydania The 7th Continent przez któreś z polskich wydawnictw? Kusi mnie ta gra strasznie ale ze względu na ilość tekstu chyba wolałbym wersje w ojczystym języku. BTW jak oceniacie ciężar użytego w grze języka bo wiem ze tekstu jest sporo, pytanie jaki jest jego ciężar? Z góry dzięki za info.
Oceniam dość nisko szansę wydania, ale to tylko moje przeczucie.

Co do angielskiego to swobodnie rozmawiam w tym języku w pracy z innymi osobami oryginalnie nieanglojęzycznymi, powiedzmy, że jestem na takim poziomie B2/C1 i...angielski w 7th continent jest dość trudny, musiałem niejednokrotnie sprawdzać jakieś słowa w słowniku.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
KodiTheBeast
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2021, 22:39
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: KodiTheBeast »

lotheg pisze: 03 sty 2022, 22:59
KodiTheBeast pisze: 03 sty 2022, 22:53 Jak obstawiacie możliwość wydania The 7th Continent przez któreś z polskich wydawnictw? Kusi mnie ta gra strasznie ale ze względu na ilość tekstu chyba wolałbym wersje w ojczystym języku. BTW jak oceniacie ciężar użytego w grze języka bo wiem ze tekstu jest sporo, pytanie jaki jest jego ciężar? Z góry dzięki za info.
Oceniam dość nisko szansę wydania, ale to tylko moje przeczucie.

Co do angielskiego to swobodnie rozmawiam w tym języku w pracy z innymi osobami oryginalnie nieanglojęzycznymi, powiedzmy, że jestem na takim poziomie B2/C1 i...angielski w 7th continent jest dość trudny, musiałem niejednokrotnie sprawdzać jakieś słowa w słowniku.
Dzięki za info - pozostaje w takim razie zakupić Tainted Graila …
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: gnysek »

Na BGG jest polska instrukcja, a chyba tam jest najwięcej trudnego tekstu (kwestia zrozumienia testów, odpoczynku itd.).

Ja próbowałem jakiś czas temu się wciągnąć, ale coś chyba sporo rzeczy robiłem źle i mi totalnie nie szło, w pewnym momencie już nawet zacząłem oszukiwać na gwiazdkach a i tak niewiele mi się udało. Tzn. dotarłem w końcu gdzieś, gdzie miałem wrażenie, że jest jedno z miejsc wskazanych na mapie, ale totalnie nic dalej nie dało się już zrobić i był to martwy punkt :P
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia »

KodiTheBeast pisze: 03 sty 2022, 22:53 Jak obstawiacie możliwość wydania The 7th Continent przez któreś z polskich wydawnictw? Kusi mnie ta gra strasznie ale ze względu na ilość tekstu chyba wolałbym wersje w ojczystym języku. BTW jak oceniacie ciężar użytego w grze języka bo wiem ze tekstu jest sporo, pytanie jaki jest jego ciężar? Z góry dzięki za info.
Szanse wydania są bardzo niskie. Tekstu nie ma dużo(w porównaniu do takiego TG to kilkadziesiąt razy mniej) jednak jego rozumienie jest kluczowe do ukończenia gry. I tak trzeba sporo rozkimanc wskazówki więc przetłumaczenie tego powinno byc znośne.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: foxikos »

KodiTheBeast pisze: 03 sty 2022, 22:53 Jak obstawiacie możliwość wydania The 7th Continent przez któreś z polskich wydawnictw? Kusi mnie ta gra strasznie ale ze względu na ilość tekstu chyba wolałbym wersje w ojczystym języku. BTW jak oceniacie ciężar użytego w grze języka bo wiem ze tekstu jest sporo, pytanie jaki jest jego ciężar? Z góry dzięki za info.
Angielski jest moze nie ciężki ale nie używasz takich zwrotów na codzien.
Odkryłem ostatnio apke Tłumacz Google z możliwością robienia zdjecia i tłumaczenia. Teksty których nie rozumiem z 7th Continent tłumaczy idealnie.
Sprawdź sobie

A tak jak mówią koledzy, niestety wskazówki, rozwiązania itp w 7th Continent to clue tej gry.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Ardel12 »

Bez angielskiego ani rusz. Część klątw opiera się na kartach z dziennika z tekstem, więc bez poprawnego zrozumienia ani rusz. Najtrudniejsze zwroty trafiają się głównie w opisie danych lokacji. Nie są to słowa używane przeze mnie w pracy, czy nawet w rozmowie po polsku, więc tym bardziej po angielsku ich nie znam. Czy są potrzebne...w większości powiedziałbym, że wcale. Opisują co się znajduje na karcie, może czasem dadzą mały hint, ale głównie można olać.

Gra jest nietypowa i z miejsca szybciej polegniemy niż wygramy daną klątwę. Trzeba expić i to realnie, nie w grze. Dla mnie jednak większość klątw była jasna i zapętliłem się tylko w 2, z których jedną musiałem odpalać z 3x od nowa, poszperać za wskazówką na stronie wydawcy i w końcu za 4 razem wygrać.

7th continent ma jakieś tam szanse na wydanie, ale obstawiałbym najszybciej przez wspieraczkę. Nie wiem jaka jest polityka wydawcy, więc może nasi się odbili od ich wymagań.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: japanczyk »

gnysek pisze: 03 sty 2022, 23:25 Ja próbowałem jakiś czas temu się wciągnąć, ale coś chyba sporo rzeczy robiłem źle i mi totalnie nie szło, w pewnym momencie już nawet zacząłem oszukiwać na gwiazdkach a i tak niewiele mi się udało.
Moze nie laczyles przedmiotów? ;-)
Ardel12 pisze: 04 sty 2022, 10:48 7th continent ma jakieś tam szanse na wydanie, ale obstawiałbym najszybciej przez wspieraczkę.
W obecnej chwili stawiam, ze szanse na wydanie są żadne - teraz to już stara gra (4 lata), specyficzna, wymagająca sporego nakłądu pracy + mająca cene 200+ i na 1/2 graczy
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: gnysek »

japanczyk pisze: 04 sty 2022, 11:00 Moze nie laczyles przedmiotów? ;-)
A widzisz, to jest jakaś podpowiedź! Jak siądę za jakiś czas kolejny raz to będę miał to na uwadze.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: lotheg »

Dodatkowo teraz szybciej wyjdzie 7th Citadel, która ma mieć poprawione mechaniki, więc pewnie nikt za "starszą" wersję nie będzie się brał.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: gnysek »

Yep, gdyby mieli którąś tłumaczyć, to chyba lepiej właśnie nową. Niestety, mimo, że w ostatnich latach całkiem nieźle radzą sobie duże i drogie produkcje, to akurat ta seria jest dość specyficzna i nic podobnego do tej pory nie wyszło, więc wydanie jej to niezła zagadka. Kampania crowdfundingowa dla wersji PL byłaby najlepsza i najbezpieczniejsza.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia »

lotheg pisze: 04 sty 2022, 11:24 Dodatkowo teraz szybciej wyjdzie 7th Citadel, która ma mieć poprawione mechaniki, więc pewnie nikt za "starszą" wersję nie będzie się brał.
Nie tyle poprawione co to będzie inny kierunek. 7th Continent to survival na tajemniczej wyspie. 7th Ciyadel nam tego nie da bo to przygodowy RPG w świecie fantasy. Koniec z polowaniem a zamiast tego NPC, sklepy, miasta i potwory.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
RaistlinJedyny
Posty: 50
Rejestracja: 06 wrz 2010, 19:39
Lokalizacja: Morze Spokoju
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: RaistlinJedyny »

brazylianwisnia pisze: 28 lis 2021, 11:22 Warto wziąć What goes up, comfort creatures i path of repentence. Najlepiej jednak poszukać używanej wersji KS bo ma trochę więcej kart a idzie wyrwać w bardzo dobrej cenie.
Gdzie? Bo chyba mi coś umknęło. No chyba że uważasz że bardzo dobra cena to jakieś 800 PLN. Wtedy rozumiem.
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Luko_b »

Widze na olx za 650 (2 pudla z KS).
RaistlinJedyny
Posty: 50
Rejestracja: 06 wrz 2010, 19:39
Lokalizacja: Morze Spokoju
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: RaistlinJedyny »

Te dwa pudła to nie trzy dodatki.
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Luko_b »

Te 2 pudla za 650 to uzywana wersja KS o ktorej byla mowa i ktora mozna wyrwac w dobrej cenie.
Uwazam za 650 to dobra cena.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia »

RaistlinJedyny pisze: 05 sty 2022, 17:37
brazylianwisnia pisze: 28 lis 2021, 11:22 Warto wziąć What goes up, comfort creatures i path of repentence. Najlepiej jednak poszukać używanej wersji KS bo ma trochę więcej kart a idzie wyrwać w bardzo dobrej cenie.
Gdzie? Bo chyba mi coś umknęło. No chyba że uważasz że bardzo dobra cena to jakieś 800 PLN. Wtedy rozumiem.
Na KS podstawka + duży dodatek było po ~570zl z przesyłką a pojawiały się oferty na taki zestaw nawet ok 600zl na grupie FB i na forum. Na mniejsze dodatki trzeba polować lub zamówić od producenta bo w nich nie bylo żadnej ekskluzywnej zawartości.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Michito »

Hej Koleżanki i Koledzy, jeżeli zakupiłem zestaw "felernych" kart to gdzie szukać reszty materiałów potrzebnych do gry?
ODPOWIEDZ