Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: yrq »

Mnie interesuje ewentualnie add-on w postaci poprawionych klas - w kampanii jest za $75. No i może poprawione figurki do nich, za $25, ale to taki zbędny bajer.

Wysłałem pytanie do Planszostrefy czy będę mieli w ofercie, spodziewam się, że będzie korzystniej jednak zamawiać przez sklep.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Mr_Fisq »

yrq pisze: 21 cze 2023, 12:56 Wysłałem pytanie do Planszostrefy czy będę mieli w ofercie, spodziewam się, że będzie korzystniej jednak zamawiać przez sklep.
Tylko niech tym razem starannie złożą zamówienie, żeby nie było jak z misjami solo do FH :mrgreen:

Wracając do nowej edycji - czy postacie z pierwotnej wersji były aż tak upośledzone, że trzeba do nich "fix packa" za $75? 300PLN... Za skąpy się robię na to hobby...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: yrq »

Mr_Fisq pisze: 21 cze 2023, 13:40
yrq pisze: 21 cze 2023, 12:56 Wysłałem pytanie do Planszostrefy czy będę mieli w ofercie, spodziewam się, że będzie korzystniej jednak zamawiać przez sklep.
Tylko niech tym razem starannie złożą zamówienie, żeby nie było jak z misjami solo do FH :mrgreen:

Wracając do nowej edycji - czy postacie z pierwotnej wersji były aż tak upośledzone, że trzeba do nich "fix packa" za $75? 300PLN... Za skąpy się robię na to hobby...
A był problem z tymi misjami? Ja normalnie dostałem ;)

Ten fix pack nie jest potrzebny. Ujednolica wygląd kart i balansuje postaci. We FH klasy są równiejsze poziomem, żadna jakoś bardzo nie odstaje w dół ani w górę, a w GH był spory rozstrzał. Od niegrywalnych (np. do pewnego poziomu) po zupełnie przegięte poziomem.
Oczywiście może "drukarka edyszyn" wystarczy do grania :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Mr_Fisq »

yrq pisze: 21 cze 2023, 13:48 A był problem z tymi misjami? Ja normalnie dostałem ;)
Ja po niecałych dwóch latach od zamówienia i opłacenia dostałem informację - (parafrazując) "sorry, ale machnęliśmy się w zamówieniu i nie mamy scenariuszy do Ciebie". Ogólnie to:


W sumie ciekawe jaka będzie jakość figurek - rendery wyglądają różnie. Mogliby też zaszaleć i dać różne pozy zamiast wrzucać np. 10 razy to samo.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: brazylianwisnia »

Dla mnie zniechęcająca jest ilość filmów figurek. Malować 200 sztuk do samego Gloomhaven i do tego duplikaty... Nie ma szans.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
bosik111
Posty: 296
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: bosik111 »

brazylianwisnia pisze: 21 cze 2023, 17:34 Dla mnie zniechęcająca jest ilość filmów figurek. Malować 200 sztuk do samego Gloomhaven i do tego duplikaty... Nie ma szans.
Tak swoją drogą to nie bardzo rozumiem cały ten koncept figurek do GH, największą zaletą tej gry, przynajmniej dla mnie była cena/jakość i solidna mechanika, dorzucenie szarych figurek zamiast kolorowych standów to wg mnie kiepski pomysł, zwłaszcza że ile osób realistycznie to wszystko pomaluje. Ma to trochę więcej sensu jak bierze się jeszcze gloomhaven RPG, to można by w tym użyć, aczkolwiek sam system te nie wygląda na nic odkrywczego, raczej typowe fantasy.
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Grellenort »

Figurki to nie jest coś do rozumienia, to wyłącznie element odpicowujący grę i towar deluxe, nie zwiększający jej zawartości pod kątem mechanicznym ani fabularnym. Targetem tego dobra są osoby które mają większy od jeden stosunek ilości pieniędzy do pomysłów co z nimi zrobić :wink:

Owszem, super to wygląda i dobrze że teraz jest wybór mieć grę z figsami czy normalnie - może dla kogoś będzie to dealbreaker. Plus faktycznie dochodzi zastosowanie alternatywne - system RPG, a w przyszłości wcale bym się nie zdziwił, gdyby pojawiła się inna gra w uniwersum GH, która byłaby z nimi kompatybilna.
Henias
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2023, 13:40

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Henias »

Ciekawe czy wydawnictwo Albi będzie chciało zrobić dodruk na jesień skoro w tym samym momencie będzie pewnie docierać druga edycja. Kurczę 1300 zł drogą nie chodzi. Język nie jest dla mnie problemem, ale jednak sam grać nie będę. Bardzo dobrze bawiliśmy się w Szczęki Lwa i brakuje mi w mojej kolekcji gier z rozwojem postaci, kampanii. GH i FH wpasowują się w te kryteria. Jeszcze tym bardziej w FH ten element rozbudowy miasteczka. Rozumiem, że dzięki temu także można jakieś bonusy do walki uzyskiwac. Do końca zbiórki niecałe dwa dni. Hah. To dopiero zagwostka
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: kamil018 »

Hej, trochę nietypowe pytanie, ale mam dwa telefony z Androidem na których mamy gloonhaven helper, ten co już w sklepie play nie ma. Zmieniliśmy telefony na Apple i pytanie czy idzie jakoś te aplikacje przenieść lub chociaż jakoś emulować na komputerze? Bo telefony idą na sprzedaż a nie ukrywam ze tamta apka jeszcze w wersji sieciowej klient -serwer była najlepsza 🙁
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: aeiou871 »

kamil018 pisze: 27 sie 2023, 19:13 Hej, trochę nietypowe pytanie, ale mam dwa telefony z Androidem na których mamy gloonhaven helper, ten co już w sklepie play nie ma. Zmieniliśmy telefony na Apple i pytanie czy idzie jakoś te aplikacje przenieść lub chociaż jakoś emulować na komputerze? Bo telefony idą na sprzedaż a nie ukrywam ze tamta apka jeszcze w wersji sieciowej klient -serwer była najlepsza 🙁
X-haven assistant jest poprawionym klonem Helpera. Jeszcze bardziej polecam Gloomhaven Secretariat, który jest trochę ładniejszy i ma dużo więcej funkcjonalności
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: ixi24 »

Witam

Właśnie zacząłem swoją przygodę z Gloomhaven i przeszedłem dwa pierwsze scenariusze. Bawię się świetnie, ale słyszałem, że cała kampania rozwidla się na dwie strony. Już teraz mam dwa scenariusze do wyboru i szczerzę nie wiem, który wybrać. Obozowisko Inoksów czy Krypta Potępionych, która ścieżka jest ciekawsza czy po prostu lepsza? Chyba, że to nadal nie jest rozwidlenie i muszę przejść oba scenariusze. ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Fojtu »

ixi24 pisze: 27 lis 2023, 17:52 Witam

Właśnie zacząłem swoją przygodę z Gloomhaven i przeszedłem dwa pierwsze scenariusze. Bawię się świetnie, ale słyszałem, że cała kampania rozwidla się na dwie strony. Już teraz mam dwa scenariusze do wyboru i szczerzę nie wiem, który wybrać. Obozowisko Inoksów czy Krypta Potępionych, która ścieżka jest ciekawsza czy po prostu lepsza? Chyba, że to nadal nie jest rozwidlenie i muszę przejść oba scenariusze. ;)
Rozwidleń jest ogólnie kilka, ale to główne to: (2 poziomy spoilera)
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: elayeth »

ixi24 pisze: 27 lis 2023, 17:52 Witam

Właśnie zacząłem swoją przygodę z Gloomhaven i przeszedłem dwa pierwsze scenariusze. Bawię się świetnie, ale słyszałem, że cała kampania rozwidla się na dwie strony. Już teraz mam dwa scenariusze do wyboru i szczerzę nie wiem, który wybrać. Obozowisko Inoksów czy Krypta Potępionych, która ścieżka jest ciekawsza czy po prostu lepsza? Chyba, że to nadal nie jest rozwidlenie i muszę przejść oba scenariusze. ;)
To jeszcze nie ten etap by decyzje miały, aż takie znaczenie. Ja to przechodziłem w 2017 więc już nie pamiętam, ale jeśli chcesz mieć pogląd jak te ścieżki się rozgałęziają to wpisz w google „gloomhaven scenerio flowchart”. Ja z tego korzystałem chcąc wiedzieć jak to się rozwidla. W sumie to nie jest spoiler, bo to samo jest we Frosthaven, tylko już w pudełku.
Fox199
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2021, 17:31

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Fox199 »

Witam wszystkich
Czy ktoś z forumowiczów orientuje się czy da się gdzieś odkopać poniższe scenariusze?
Z tego co rozumiem to były w większości nagrody za różniste wspieraczki z przed kilku lat wstecz, na dzień dzisiejszy nie idzie tego odnaleźć :? Może ktoś posiada i się podzieli z dobroci serca? :roll:

SC1 The Secret Cabal Season 1 (Secrets of the Lost Cabal)
SC2 The Secret Cabal Season 2 (Return of the Lost Cabal)
SC3 The Secret Cabal Season 3 (Twilight of the Lost Cabal)
DT2 The Dice Tower 2019 Scenario (The Catacombs of Chaos)
DT3 The Dice Tower 2020 Scenario (Assault on the Morning Star)
No Pun Included Season 2 Scenario (Beyond the End of the World)
No Pun Included Season 3 Scenario (Memories of Gloomhaven)


dorzucam listę wszystkich oficjalnych/nieoficjalnych scenariuszy dla zainteresowanych większość do ściągnięcia za free
https://boardgamegeek.com/wiki/page/thi ... arios#toc1
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: gnysek »

Obawiam się, że nie są dostępne, ze względów na ochronę praw autorskich i dzielenie się też by takową umowę łamało. Na tym jednak polega ekskluzywność...
ODPOWIEDZ