Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pavel »

ma_rio pisze:
pavel pisze:
ma_rio pisze:Pytanie do tych z Was, którzy kupili naklejki.
Jak się sprawdzają? Rzeczywiście nie ma problemu z ich odklejaniem / nie zostawiają śladów? I czy warte sa swojej ceny?
Kupować naklejki? Przecież są idealne pliki do ściągnięcia i wydrukowania wszystkiego co potrzeba do zaznaczenia misji, lokacji, osiągnięć itp. Za cenę tych naklejek mam dosłownie wszystko co było do wydruku z bgg i mapę jak obraz na ścianie.
Dzięki za odpowiedź,
Czy Twoje naklejki też dają sie odklejać bez niszczenia komponentów? Jeśli drukowałeś w internecie, to czy mógłbyś podac link?
Nie ma co niszczyć bo mapę mam wydrukowaną, jednorazową. Ale sprawdzałem na oryginalnej mapie i można odklejać bez problemu. Wpisz na bgg gloomhaven stickers, dużo tego jest, znajdziesz.
gacek333
Posty: 37
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:04

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: gacek333 »

https://www.planszowe.pl/gry-przygodowe ... haven.html

gdyby ktoś był zainteresowany zakupem (a nie miał problemu z dostawą w lutym, po starej cenie).
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pan_satyros »

gacek333 pisze:https://www.planszowe.pl/gry-przygodowe ... haven.html

gdyby ktoś był zainteresowany zakupem (a nie miał problemu z dostawą w lutym, po starej cenie).
są też naklejki: https://www.planszowe.pl/dodatki-do-gie ... t-set.html
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Piehoo »

Już niestety brak na stanie. (przynajmniej ja mam błąd przy dodawaniu do koszyka)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
gacek333
Posty: 37
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:04

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: gacek333 »

Ale gry czy naklejek? Ja tam bym próbował do skutku :P Dla takiej gry za takie hajsy to warto ;)
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: malekith_86 »

chyba chodzi o naklejki
wcześniej było, że mimo, że przedsprzedaż to był dopisek, że ostatnia sztuka
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Gizmoo »

Rozegrałem już chyba wystarczającą ilość gier by pokusić się o małą opinię...

Ta gra jest świetna!!!

I tu mógłbym zakończyć, bo miała to być "mała" opinia. :lol:

Na początku - muszę przyznać - Gloomhaven mnie rozczarował. Scenariusz wprowadzający, jak i pierwszy scenariusz był niezbyt ciekawy, mozolny i w zasadzie nie było tam nic, co by mnie urzekło - poza mechaniką zagrywania kart. Bałem się, że to rozczarowanie nie minie. A jednak...

Kiedy wszyscy nauczyli się jak grać, poznałem trochę "lore" przedstawionego świata* , mapa otworzyła przed nami nowe lokacje, a fabuła rozwinęła na tyle, że opowieść stała się interesująca - ta gra mnie pochłonęła. A kiedy moja postać (Quatryl Tinkerer) zaczęła awansować, uzbroiłem się też w ciekawe wyposażenie, a fabuła ruszyła z kopyta - mogę powiedzieć tylko jedno:

Jeżeli lubicie taktyczne RPG, lubicie rozwój postaci, lubicie mieć autentyczny wpływ na rozgrywkę - to zwyczajnie - nie ma na rynku lepszego wyboru! Grając w Gloomhaven czuję, jakbym grał w Baldurs Gate. Ogrom świata, epickość przygody i wreszcie, to czego brakowało mi w większości ameri - ciekawe decyzje do podjęcia. Mózg czasami się zawiesza.

To nie jest klasyczny, prosty ameritrash z toną kostek, gdzie potrafisz przegrać potyczkę przez jeden głupi rzut. Tutaj każda decyzja niesie za sobą konsekwencję, a na losowość masz bardzo duży wpływ. Drużyna MUSI współpracować i razem analizować sytuację! Wreszcie jest to gra, w którą czuję PEŁNĄ kooperację! No i wreszcie gra healerem sprawia super radochę! :D

Reasumując - w tym gatunku nie ma nic lepszego na rynku. Brać, grać i się cieszyć! Fenomen.

*(koniecznie poczytajcie sobie o rasach)
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pawianlsm »

Hej, czy ta gra jest jeszcze do kupienia albo chociaż będzie? ;D
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Moniczka.s »

pawianlsm pisze:Hej, czy ta gra jest jeszcze do kupienia albo chociaż będzie? ;D
Gra ma być w sklepach na przełomie stycznia i lutego.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
gacek333
Posty: 37
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:04

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: gacek333 »

Różne sklepy różnie piszą, styczeń/luty, luty/marzec, zależy jak główny dystrybutor rozporządzi (jeśli właściwie zrozumiałem ostatnią notkę na kickstarterze sprzedaż ma ruszyć jednocześnie dla wszystkich sklepów w dniu premiery a jeszcze dystrybucja trwa i dopiero w styczniu się zapewne zakończy). Ja swoją kopię kupiłem dopiero niedawno i czekam na dostawę (pierwsze informacje mówiły styczeń/luty a teraz już luty/marzec ;)) Trzeba być cierpliwym i śledzić sklepy/wyszukiwarki, mnie udało się zakupić za cenę "normalną" (coś około 450plc) więc porównując do cen osób sprzedających tu i ówdzie (aukcje etc za syte kwoty 800+) jestem bardzo zadowolony. Tylko czas mnie boli ale na szczęście mam w co grać ;)
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pawianlsm »

Dzięki za odpowiedź. A coś wiadomo o cenie?
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Gatherey »

Jak napisał kolega - ceny sklepowe oscylują w okolicach 500zł (450-550), ale dostawa Q1 2018. Jesli chcesz mieć od ręki trzeba sie liczyć z kwotą rzędu 700-800.
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pawianlsm »

Dzięki wielkie! Co do ceny nie zauważyłem poprzedniego posta. Polskie sklepy będą sprzedawać Gloomhaven czy szukać na zagranicznych? :) Na kickstarterze były jakieś exclusive do gry czy raczej wszystko będzie w wersji sklepowej. Jak były te pytania to bardzo przepraszam ;D.
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Do0ctor »

pawianlsm pisze:Dzięki wielkie! Co do ceny nie zauważyłem poprzedniego posta. Polskie sklepy będą sprzedawać Gloomhaven czy szukać na zagranicznych? :) Na kickstarterze były jakieś exclusive do gry czy raczej wszystko będzie w wersji sklepowej. Jak były te pytania to bardzo przepraszam ;D.
Z tego co się orientuję to wersja retail będzie taka sama jak ks.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pavel »

pawianlsm pisze:Dzięki wielkie! Co do ceny nie zauważyłem poprzedniego posta. Polskie sklepy będą sprzedawać Gloomhaven czy szukać na zagranicznych? :) Na kickstarterze były jakieś exclusive do gry czy raczej wszystko będzie w wersji sklepowej. Jak były te pytania to bardzo przepraszam ;D.
Pisałem kilka miesięcy temu, że kampania i ilość wyprodukowanych egzemparzy jest wymierzona w 100% sprzedaż tych gier, bez zalegania na półkach. Cephalofair mają to po prostu wyliczone. Ja kupowałem jak była okazja. Natomiast w polskich sklepach mam wrażenie, że ta gwarancja rezerwacji czy jak to nazywaliście wcześniej to lekka "ściema". Jak będą to pewnie kto pierwszy... Także szukaj i kupuj teraz. Masz wersję 2ed jak i 1ed na ebay. W polskich sklepach tanio nie będzie. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd pisząc o 450 zł. Sprawdźcie preordery na zagranicznych sklepach, jak może być taniej w Polsce o 35€?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Yavi »

pavel pisze:
pawianlsm pisze:Dzięki wielkie! Co do ceny nie zauważyłem poprzedniego posta. Polskie sklepy będą sprzedawać Gloomhaven czy szukać na zagranicznych? :) Na kickstarterze były jakieś exclusive do gry czy raczej wszystko będzie w wersji sklepowej. Jak były te pytania to bardzo przepraszam ;D.
Pisałem kilka miesięcy temu, że kampania i ilość wyprodukowanych egzemparzy jest wymierzona w 100% sprzedaż tych gier, bez zalegania na półkach. Cephalofair mają to po prostu wyliczone. Ja kupowałem jak była okazja. Natomiast w polskich sklepach mam wrażenie, że ta gwarancja rezerwacji czy jak to nazywaliście wcześniej to lekka "ściema". Jak będą to pewnie kto pierwszy... Także szukaj i kupuj teraz. Masz wersję 2ed jak i 1ed na ebay. W polskich sklepach tanio nie będzie. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd pisząc o 450 zł. Sprawdźcie preordery na zagranicznych sklepach, jak może być taniej w Polsce o 35€?
Po pierwsze gry mają nie zalegać w magazynie, była specjalna platforma dla dystrybutorów, przez którą mogli składać zamówienia. Jeśli dobrze pamiętam wydrukowano jakieś 20+ tysięcy sztuk więcej, niż było wspierających. Preordery w polskich sklepach już były, nie wiem czy pojawią się kolejne. A może być taniej ze względu na niższą marżę narzuconą przez sklep. Najlepiej odezwać się do kilku sklepów, które prowadziły przedsprzedaż i zapytać, jak będzie wyglądała sytuacja z dostępnością kolejnych egzemplarzy :).
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pawianlsm »

Ja to jak zwykle obudzę się z ręką w nocniku... Pytałem wszystkie sklepy i odpowiadają to samo: "Na razie nic nie wiadomo, będziemy wiedzieć w styczniu." A ja jestem tak zajarany ta gra, że mimo iż mój angielski jest biedny to chce Ją mieć...
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Gatherey »

Takie pytanie:

Swoją kopię gry mam otrzymać wg sklepu w lutym. Wiem, że można też dostać te removable stickery. I teraz - jaka jest ich funkcja tak naprawdę? Czy pozwoli mi to zagrać w grę kilka razy i/lub ewentualnie ją odsprzedać? Jaka jest ich przewaga nad np. aplikacją, które gdzieś mi się rzuciły w oczy do trackowania progressu?
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Moniczka.s »

Gatherey pisze:Takie pytanie:

Swoją kopię gry mam otrzymać wg sklepu w lutym. Wiem, że można też dostać te removable stickery. I teraz - jaka jest ich funkcja tak naprawdę? Czy pozwoli mi to zagrać w grę kilka razy i/lub ewentualnie ją odsprzedać? Jaka jest ich przewaga nad np. aplikacją, które gdzieś mi się rzuciły w oczy do trackowania progressu?
Tak naprawdę, jedyne co niezbędne z zestawu naklejek są ulepszenia kart graczy. Te oryginalne da się odkleić, ale nie będzie można ich użyć ponownie. Jeśli wolisz możesz wydrukować sobie naklejki sam (wszystkie pliki są dostępne w internecie) i naklejać, np. na koszulki.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: rattkin »

Obrazek

Wow. A ja wciąż nie zagrałem...
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Ardel12 »

rattkin pisze:Obrazek

Wow. A ja wciąż nie zagrałem...
Wow. U mnie podobnie. Gra leży a na stole ciągle lądują inne nowości. Ot boję się, że jak zacznę to przez kolejne pół roku nie zagram w nic innego :P
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: AkitaInu »

Ardel12 pisze:
rattkin pisze:Obrazek

Wow. A ja wciąż nie zagrałem...
Wow. U mnie podobnie. Gra leży a na stole ciągle lądują inne nowości. Ot boję się, że jak zacznę to przez kolejne pół roku nie zagram w nic innego :P
A ja czekam na insert bo bez niego mam wrazenie ze trace mnostwo czasu rozkladajac ta gre :/
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: woytas »

Też jeszcze nie grałem, a gra już czeka kilka miesięcy. U mnie problem jest taki, że zanim rozłożę grę, to muszę mieć kluczowe elementy w wersji PL. Dodatkowo, musi być wszystko posegregowane i poukładane (chociaż trochę), czyli trzeba zrobić insert. Żeby było jeszcze weselej, wczoraj drukarka odmówiła posłuszeństwa dokładnie w momencie, gdy wziąłem się za drukowanie spolszczonych kart :?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: rattkin »

Cwaniaki :) ja nie zagrałem, bo wciąż czekam na swoją kopię!
kivu
Posty: 224
Rejestracja: 08 sie 2012, 09:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: kivu »

AkitaInu pisze: A ja czekam na insert bo bez niego mam wrazenie ze trace mnostwo czasu rozkladajac ta gre :/
Mógłbyś się podzielić info jaki insert zamawiałeś z wysyłką do Polski ?
ODPOWIEDZ