7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
prz616
Posty: 47
Rejestracja: 12 lut 2017, 21:26
Has thanked: 117 times
Been thanked: 18 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: prz616 »

Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Agorą. Wcześniej ten dodatek spadł u mnie z wishlisty ze względu na nierówne recenzje i generalnie lepsze oceny Panteonu. Ostatnio jednak kupiłem Agorę jako uzupełnienie jakiegoś większego zamówienia (bo darmowa wysyłka). I jest bomba;) Mojej partnerce Agora przypasowała dużo bardziej niż Panteon. Ja doceniam oba dodatki, ale o ile na Panteon nie zawsze mam ochotę, tak bez Agory raczej już nie będę grał. No, chyba że po bardzo długiej przerwie. Nie próbowałem jeszcze obu dodatków jednocześnie, w święta postaram się nadrobić.
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Sajmonella »

Jeżeli taki temat był już poruszany to wybaczcie, ale zastanawiam się czy kupić normalne 7 cudów świata czy pojedynek. Najczęściej gram w małym składzie. Pytanie czy duża wersja gry działa dobrze na dwie osoby, albo czy pojedynek jest w czymś lepszy skoro jest przystosowany specjalnie na dwie osoby ? Biorę pod uwagę też zakup dodatków bez względu na wersję gry
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: PytonZCatanu »

Sajmonella pisze: 24 wrz 2022, 20:36 Jeżeli taki temat był już poruszany to wybaczcie, ale zastanawiam się czy kupić normalne 7 cudów świata czy pojedynek. Najczęściej gram w małym składzie. Pytanie czy duża wersja gry działa dobrze na dwie osoby, albo czy pojedynek jest w czymś lepszy skoro jest przystosowany specjalnie na dwie osoby ? Biorę pod uwagę też zakup dodatków bez względu na wersję gry
Jeśli mniejsze grono oznacza dokładnie 2 osoby, to Pojedynek.

Te dwie gry są siostrami, mają ewidentnie podobne motywy, ale Pojedynek został świetnie skrojony na dwie osoby. Nie chciałbym grać na 2 w zwykłe 7 cudów 🙂
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: scraber »

Sajmonella pisze: 24 wrz 2022, 20:36 Jeżeli taki temat był już poruszany to wybaczcie, ale zastanawiam się czy kupić normalne 7 cudów świata czy pojedynek. Najczęściej gram w małym składzie. Pytanie czy duża wersja gry działa dobrze na dwie osoby, albo czy pojedynek jest w czymś lepszy skoro jest przystosowany specjalnie na dwie osoby ? Biorę pod uwagę też zakup dodatków bez względu na wersję gry
W starej wersji, dwuosoby tryb był tak słaby, że został wyrzucony w nowym druku. Nie przepadam też za graniem we 3, każdy z każdym sąsiaduje i łatwo policzyć karty co może do Ciebie ewentualnie wrócić
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Sajmonella »

Czyli wybiorę Pojedynek, dzięki za podpowiedzi
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: SosnowyPatyk »

Kupiłem grę w piątek, wczoraj miałem wreszcie okazję ją przetestować i gra mi się zdecydowanie lepiej niż w normalną wersję, choć mógłbym w zasadzie zaryzykować stwierdzenie że to całkiem inne gry. Dodanie warunków pozwalających skończyć grę przed czasem, rozłożony "pasjans" zamiast draftu, który bardziej mi się podoba, sprawiają że gra się super. Choć w zasadzie karty mogłyby być wielkości takiej jak w wersji bazowej, ale rozumiem, że przez to ciężko byłoby rozłożyć ten "pasjans" na stole i mieć na nim jeszcze miejsce na grę. Na dodatek wypraska jest super (choć też już bym ją zmodyfikował - osobne dołeczki na różne nominały, osobne wytłoczki na osobne epoki). Generalnie nie żałuję ani złotówki z i tak taniej gry.
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: PytonZCatanu »

SosnowyPatyk pisze: 28 lis 2022, 10:39 Kupiłem grę w piątek, wczoraj miałem wreszcie okazję ją przetestować i gra mi się zdecydowanie lepiej niż w normalną wersję, choć mógłbym w zasadzie zaryzykować stwierdzenie że to całkiem inne gry. Dodanie warunków pozwalających skończyć grę przed czasem, rozłożony "pasjans" zamiast draftu, który bardziej mi się podoba, sprawiają że gra się super. Choć w zasadzie karty mogłyby być wielkości takiej jak w wersji bazowej, ale rozumiem, że przez to ciężko byłoby rozłożyć ten "pasjans" na stole i mieć na nim jeszcze miejsce na grę. Na dodatek wypraska jest super (choć też już bym ją zmodyfikował - osobne dołeczki na różne nominały, osobne wytłoczki na osobne epoki). Generalnie nie żałuję ani złotówki z i tak taniej gry.
Pograj 5-10 razy i zaunwestuj w dodatki - gra wchodzi na wyższy poziom.
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: SosnowyPatyk »

Pewnie tak się stanie ;) Cofam info o wyprasce, bo zacząlem przeglądać internety w poszukiwaniu insertu, a ten stockowy daje możliwości, o których pisałem, tylko ja nie zauważyłem :oops:
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: ave.crux »

SosnowyPatyk pisze: 28 lis 2022, 10:50 Pewnie tak się stanie ;) Cofam info o wyprasce, bo zacząlem przeglądać internety w poszukiwaniu insertu, a ten stockowy daje możliwości, o których pisałem, tylko ja nie zauważyłem :oops:
Koniec końców dokupisz oba dodatki (bo warto) i wsadzisz to w insert od folded space żeby mieściło się w jednym pudle ;>
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: MaciekK5454 »

SosnowyPatyk pisze: 28 lis 2022, 10:39 Kupiłem grę w piątek, wczoraj miałem wreszcie okazję ją przetestować i gra mi się zdecydowanie lepiej niż w normalną wersję, choć mógłbym w zasadzie zaryzykować stwierdzenie że to całkiem inne gry. Dodanie warunków pozwalających skończyć grę przed czasem, rozłożony "pasjans" zamiast draftu, który bardziej mi się podoba, sprawiają że gra się super. Choć w zasadzie karty mogłyby być wielkości takiej jak w wersji bazowej, ale rozumiem, że przez to ciężko byłoby rozłożyć ten "pasjans" na stole i mieć na nim jeszcze miejsce na grę. Na dodatek wypraska jest super (choć też już bym ją zmodyfikował - osobne dołeczki na różne nominały, osobne wytłoczki na osobne epoki). Generalnie nie żałuję ani złotówki z i tak taniej gry.
Całe szczęście że karty są małe, bo z dodatkami gra zajmuje dużo miejsca na stole ;)
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Alextasha »

Zamiast folded space ja brałam insert od ReDrewno :D
SPRZEDAM >> *click*
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: dannte »

Ostatnio pojawił się ciekawy stream (tutaj zapis:
Spoiler:
) pokazujący implementację AI do tej gry (nazwaną ZeusAI).

Autorzy postanowili zintegrować stworzonego przez siebie gracza AI z platformą BGA i zorganizować pokazowy mecz z jednym z topowych graczy na platformie. Fajnie to wygląda, jest to mecz BO5 (do trzech zwycięstw) i nawet jest zaimplementowany "termometr" pokazujący szacowane szanse na wygraną/przegraną obliczone przez silnik.

Fajna inicjatywa, doceniam i polecam obejrzeć. Dobrze, że swoje umiejętności i możliwości chłopaki wykorzystali w taki sposób :)

Naszła mnie taka refleksja: ciekawe jak szybko będą powstawać silniki do innych gier i kiedy zaczniemy głośno mówić o problemie "grania z silnikiem". W przypadku platform szachowych istnieje wiele mechanizmów, które starają się takie sytuacje wykrywać i z nimi walczyć, ale w dość świeżym temacie nowoczesnych gier planszowych to nie takie proste, a takie platformy jak BGA są podatne na używanie silnika do oszukiwania (bez uprzedzenia przeciwnika).

Ale to tylko dygresja, cieszmy się, że coś takiego powstało, zawsze mnie takie tematy fascynują :)
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 754
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 111 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: pingus »

Bardzo ciekawy materiał dzięki za wrzucenie, moich kilka obserwacji ukrytych za spoilerem:
Spoiler:
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: dannte »

Pytanie czy ktoś ma dostęp do fanowskich dodatków przetłumaczonych na polski. Chodzi o dodatek Liderzy i Natura. Co do Liderów to dowiedziałem się, że karty nie są tłumaczone (tutaj), więc przetłumaczę sobie sam, a Natura podobno ma wszystko przetłumaczone, ale plików nie znalazłem.

Jest jeszcze wariant Solo - tam też są karty liderów - czy istnieją karty z przetłumaczonymi nazwami? Do tego dochodzą też fanowskie dodatki Agora i Panteon (mówię o fanowskich dodatkach solo do oficjalnie wydanych Agory i Panteonu). Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Jeśli coś takiego nie istnieje, to też przetłumaczę sobie sam.
Z góry dzięki :)
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Hrosskar »

dannte pisze: 11 lut 2024, 14:38 Pytanie czy ktoś ma dostęp do fanowskich dodatków przetłumaczonych na polski. Chodzi o dodatek Liderzy i Natura. Co do Liderów to dowiedziałem się, że karty nie są tłumaczone (tutaj), więc przetłumaczę sobie sam, a Natura podobno ma wszystko przetłumaczone, ale plików nie znalazłem.

Jest jeszcze wariant Solo - tam też są karty liderów - czy istnieją karty z przetłumaczonymi nazwami? Do tego dochodzą też fanowskie dodatki Agora i Panteon (mówię o fanowskich dodatkach solo do oficjalnie wydanych Agory i Panteonu). Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Jeśli coś takiego nie istnieje, to też przetłumaczę sobie sam.
Z góry dzięki :)
MB Print ma przetłumaczone pliki - Natury, Liderów i nawet Solo. Do tego ostatniego sam tłumaczyłem instrukcje. Niestety nie mam plików, ale mam wszystkie 3 dodatki wydrukowane u nich i są po polsku.
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Mrukar »

W końcu po raz pierwszy zagrałem z Agorą i wrażenia były bardzo pozytywne. Zdziwiłem się jak ładnie ten dodatek wpasował się w podstawkę, zero zgrzytów mechanicznych, jeszcze więcej interakcji i czwarty warunek zwycięstwa. Już teraz stawiam Agorę wyżej niż Panteon, który wydawał mi się doszyty na siłę i nieporęczny w obsłudze na tyle, że na długi czas wróciłem do gołej podstawki. Dam mu jeszcze szansę w połączeniu z Agorą, ale to już pewnie będzie za dużo
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: dannte »

Chodzą pogłoski, że zostanie wydane na modłę 7CŚ:Pojedynek w świecie Władcy Pierścieni. Tutaj teaser:
Spoiler:
Autorzy Bruno Cathala i Antoine Bauza + ilustracje Vincenta Dutraita.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: PytonZCatanu »

Na BGG piszą:

"Lord of the rings Duel – a re-imagining of 7W Duel, but now set in the LotR world. No pics were allowed as it’s still in proto form; but they’re hoping to have it done by Spiel."


Wow, wczoraj Mando, dziś to. Czy to jakiś dzień dziecka?
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Mrukar »

Dostaliśmy z żoną gęsiej skórki z ekscytacji :o
ODPOWIEDZ