Gra dla 1 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Gra dla 1 osoby

Post autor: TomuSS »

Witam

Znajdę coś dobrego z możliwością gry dla 1 osoby?
Zależy mi na tym, żeby to nie było ciekawym dodatkiem do dobrej gry, ale było faktycznie solidnie przygotowane i zachęcało do dalszych partii.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Al_Dente »

Przy tak postawionej sprawie trzeba chyba powiedzieć Robinson Crusoe.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 440
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: grabol »

Wojenne np.: D-Day Dice, Raf: The Battle of Britain 1940 - dedykowane 1 osobówki.
Euro: Le Havre ma wariant 1-os i to chyba całkiem niezły...?
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: carlos »

Władca Pierścieni LCG (warto z czasem zainwestować w dodatki, ale przy LCG to dosyć oczywiste:) )

Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game - jeśli lubisz filmy to również będzie świetny wybór.

Obie gry mają świetne warianty solo.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Gra dla 1 osoby

Post autor: lesar »

Oh można by wymieniać i wymieniać. Ale podam od siebie dwa: Mage Knight i Znak Starszych Bogów. No i na dokładkę lekkiego Piętaszka.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: inshade »

Mage Knight, + dla Robinsona i Władcy Pierścienia. Ja solo grywam tylko w to ostatnie, rozkładanie i składanie gry w pojedynkę do MK lub Robinsona to dla mnie wyzwanie samo w sobie :D

Przy czym Władca Pierścieni wyjątkowo błaga o dodatki przy samej podstawce. Zwłaszcza, że jeden z trzech scenariuszy jest naprawdę kosmicznie trudny dla jednego gracza, a i możliwości składania talii nie powalają (dalej podstawka wystarczy na zapoznanie się z grą i rozegranie kilkunastu ciekawych godzin gry, warto spróbować).
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Indar »

Wspomniany RAF - gra za każdym razem dostarcza ogromnej rozrywki. A kiedy np znudzi Ci się bronienie możesz zagrać Niemcami i bombardować Londyn. Tak dla odmiany.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: misioooo »

Seria Leader od GMT. Stricte jednoosobówki.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Coin22 »

Podpinam, czy każda klasyczna kooperacja będzie się spoko nadawała do gry solo? Pandemia np ?
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 933
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 96 times
Been thanked: 71 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: louiscyphre »

Pandemia jak najbardziej się nadaje.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: krecilapka »

Każda klasyczna kooperacja jest stworzona do gry solo. Nikt przynajmniej twoich planów nie pomiesza ;).
Byle nie było ukrytych celów, motywu zdrajcy.
Arkham / eldritch np. Taki Robinson to wręcz lepiej działa solo niż z graczami ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Patyk »

misioooo pisze:Seria Leader od GMT. Stricte jednoosobówki.
Chyba raczej od DVG :wink: Ale rzeczywiście cała seria (jak i Warfighter) godne polecenia jeśli się lubi wojenny klimat (bo ciężko je nazwać grami stricte wojennymi, wtedy wypadałoby celować w Field Commandery, D-Daye albo CoH z Solo Expansion).
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: zakwas »

Robinson chyba najdłużej wytrzyma na stole z postawionych propozycji. :)
Awatar użytkownika
Jarzab
Posty: 174
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Jarzab »

Zdecydowanie polecam DAWN OF THE ZEDS. Każda partia jest epicka. Gra ma kilka stopniu trudności, więc sprawnie wprowadza w rozgrywkę. Jest wymagająca, ale wygrana daje ogromną satysfakcję.

Potwierdzam, że też fajnym doświadczeniem jest partia w D-DAY DICE.

Polecam obie.
Moje gry
3trolle.pl - 6%
Mepel.pl - 5%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: rastula »

Jarzab pisze:Zdecydowanie polecam DAWN OF THE ZEDS. Każda partia jest epicka. Gra ma kilka stopniu trudności, więc sprawnie wprowadza w rozgrywkę. Jest wymagająca, ale wygrana daje ogromną satysfakcję.

Potwierdzam, że też fajnym doświadczeniem jest partia w D-DAY DICE.

Polecam obie.
Dawn of the zeds jest świetne...tylko błędy na kartach (brak symboli półksiężyca i stópek na 8 kartach) i zasady ze sporą liczbą wyjątków i kilkoma błędami początkującego gracza ktory nie dziala na bgg mogą zniechęcić... ale jak już pójdzie...to jest fajnie...potwierdzam....

Uawgi dotyczą 2ed. 3 może jest lepsza ;)
Awatar użytkownika
hydrox
Posty: 142
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:20
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Kontakt:

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: hydrox »

Agricola - wersja solo działa trochę jak relanium ;)
Pokój 25 - ma wersję solo, rozkminiam dopiero i wygląda ciekawie
Piętaszek - wspomniany już, mała gierka ale bardzo przyjemna, wyłącznie solo.

Kiedyś z nudów rozkminiałam Seasons i po usunięciu pewnych kart oraz opracowaniu poziomów punktacji ta gra może dawać radę solo.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Indar »

Agricola solo to jak samogwałt. Niby grasz, kończysz - a jednak to substytut rozrywki :evil:
Nie wiem jaka może być przyjemność w suchym nabijaniu punktów w grze która jest dedykowana na większą liczbę osób.
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Patyk »

Zdecydowanie jak już gra ma być solo to dobrze żeby wyzwanie stanowiło jej wygranie, a nie bicie kolejnych wyników. Dlatego według takie gry jak Agricola czy O:NI mimo, że da się grać solo nie mają w tym trybie najmniejszego sensu poza nauczeniem się grać przed pierwszą rozgrywką z innymi.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: detrytusek »

Patyk pisze:Zdecydowanie jak już gra ma być solo to dobrze żeby wyzwanie stanowiło jej wygranie, a nie bicie kolejnych wyników. Dlatego według takie gry jak Agricola czy O:NI mimo, że da się grać solo nie mają w tym trybie najmniejszego sensu poza nauczeniem się grać przed pierwszą rozgrywką z innymi.
Też tak sądzę - z rozpędu jeszcze Kawernę dorzucę gdzie nawet kolejność kart jest z góry narzucona.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4132
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 313 times
Been thanked: 343 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: tomb »

Bicie rekordu w grze solo, zwłaszcza przy zawsze podobnych warunkach rozgrywki (np. Agricola bez kart) daje mi mnóstwo satysfakcji. Nie każdy gustuje w ciągłych porażkach, które - korzystając z powyższego porównania - przypominają praktyki masochistyczne.
Od razu dodam, że ja lubię tak i tak.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: donmakaron »

Na kickstarterze przygotowuje się druga edycja Nemo's War. Gra jest dedykowana rozgrywce solo i podobno naprawdę warto się nią zainteresować. Beta instrukcji jest już dostępna, można sobie sprawdzić o co chodzi i zastanowić się, czy warto wydać trochę szmalu i poczekać na grę.
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Toomek »

Z przetestowany póki co (oficjalnych trybów solo):
- Osadnicy:NI - dla mnie osobiście bez szału, ale jak lubisz szlifowanie wyniku to prawdopodobnie spodoba Ci się :)
- Legendarny Encounters:Allen - na podstawowych zasadach robi się straaaszliwie łatwy po kilku partiach... za to klimat! Marzenie!
- Lotr LCG - jest wyzwanie (czasem ocierające się o masochizm), przynajmniej na core setcie.
- Pandemia - mi się ciężko koordynowanie dwóch graczy
- Hostage Negotiator - ciężko mi sie wypowiedzieć bo zagrałem jedną partię... ale na razie mi się straszliwie podoba. Głównie ze względu na klimat. Obawiam się trochę o regrywalnosc, ale zobaczymy :)
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Rafalm »

Z moich doświadczeń z grami solo wynika, że jednak najlepsze są dedykowane tytuły. Do moich ulubionych należą wspomniane już gry wojenne firmy DVG z serii Leader, z których absolutnym hitem jest Apache-Thunderbolt Leader.
markus74
Posty: 33
Rejestracja: 04 kwie 2015, 17:44

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: markus74 »

Z tego co się orientuję nie ma polskiej wersji D-Day Dice. Czy do rozgrywki wymagana jest znajomość angielskiego i czy można skądś ściągnąć instrukcję PL ?
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3036
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: DarkSide »

Toomek pisze: - Hostage Negotiator - ciężko mi sie wypowiedzieć bo zagrałem jedną partię... ale na razie mi się straszliwie podoba. Głównie ze względu na klimat. Obawiam się trochę o regrywalnosc, ale zobaczymy :)
+1

Świetna jednoosobówka. O regrywalność bym się nie martwił: dużo kart terroru + element losowy + 4 dodatki "Abductor pack" + ciekawe wyzwania (wewnętrzna strona tylnej okładki instrukcji)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
ODPOWIEDZ