(Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Też se ściągłem. To ma prawie 800 stron, ale wstępnie wygląda na całkiem strawne, i chyba potwierdza, że analitycy wiedzieli, że się nie da, ale Fuhrer tylko wzruszał ramionami i mówił "To tera patrz". Entuzjastyczny upór pomimo suchych obiektywnych danych jest motorem wielu działań na świecie i czasami działa. Gdy Wermacht dotarł do Paryża w 34 dni, pokonując "najlepszą armię świata", to Adolf uwierzył że może wszystko i ta wiara niosła naród niemiecki w przepaść.
A gospodarka ma się dostosować do planów. Jak ekspert nie słucha się linii władzy, to zmieniamy eksperta - skąd my to znamy ;)

A trochę a propos to grałem przez weekend w Hearts of Iron 4, które chyba w październiku dostało nowe funkcje mikro-zarządzania i projektowania armii, więc w ramach testów rzuciłem okiem. Ale spróbowałem grę nietypową, pt. Adolf Pacyfista, Założyciel Unii Europejskiej :) - czyli nikogo nie atakuję, armię buduję do obrony, zapraszam wszystkich do Osi (oprócz Włoch, bo za bardzo agresywne), która broni się przed najeźdźcami. A wewnętrzne spory terytorialne staram się neutralizować (ach te roszczeniowe Węgry, po traktacie w Trianon).
No i zasadniczo się udawało, czyli było bardzo nudno, i dawało Sowietom swobodę ruchów - ale tylko pozorną - Europa bez wojny z Niemcami miała sporo znudzonego wojska, więc jak wybuchła wojna zimowa z Finlandią, to armia fińska składała się głównie z europejskich ochotników :)
Stalinowi nie udało się wejść za głęboko, a wszelkie desanty pod Helsinkami były szybko pacyfikowane. Więc zmuszony był podpisać biały pokój. Potem anektował kraje nadbałtyckie i uderzył w 1940 na Polskę.
Polska dołączyła do Aliantów i znów chmara ochotników zalała front, w tym kilka niemieckich dywizji, bo choć Adolf był pacyfistą, to strasznie się nudził i w końcu bronił swoich sąsiadów :) No i sowieci musieli przejść do defensywy, poddając się po trzech latach. Alianci zainstalowali tam demokrację, tworząc Ukrainę i Federację Rosyjską.
Wysłałem też ochotników na wojnę jap-chin, bo trwała już strasznie długo. Po stronie chińskiej oczywiście. No i ostatecznie Japonia też padła. Pokój światowy zapanował pod koniec 1943 roku.
A jak będę miał trochę czasu to zagram Francją i udowodnię Adiemu, że armia francuska jest najpotężniejsza na świecie :)
Grę polecam każdemu wojennikowi, choć każdy nowy dodatek wstawia jakieś nowe szczegóły i może to trochę odstraszać. Ale można ignorować wiele aspektów, klikając w cokolwiek, bo na ogół to jest wybór między czymś dobrym i czymś dobrym (np. czy chcemy żeby czołgi średnie były 5% szybsze czy miały 5% grubszy pancerz). Zamysł jest taki, że każdy może sobie bardzo swobodnie zaprojektować parametry armii, floty, samolotów i szukanie optymalnej ścieżki jest dość ciekawe, choć na początek trochę przerażające.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2024, 16:01 przez lacki2000, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Dzięki za HoI4, czytało się fajnie, ale ja czekam, aż zekranizują "Ród Lacusiów".
Prawie każda telewizja ma jakiś serial historyczny/medieval-style fantasy. Z tych, które nie mają, to patrząc na zasięg terytorialny osiągnięć dynastii Lacusiów, do ekranizacji pasowałaby najlepiej TV Republika :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Odi pisze: 22 sty 2024, 15:51 Dzięki za HoI4, czytało się fajnie, ale ja czekam, aż zekranizują "Ród Lacusiów".
Prawie każda telewizja ma jakiś serial historyczny/medieval-style fantasy. Z tych, które nie mają, to patrząc na zasięg terytorialny osiągnięć dynastii Lacusiów, do ekranizacji pasowałaby najlepiej TV Republika :)
Ach, stare dzieje, największa dynastia w średniowiecznej Europie :) No ale scenariusz jest gotowy, wystarczy tylko podpisać papiery :)
Jeszcze sobie przypomniałem odnośnie tej gry w Hoi4 - Mussolini co chwila prosił o przyjęcie do Osi, ale pacyfista Adolf wciąż odmawiał, więc co zrobił Mussolini? Przyłączył się do Kominternu! :D Nie wiem jak to jest możliwe, bo gra zasadniczo nie pozwala na sojusze różnych ideologii, więc może Włochy mają taki wyjątek w swoim drzewku decyzyjnym, że jak Niemcy nas nie chcą to możemy poprosić inne frakcje. Więc Benito dołączył do Sowietów i dostał bęcki od UK, która wygoniła Włochów z Afryki i desantami szybko zajęła Italię.

Ze smutniejszych spraw, to jutro nie dam rady przybyć, bo praca do wieczora. Końcówka stycznia niestety dość pracowita jest.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

Dziś rozegraliśmy z Jankiem 1 scenariusz (nr2) w Bitwy Westeros.
Po rozgrywce zgodnie z Jankiem stwierdziliśmy że gra wytrzymała próbę czasu i nic się nie zestarzała. Nadal oferuje super grywalność.
Sama rozgrywka z przypominaniem /doczytywaniem zasad (be setupu) zajęła nam 3 godziny. Pozwala to optymistycznie patrzeć w przyszłość i zejść do czasu ok 2 -2,5 h na scenariusz. Dzięki temu można zagrać ten sam scenariusz dwa razy na jednym spotkaniu (z zmianą stron).
Janek objął dowództwo Lanisterów a ja Starków. Scenariusz miał tylko jeden warunek zwycięstwa: kto po 5 rundzie kontroluje więcej z 6 dostępnych celów ten wygrywa.
Janek przyjął taktykę na "good rolls" i naprawdę z żelazną konsekwencją ją realizował ;-), po 2 rundzie obaj myśleliśmy że za chwilę poddam partię. W 3 rundzie Janek niesiony wiatrem emocji i wiary w swoje możliwości popełnił katastrofalny błąd, jego dowódca poległ na polu walki co skutkowało załamaniem łańcucha dowodzenia na prawej części planszy.
Strata była tym boleśniejsza że utracony dowódca mógł "przyjąć na siebie" dwa żetony rozkazów (drugi z dowódców tylko 1), więc Janek 50procent gry grał na pół gwizdka, widać było brak mobilności na planszy wojsk "czerwonych". Sytuację ratowały żetony rozkazów (max 5) ale to była proteza dowodzenia.
W 5 rundzie okazało się że jest remis 3:3, rozgrywamy więc dogrywkę (zgodnie z założeniem scenariusza) i wygrywam 4:2.

Ja na początku gry zrobiłem fatalne ruchy kawalerią i straciłem przez to 2 pełne oddziały konne, bolesna strata.

Po grze doszliśmy do wniosku że:
- warto liczyć zasięgi oddziałów (zwłaszcza ty wolnych typu ruch2) bo pod koniec gry okazuje się że stoją tylko i się patrzą zamiast brać udział w wydarzeniach
- doceniliśmy wymuszenie na przeciwniku ucieczki (flagi na kościach) (cofnięcie o 2 pola to tura "w plecy" dla przeciwnika jeżeli oddział ma ruch 2, cała tura poświęcona na powrót na pozycje)
- warto (szczerze polecamy :-)) czytać umiejętności jednorazowe dowódców bo potrafią "wywrócić stolik"
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

Poniżej trochę fotek z wczorajszej rozgrywki:

Spoiler:
Żetony na jednostkach są tylko w celu oznaczenie ich aktywacji :D , nie kręciliśmy banerami tak jak wymyśliło sobie FFG bo to jest bez sensu
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Bitwy Westeros powinny częściej lądować na stole. Czemu się tak ukrywałeś z tym tytułem? :)
Ja chętnie spróbuję, ale nie wiem czy w najbliższym tygodniu.
lacki2000 pisze: A jak będę miał trochę czasu to zagram Francją i udowodnię Adiemu, że armia francuska jest najpotężniejsza na świecie :)
No i spróbowałem, bo po co spać, jak można się zmagać z przeciwnościami losu :)
Spoiler:
A tak wygląda powojenna Europa:
Spoiler:
Wziąłem trochę zagłębia Rury i oczywiście ile się dało wyrwać polskich terenów z rąk czerwonej zarazy :)
UK i USA stworzyły strefy okupacyjne, z których później utworzyły RFN. No ale większość krajów Europy Środkowej i Finlandia wpadły w strefę ZSRR.
A mi się jeszcze udało wynegocjować flotę poniemiecką. Ja widać na obrazku Bismarck przeżył wojnę i miał trochę zatopień:
Spoiler:

Potem jeszcze zakończenie wojny z Japonią, które w tej grze jest trochę "takie se" - wystarczy zrobić desant na wyspy japońskie, bo tam prawie nie ma wojska - wszystko płynie do Chin. Ale planowanie desantu ma w sobie żyłkę emocji :)
Spoiler:
Japonia padła błyskawicznie, nawet nie trzeba jej wyganiać z Chin, bo po zajęciu większych miast japońskich poddają się automatycznie. Jako że nie walczyłem z nimi zbyt długo, to sobie nie nabiłem tylu punktów co Chiny i USA, więc udało mi się tylko wynegocjować państewko zależne w samym środku Honsiu. Resztę wzięły USA, a Chiny tereny lądowe: Koreę i Mandżurię, itp.
Spoiler:
Konferencje powojenne to całkiem fajny system licytacyjny, polecam przetestować :) Jak widać na tym obrazku, udało mi się też wynegocjować część japońskich lotniskowców, oczywiście w celu ochrony ważnych jednostek historycznych :D

No i jak starczy czasu (jak już się wyśpię) to spróbuję Francję przekształcić w reżim faszystowski i razem z Adolfem uporządkować starą Europę w nowy, lepszy związek państw :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

Jakie ukrywanie Bitew Westeros :shock: :D :D
Już nie pamiętam ile razy na przestrzeni lat wspominałem o tej grze.

Jest w niej pewna losowość (walki są na kościach) ale nie uwiera ona, podczas rozgrywki z Jankiem ani razu nie przeklinaliśmy wyniku na kościach

W grupie są dwie kopie podstawki Bitwy Westeros (i 1 kopia dodatków szarzy/czerwoni) wiec można grać na 2 stoły lub epicki scenariusz który kiedyś wrzuciło FFG
Ostatnio zmieniony 25 sty 2024, 21:49 przez Markus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Markus pisze: 25 sty 2024, 20:11 W grupie są dwie kopie podstawki Bitwy Westeros (i 1 kopia dodatków szarzy/czerwoni) wiec można grać na 2 stoły lub epicki scenariusz który kiedyś wrzucilo FFG
Cel słuszny, ale najpierw pograjmy choć w jeden egzemplarz, bo 2 stoły to dość ambitny projekt przy ostatnich absencjach.
Ja np. w najbliższy wtorek też odpadam, bo będę poza Trójmiastem.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Hm... Ja chyba znowu mogę odpaść w przyszłym tygodniu, bo syna transportuję z półkolonii z Gdańska do domu ://// Wybaczcie :(
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

Już tak nie udawajcie zajętych ;) , jak nie wtorek to może inny dzień?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Markus pisze: 25 sty 2024, 23:41 Już tak nie udawajcie zajętych ;) , jak nie wtorek to może inny dzień?
Specjalnie po całej Polsce jeżdżę, żeby tylko na planszówki nie chodzić :)
Sytuacja jest dynamiczna, więc dam znać na bieżąco.

edit: Szybkie wieści z frontu: jest końcówka września 1939 roku. Londyn padł szybciej niż Warszawa :)
Spoiler:
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

Markus pisze: 25 sty 2024, 23:41 Już tak nie udawajcie zajętych ;) , jak nie wtorek to może inny dzień?
A ja dni wchodzą u Ciebie w grę? Ja jeden powinienem wygospodarować.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

Highlander pisze: 26 sty 2024, 19:26
Markus pisze: 25 sty 2024, 23:41 Już tak nie udawajcie zajętych ;) , jak nie wtorek to może inny dzień?
A ja dni wchodzą u Ciebie w grę? Ja jeden powinienem wygospodarować.
Praktycznie każdy, na najbliższy tydzień możesz wybrać dzień (powiedzmy że weekend odpada)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Mam już u siebie Pax Renesans.
Wygląda przepięknie. Myślę, że każdy, komu bliska jest historia, poczuje szybsze bicie serca na widok kart (184 - każda unikalna, z flavor tekstem i unikalnym działaniem) albo mapy (zmieniającej się w trakcie rozgrywki).

Za tydzień mam nadzieję już być w Krolmie normalnie.
A czy ktoś w tę sobotę miałby czas późnym popołudniem/wieczorem?

Chętnie zagram w Marengo, Napoleona 1807, WotR, Fightery, Root... Znacie mój gust ;)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Odi pisze: 01 lut 2024, 20:31 Mam już u siebie Pax Renesans.
Wygląda przepięknie. Myślę, że każdy, komu bliska jest historia, poczuje szybsze bicie serca na widok kart (184 - każda unikalna, z flavor tekstem i unikalnym działaniem) albo mapy (zmieniającej się w trakcie rozgrywki).

Za tydzień mam nadzieję już być w Krolmie normalnie.
A czy ktoś w tę sobotę miałby czas późnym popołudniem/wieczorem?

Chętnie zagram w Marengo, Napoleona 1807, WotR, Fightery, Root... Znacie mój gust ;)
Pax Ren pojawi się niedługo na BGA, więc będzie można testować strategie intensywnie. Ja rozegrałem ok. 10 gier w Pax Pamir i ani razu nie wygrałem. Aż się zdenerwowałem :)

A co do Krolma, to ja tradycyjnie dam znać na bieżąco. W ten weekend raczej nie dam rady.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Nie no ja za dużo siedze przed kompem w pracy i w domu, żeby jeszcze przez BGA grać. To juz prędzej solo sobie rozłożę :)
trupiosz
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2021, 15:06
Been thanked: 3 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: trupiosz »

Do mnie również niedawno dotarło pudło z Pax Renaissance.

Chętnie zagram i wytłumaczę zasady.

Zasady znam już bardzo dobrze: grałem kilkanaście razy przez Tabletop Simulator.

Dla mnie ta gra to 9,5/10. Absolutny top.

Szkoda tylko, że na mapie nie ma Polski, a Eklundowie na miejscu Gdańska umieścili Nowogród (w Świętym Cesarstwie Rzymskim, sąsiaduje z Lubeką)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

W tego Pax Ren to bym zagrał :D

Czy my wybieramy się grupowo do kina na KOS?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

No ja raczej nie, bo z moją sie wybieramy razem.
Natomiast na Powstańca 1863 i na Czerwone Maki jestem do dyspozycji.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Do późnej nocy poznawałem dziś PaxRen.
Chyba mam już pomysł na to, jak to wytłumaczyć. Bardzo prosto:
- "Lore" - żeby wiedzieć, jaki jest sposób patrzenia autorów na historię
- elementy gry - żeby rozumieć, co widzimy przed sobą
- ogólne zasady (z pominięciem zwycięstwa) i sześć bazowych akcji - żeby z grubsza rozumieć flow gry

A potem gramy i robimy różne rzeczy: naciskamy guziczki, przedstawiamy wajchy, kręcimy kółeczkami.
Jak już sobie radośnie pokrecimy, poprzestawiamy, ponaciskamy do syta, to sprawdzamy jakie są w ogóle warunki zwycięstwa i patrzymy kto aktualnie wygrywa, a potem zastanawiamy się, jak mu to uniemożliwić.
Potem koniec i od nowa, nieco bardziej świadomie.

Dwie rozgrywki, łącznie myślę z tłumaczeniem 3,5 godz obie, i jesteśmy w grze.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

News w temacie - może w końcu, po wielu, wielu latach uda się spotkać na rozgrywki w docelowej miejscówce:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Dy ... 86129.html
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Highlander pisze: 04 lut 2024, 09:20 News w temacie - może w końcu, po wielu, wielu latach uda się spotkać na rozgrywki w docelowej miejscówce:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Dy ... 86129.html
Nie, no nie będę 40km w jedną stronę robić. Oliwa to już spora odległość, granica na wchodzie :)
Może jakieś zmiany w Muzeum Emigracji? Tam mogę podjechać :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

lacki2000 pisze: 04 lut 2024, 09:45
Highlander pisze: 04 lut 2024, 09:20 News w temacie - może w końcu, po wielu, wielu latach uda się spotkać na rozgrywki w docelowej miejscówce:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Dy ... 86129.html
Nie, no nie będę 40km w jedną stronę robić. Oliwa to już spora odległość, granica na wchodzie :)
Może jakieś zmiany w Muzeum Emigracji? Tam mogę podjechać :)
No wiem, chodziło mi o taki jednorazowy sentymentalny event "DrugoWojoŚwiaMuzeoKon" :)

I tylko ciężkie hex&counter!

Pamietam jak w Cafe Anioł Ojciec Założyciel snuł wizje sali z wysuwanymi piętrowymi stołami do sejwowania dłuższych gier :)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

Też pamiętam te wizje o stołach z możliwością save. :D
Ale to czasy przed pandemią więc dawnoooo....
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

We wtorek oczywiście wybieram się do Krolma. Z urlopu, więc mogę być nawet o 16.
ODPOWIEDZ