GoT 2ed home rule: przekupstwo

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
łysy
Posty: 1
Rejestracja: 01 cze 2015, 21:14

GoT 2ed home rule: przekupstwo

Post autor: łysy »

Cześć Wszystkim

Mam taki pomysł na zmodyfikowanie zasad gry, które wprost zabraniają przekazywania innym graczom znaczników władzy. Otóż zeby urozmaicić rozgrywkę w więcej zakulisowego knucia, zdrad i innych sztyletów w plecy wpadłem na pomysł, aby takie przekupstwo było możliwe w fazie planowania i wydawania rozkazów. Oczywiście nie bez ograniczeń.

W przypadku, gdy gracz kierujący innym rodem nie chce z nami współpracować przy pomocy umowy ustnej możemy mu dać łapówkę. Maksymalna kwota łapówki to 1 żeton władzy, zeby nie było sytuacji ze ktoś komuś daje wszystkie swoje żetony, żeby tylko inna osoba nie wygrała itp zagrania niszczące rozgrywkę.

Czyli przykładowo:
Lannister płaci 1 zeton Tyrellowi za rozkaz wsparcia na określonym przez lannistera polu.

I tu się zaczyna zabawa, bo Tyrell, może przyjać łapówkę i albo zrobic to za co mu załacił Lannister, albo rzucić sobie np. rozkaz umocnienia władzy i to olać. Oczywiście może to też robic bez modyfikacji reguł o te łapówki, ale o ile bardziej boli zainwestowanie w coś "kasy" i zostanie wyrolowanym niż po prostu umowa słowna, poza tym umowa poparta jakąś zapłatą jednak zazwyczaj jest bardziej wiażąca.

No i druga zasada której zabrania wprost instrukcja, a mianowicie transport morski statkiem innego gracza. W połączeniu z pierwszą zasadą o łapówkach taki transport byłby możliwy tylko przy uiszczeniu łapówki. I tutaj są dwie opcje:
albo dopuszczalne jest użycie tylko 1 statku za łapówkę=1 żeton
albo za każdy użyty statek innego gracza do transportu wojsk płacimy 1 żeton

Wszelkie łapówki za lepsze pozycje na torach wpływów odpadają, bo wzmacniały by tylko osobe siedzącą na tronie dając jej więcej władzy.

Pragnę zaznaczyć, że te zmiany dodają tylko grze kolorytu od strony fabularnej są całkowicie zgodne z tłem jakim jest książkowy pierwowzór gry.

Zapraszam do dyskusji i może dzielenia się waszymi pomysłami i opiniami w tej dziedzinie rozgrywki, bo nigdzie nie znalazłem podobnego tematu.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: GoT 2ed home rule: przekupstwo

Post autor: genek »

Wykorzystywanie cudzych statków do transportu to zdecydowanie przegięta opcja. Wtedy można by zaatakować gracza z drugiego końca mapy.
Poza tym znaczniki władzy są w kolorach graczy, wiec nie można ich tak sobie bezkarnei przekazywać.
szczudel
Posty: 1433
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: GoT 2ed home rule: przekupstwo

Post autor: szczudel »

Fajny pomysł. Nie gram tak często aby go samemu wdrożyć. Z chęcią poczytam relacji z rozgrywek.
Dodam iż taki wariant istnieje w karcianej grze o tron.
ODPOWIEDZ