Szalona Misja / Loony Quest (Laurent Escoffier, David Franck)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Szalona Misja / Loony Quest (Laurent Escoffier, David Franck)

Post autor: espresso »

Po pierwszych kilku rozgrywkach jestem zachwycona tym tytułem. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna, dużo śmiechu. Co ciekawe, grałam na razie tylko w gronie dorosłych i wrażenia były pozytywne. Mam wrażenie, że dzieciaki wręcz oszaleją na punkcie tej gry, ale sprawdzę to dopiero za kilka dni. Wykonanie bardzo dobre, zasady gry banalne (choć w dwóch recenzjach widziałam już narzekanie, że w przypadku remisu znaczniki kolejności nie mieszczą się w przeznaczonym na nie torze - zgodnie z zasadami w grze nie ma remisów, więc ten problem nie ma prawa wystąpić).
Szalona misja to gra dla dzieciaków, jednak dorośli mogą ją wykorzystać jako filler lub szybki odstresowywacz. Przejście 6 poziomów (czyli jednego "świata") zajęło nam od 10-20 min.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Szalona misja

Post autor: Gambit »

Moje dzieciaki nie za bardzo chciały odejść od tej gry :) Masa świetnej zabawy i śmiechu. W razie czego, zostawię tu link do mojej recenzji :)
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Szalona misja

Post autor: Veridiana »

jask44
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2012, 17:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szalona misja

Post autor: jask44 »

Witajcie, odebrałem dziś świeżo zakupioną grę "Szalona misja", wszystko jest świetnie wydane, ekstra grafika, widać, że producent wykazał się wielką dbałością o szczegóły i jakość produkcji. Jednym słowem miodzio. Jeszcze nie graliśmy, pykniemy dziś wieczorem najprawdopodobniej, ale chciałem spytać o jedną rzecz - po otwarciu i zapoznaniu się z zawartością, okazało się, że w moim pudełku nie ma "gumek" do ścierania/poprawiania tras, są takie małe kawałki materiału. Czy u Was też tak jest? Niby błahostka, ale trochę irytująca :-( Mam wydanie PL Rebela
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Szalona misja

Post autor: Relo »

W moim egzemplarzy mazaki mają ściereczki/zmywaczki zamocowane do nakładek.
Awatar użytkownika
kenigis
Posty: 150
Rejestracja: 24 maja 2017, 07:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Szalona misja

Post autor: kenigis »

Ma ktoś patent jak wyczyścić ekrany z tego markera? Płyn do szyb, ani do naczyń niestety nie pomaga.
GaGacek
Posty: 181
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Szalona misja

Post autor: GaGacek »

Spróbuj spirytusem, WD40.
AnaCross
Posty: 105
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21
Been thanked: 1 time

Re: Szalona misja

Post autor: AnaCross »

Ja bym spróbowała Cifem. Skoro zmywa markery do płyt, to tego bez problemu powinien :)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Szalona misja

Post autor: mikeyoski »

Są środki do czyszczenia tablic suchościeralnych.

Tapnięte z espiątki
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Szalona misja

Post autor: kali »

Użyj wódki (białej), jak nie da rady to spirytusu. Unikałbym środków agresywnych chemicznie i takich mocno ścierających, bo możesz stracić którąś z napylanych warstw lub porysować sobie monitor.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Szalona misja

Post autor: mikeyoski »

Jaki monitor? :-)

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1540
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Szalona misja

Post autor: Furan »

Ten po którym piszesz!
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Die Burgen von Burgund
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Szalona misja

Post autor: kali »

mikeyoski pisze:Jaki monitor? :-)
Tapnięte z espiątki
kenigis pisze:Ma ktoś patent jak wyczyścić ekrany z tego markera? Płyn do szyb, ani do naczyń niestety nie pomaga.
:)
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Szalona misja

Post autor: mikeyoski »

Aaaaaaa rozumiem, że pociechy zostawiły ślady na jakimś monitorze/tv. Oki :-)

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1283 times

Re: Szalona misja

Post autor: seki »

Postanowiłem odświeżyć wątek o grze bo jest to świetny tytuł, który można kupić obecnie w niezwykle korzystnej cenie. Już po przeczytaniu instrukcji i zapoznaniu się ze świetnie narysowanymi komponentami wiedziałem, że gra będzie dla mnie i 6 letniego syna hitem. Zagraliśmy dziś w 4 osobowym gronie, wśród którego byli reprezentanci trzech pokoleń. Bawiliśmy się wyśmienicie. Było dużo śmiechu, było trochę kalkulacji czy opłaca się wykonywać ryzykowną część misji. Zabawa świetna. Nie grałem w wiele gier, w których używa się pisaków. Oprócz Szalonej misji, grałem też w Pictomanie. To zupełnie inne gry, przy obu jest dużo śmiechu ale Szalona Misja podoba mi się bardziej. Świetny tytuł do pogrania z dziećmi, zwłaszcza że rozwija współpracę ręka-oko co przy dzieciach w wieku przedszkolnym może dawać świetne efekty terapeutyczne.
ODPOWIEDZ