Zakazane Gwiazdy / Forbidden Stars (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: karmazynowy »

Sifron pisze: 15 mar 2021, 21:06 Witam,

w zeszłym roku kupiłem francuską wersję Zakazanych Gwiazd. Od sprzedającego dostałem skany ale niestety teraz się okazało, że je usnąłem. Czy miałby ktoś skany do podrzucenia na maila? Byłbym wdzięczny.
Ja mam, przypomnij się jutro na PW bo mam na kompie.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: petlik »

Sifron pisze: 15 mar 2021, 21:06 Witam,

w zeszłym roku kupiłem francuską wersję Zakazanych Gwiazd. Od sprzedającego dostałem skany ale niestety teraz się okazało, że je usnąłem. Czy miałby ktoś skany do podrzucenia na maila? Byłbym wdzięczny.
Zdaje się, że w ramach tego tematu można złożyć zamówienie na druk kart w PL wersji językowej, aczkolwiek termin realizacji (biorąc pod uwagę, że ludzie wciąż ogarniają temat) może trochę potrwać.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: XLR8 »

Zagrałem i mocne meh. Gra strasznie trąci myszką. System walki jest jedynym highlightem, ale wątpię czy downtime i znużenie jakie generuje są tego warte.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Valarus »

XLR8 pisze: 21 lip 2021, 21:41 Zagrałem i mocne meh. Gra strasznie trąci myszką. System walki jest jedynym highlightem, ale wątpię czy downtime i znużenie jakie generuje są tego warte.
Cóż, agree to disagree, co tu można więcej powiedzieć.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: XLR8 »

Dodam tylko, że sama gra oferuje ogromną głębię rozgrywki i każda decyzja ma kolosalne znaczenie. Do tego stopnia, że uznałbym ją wręcz za grę lifestyle'ową. Jednak głównym pytanie jest to czy fun z rozgrywki wynagrodzi ogromną inwestycję czasu i energii oraz potężny downtime płynący z systemu walki. Jak na razie dla mojej grupy zdecydowanie nie, ale damy jej jeszcze szansę.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Muleq »

Pytanie do jakich "nowoczesnych" gier porównujemy FS?? Jedyna, która mi przychodzi do głowy to Lords of Hellas i w mojej opinii FS bije ją na głowę właśnie ze względu na swoją głębię. Tak czy inaczej dla fanów Gota pozycja obowiązkowa znacznie bardziej niż TI3/4.

Ps.
Walka rzeczywiście zajmuje sporo czasu ale wśród moich znajomych wszyscy ją śledzą z wypiekami na twarzy :).
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: dicer »

Muleq pisze:Walka rzeczywiście zajmuje sporo czasu ale wśród moich znajomych wszyscy ją śledzą z wypiekami na twarzy :).
U nas podobnie.
Cudze walki potrafią być nie mniej fascynujące niż własne, a ich obserwacja może dostarczyć dodatkowych informacji zarówno o taktyce przeciwników, jak i o możliwościach ich kart i jednostek.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: shod »

Ja zagrałem kilka partii, ale tylko 1v1 jak na razie. Dla graczy, którzy w turach [a raczej walkach] przeciwników potrafią sobie zagospodarować czas [np. czytając i poznawając karty ulepszeń] downtime nie będzie chyba dokuczliwy. Ja kart nie znam i każdą chwilę wykorzystuję, żeby doczytywać teksty a przy grze 1v1 to tego czasu wcale nie ma i potem mam problem jak trzeba wybrać kartę ulepszeń ;). Jak się pozna karty to będzie już inaczej, ale troch tego jest.
Mam za to pytanie ile realnie schodzi czasu na rozrywkę w 3-4 osoby? Bo przymierzamy się właśnie do takiego wariantu....

Co do porównań, to właśnie chyba nie ma za bardzo z czym FS porównywać. Zarówno FS jak i np. taki Runewars nie doczekały się jeszcze godnych następców. Jasne, rozwód FFG i GW to problem, ale są chyba jakieś odległe galaktyki, w których mogłyby się takie Zakazane Gwiazdy pojawić? ;)
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1480
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 74 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: TuReK »

Bailey szykuje nowe wydanie w innym settingu
Z pustego i Saruman nie naleje
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: shod »

TuReK pisze: 23 lip 2021, 08:36 Bailey szykuje nowe wydanie w innym settingu
właśnie sobie doczytuje ten wątek. Są [chyba dość uzasadnione] obawy, że generyczne setting może nie być równie atrakcyjny.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: gogovsky »

shod pisze: 23 lip 2021, 08:28 Co do porównań, to właśnie chyba nie ma za bardzo z czym FS porównywać. Zarówno FS jak i np. taki Runewars nie doczekały się jeszcze godnych następców. Jasne, rozwód FFG i GW to problem, ale są chyba jakieś odległe galaktyki, w których mogłyby się takie Zakazane Gwiazdy pojawić? ;)
Do równie niedostępnego Starcrafta, który ma deliktanie szybszą walkę i nie ma kostek tylko deck wartości bojowych ;)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Prus »

shod pisze: 23 lip 2021, 08:28 ...
Mam za to pytanie ile realnie schodzi czasu na rozrywkę w 3-4 osoby?...
Dawno nie grałem, ale o ile pamiętam nasze rozgrywki trwały:
2 osoby - 2 godziny
3 osoby - 4 godziny
4 osoby - 6 godzin
Myślę, że można szybciej, bo raczej dumaliśmy. I oczywiście nie dotyczy to pierwszej czy drugiej partii, bo te były wyjątkowo długie. To była nasza pierwsza duża gra, wcześniej nic ponad Cyklady czy Smallworda.
W dwie osoby grało się dobrze, ale w trzy a najlepiej w cztery to już była czysta przyjemność.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Muleq »

shod pisze: 23 lip 2021, 08:28 Mam za to pytanie ile realnie schodzi czasu na rozrywkę w 3-4 osoby? Bo przymierzamy się właśnie do takiego wariantu....
Sądzę że w 4 -5 godzin można się śmiało zamknąć, oczywiście przy założeniu że wszyscy grający znają zasady. Natomiast jeżeli któryś z graczy szybko zdobędzie przewagę to można dużo szybciej choć przy 4 osobach jest bardzo ciasno i nawet jak ktoś pokona jednego Gracza to pozostali wciąż mogę mocno namieszać. Interakcja jest ogromna.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: vinnichi »

Koledzy czy ktoś ma pliki ze skanami kart? I chciałby się podzielić? Nie miałem francuskiego w szkole i muszę wstawić polskie obrazki

Edit: ok widzę że kolega karmazynowy
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: VivoBrezo »

Cześć!

Wiem, że tylko liznęliśmy temat, ale jeśli chcecie posłuchać ponad godzinnego podcastu o Zakazanych Gwiazdach to serdecznie zapraszamy 🎧.

https://youtu.be/cuyfNnZzLwo
https://open.spotify.com/episode/5nW968ySpgBQH7FIKwDElB
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: AndreV »

Pytanie do znawców, co najlepiej kupić? Podstawke po FR i wydrukowac spolszczenia i do koszulek?
Bo wersja PL kosztuje kosmiczne pieniadze
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: grzeslaw90 »

AndreV pisze: 15 lip 2022, 18:49 Pytanie do znawców, co najlepiej kupić? Podstawke po FR i wydrukowac spolszczenia i do koszulek?
Bo wersja PL kosztuje kosmiczne pieniadze
Pakiet spolszczający od Fulgrima :D
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: XLR8 »

Ma wyjść retheme tej gry z lepszymi zasadami, ale kiedy to już nie wiadomo. Ponoć projekt jest w bardzo zaawansowanej fazie rozwoju.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: VivoBrezo »

AndreV pisze: 15 lip 2022, 18:49 Pytanie do znawców, co najlepiej kupić? Podstawke po FR i wydrukowac spolszczenia i do koszulek?
Bo wersja PL kosztuje kosmiczne pieniadze
Aktualnie chyba najlepiej wersję FR z pakietem spolszczającym, ewentualnie polować na używkę, może ktoś będzie wystawiać w miarę normalnej cenie (tzn koło 700 zł), niestety Zakazane z roku na rok zyskują na wartości :(
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 8 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Swawolny_Pionek »

XLR8 pisze: 15 lip 2022, 19:40 Ma wyjść retheme tej gry z lepszymi zasadami, ale kiedy to już nie wiadomo. Ponoć projekt jest w bardzo zaawansowanej fazie rozwoju.
Jest coś nowego w tym temacie czy to kolejny refaktor wypowiedzi Samuel'a Bailey'a z forum BGG sprzed 3 lat? Pytam bez złośliwości, po prostu w kilku miejscach widziałem wypowiedzi fanów, że to już, a od tamtego czasu nic chyba nie ruszyło. Patrząc po BGG, wydał Lawyer Up, które miało mieszane przyjęcie i planował wydać w Ledger Games - Deep (kosmos, 4 graczy, nawalanka), ale wydawnictwo ze 4 lata temu zaorało projekt.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: grzeslaw90 »

Swawolny_Pionek pisze: 15 lip 2022, 20:41
XLR8 pisze: 15 lip 2022, 19:40 Ma wyjść retheme tej gry z lepszymi zasadami, ale kiedy to już nie wiadomo. Ponoć projekt jest w bardzo zaawansowanej fazie rozwoju.
Jest coś nowego w tym temacie czy to kolejny refaktor wypowiedzi Samuel'a Bailey'a z forum BGG sprzed 3 lat? Pytam bez złośliwości, po prostu w kilku miejscach widziałem wypowiedzi fanów, że to już a od tamtego czasu nic chyba nie ruszyło.
Pewnie zostanie wypuszczone wraz z kolejną edycją Pana Lodowego Ogrodu i dodrukiem Chaosu.
okienko1234
Posty: 230
Rejestracja: 14 mar 2021, 00:28
Has thanked: 68 times
Been thanked: 26 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: okienko1234 »

Swawolny_Pionek pisze: 15 lip 2022, 20:41 Jest coś nowego w tym temacie czy to kolejny refaktor wypowiedzi Samuel'a Bailey'a z forum BGG sprzed 3 lat? Pytam bez złośliwości, po prostu w kilku miejscach widziałem wypowiedzi fanów, że to już a od tamtego czasu nic chyba nie ruszyło.
Od co najmniej pół roku (jestem dość pewny że będzie to już z rok) autor szuka kogoś kto udostępni mu jakiekolwiek IP, lecz jak na razie wszyscy mu odmówili.
Dawno, dawno temu wstawiali jakieś prototypy pseudo tyranoidów ze swojego własnego uniwersum, ale podobno wydawca powiedział że jak gra nie będzie bazowała na jakimś popularnym uniwersum to nie wyda mu gry.
W takim tępię to może w okolicach 2025, FS Redux pojawi się na wspieraczce i w okolicach 2027 zostanie dostarczona do wspierających.
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 8 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Swawolny_Pionek »

okienko1234 pisze: 15 lip 2022, 21:17 Od co najmniej pół roku (jestem dość pewny że będzie to już z rok) autor szuka kogoś kto udostępni mu jakiekolwiek IP, lecz jak na razie wszyscy mu odmówili.
Dawno, dawno temu wstawiali jakieś prototypy pseudo tyranoidów ze swojego własnego uniwersum, ale podobno wydawca powiedział że jak gra nie będzie bazowała na jakimś popularnym uniwersum to nie wyda mu gry.
Okay, dzięki za info. Nie ukrywam, że ciężko mi w to uwierzyć, że prace idą do przodu, nie w to że autor mówi. xD

Teraz widzę, że niby PSC przejął Deepa, tego kosmicznego area controla od niego, ale na ich stronie nie widzę żadnego info.

UPDATE
07.02.19 - autor ogłasza podpisanie kontraktu z wydawnictwem na Deep.
28.12.21 - Samuel Bailey twierdzi, że nie ma komunikacji z wydawnictwem, bo nie odpowiadają na maile i musi szukać nowego domu dla projektu.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Błysk »

Stan na 11.07.2022:
Mieli jakieś obiecujące IP, ale wydawca się nie dogadał z właścicielami, szukają nowego IP. Z jakiegoś powodu nie chcą robić tego na własnym IP (pewnie wydawca nie chce brać ryzyka).

Na samym początku w ogóle była mowa o wspieraczce, ale Sam postanowił współpracować z wydawcą.
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: AndreV »

grzeslaw90 pisze: 15 lip 2022, 18:56 Pakiet spolszczający od Fulgrima :D
To pakiet spolszczający wystarczy by w pełni grać?
ODPOWIEDZ