Zakazane Gwiazdy / Forbidden Stars (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: XLR8 »

AndreV pisze: 17 lip 2022, 15:00
grzeslaw90 pisze: 15 lip 2022, 18:56 Pakiet spolszczający od Fulgrima :D
To pakiet spolszczający wystarczy by w pełni grać?
Potrzeba jeszcze kafelków terenu i żetonów rozkazów więc nie.
Ogólnie ja bym poczekał jeszcze na te nową edycję jeśli kogoś nie interesuje WH10k. Gra w obecnej formie jak dla mnie jest po prostu meh z powodu czasu rozgrywki. Kolejny kolos na glinianych nogach.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: gogovsky »

AndreV pisze: 17 lip 2022, 15:00
grzeslaw90 pisze: 15 lip 2022, 18:56 Pakiet spolszczający od Fulgrima :D
To pakiet spolszczający wystarczy by w pełni grać?
Chyba chodzi że wersję FR figurki itd plus zestaw od Fulgrima zamiast samemu się bawić. Pozdrawiam.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Błysk »

AndreV pisze: 17 lip 2022, 15:00
To pakiet spolszczający wystarczy by w pełni grać?
Jak masz grę w innej wersji językowej to pakiet umożliwi Ci granie po polsku. Jak nie masz gry, no to nie pograszz na samym pakiecie ;).

Generalnie wspaniała jest to gra, więc polecam.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: grzeslaw90 »

AndreV pisze: 17 lip 2022, 15:00
grzeslaw90 pisze: 15 lip 2022, 18:56 Pakiet spolszczający od Fulgrima :D
To pakiet spolszczający wystarczy by w pełni grać?
W duecie z egzemplarzem niepolskojęzycznym
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Nilis »

Po dość długim czasie posiadania gry wreszcie zagrałem partie w Zakzane Gwiazdy w 2 osoby więc podzielę się moimi przemyśleniami.

Ogólnie jestem fanem WH40000. Grałem przez wiele lat w WH Podbój i przeczytałem kilogramy książek. Gra ma świetny klimat, wygląda kapitalnie, czuć Warhammera. Jeżeli ktoś jest fanem tego Świata to gra dużo zyskuje.

Jedyna gra w którą grywam i która jest dość podoba w pewnych aspektach to Shogun. To co jest dla mnie wyjątkowe w ZG to budowanie decku pod jednostki którymi będziemy walczyć. Naprawdę świetny mechanizm zarządzania kartami walki. Gra trwa długo ale nie odczuwa się tego. Pierwszą partie grałem 5h z przypominaniem zasad itp. I nie zmęczyłem się nic. Gdyby nie fakt że było już późno zagrałbym rewanż.

Wszystko jest świetnie przemyślane poczynając od możliwości budowy budynków rekrutowaniu i ruchu wojsk, zarządzaniem kartami, asymetrią frakcji i dość sprawnymi bitwami. Jedyna rzecz, którą mnie lekko zirytowała to sytuacja gdzie miałem na planecie bastion, Space Marinów i Land Raidera natomiast przeciwnik zaatakowała mnie 3 Space Marine Chaosu i Drednotem. Generalnie zakładałem że spokojnie się obronię. Gracz Chaosu miał pecha(tak mi się wydawało) w rzucie i rzucił 6 tarcz i 2 morale. Oznaczało to że nie ma możliwości choć poskrobać moje oddziały. Zrezygnowany przeciwnik zagrał karty które dodały mu jeszcze kultystów do bitwy i cała ekipa Chaosu rozpaliła ognisko pod bastionem Imperium nie oddając nawet jednego strzału. I co? I w ten sposób mój przeciwnik WYGRAŁ bitwę i moje oddziały wycofały się z tej planety nie tknięte bitwą na sąsiednią planetę. Wygrał bo łącznie miał większe morale ode mnie i przegonił moje siły.

Po dłuższym przemyśleniu zrozumiałem że powyższa zasada jest w porządku bo Space Marines mają naprawdę ultra defensywne taktyki i często nie byłoby możliwości zniszczyć ich w regularnej walce. Można więc ich przegonić z planety. Jednakże jest to ogromnie oderwane od świata Warhammera. Jeden Ultramarine nie wycofałby się z zajętego Imperialnego Świata przed hordą chaosu a tu cała armia robi odwrót :?: Mechanicznie jest to ok ale nie spina się z tematem gry zupełnie.

Mimo to gra stoi obok Shoguna czyli dla mnie dwa najlepsze Area Control w jakie grałem do tej pory. Nie mogę się doczekać na potyczkę 3 osobową.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Bardok »

Jest może jakieś alternatywne podejście do warunków zwycięstwa w tej grze?
Jedyny minus jaki do niej mam to punktowanie za te żetony. Źle rozłożone żetony i ktoś ma ogromną przewagę. W ostatniej grze jedna osoba przez pomyłkę umieściła żeton przeciwnika blisko jego bazy dając mu na start punkt zwycięstwa praktycznie za darmo.

Chciałbym zobaczyć jakieś alternatywy - coś ala Scythe może z celami do wypełnienia? Może coś jest, a po prostu tego nie znalazłem?
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Morgon »

Bardok pisze: 16 sie 2022, 12:34 Jest może jakieś alternatywne podejście do warunków zwycięstwa w tej grze?
Jedyny minus jaki do niej mam to punktowanie za te żetony. Źle rozłożone żetony i ktoś ma ogromną przewagę. W ostatniej grze jedna osoba przez pomyłkę umieściła żeton przeciwnika blisko jego bazy dając mu na start punkt zwycięstwa praktycznie za darmo.

Chciałbym zobaczyć jakieś alternatywy - coś ala Scythe może z celami do wypełnienia? Może coś jest, a po prostu tego nie znalazłem?
To nie jest minus. Wszyscy gracze muszą być świadomi że gra się zaczyna w momencie wykładania kafli, to nie jest setup, tylko część gry. Mój kolega popełnił dwukrotnie ten błąd, nie przywiązując dużej wagi do rozmiesczenia kafli, żetonów i jednostek na początku gry, dwa razy poniósł druzgocącą klęskę z tego powodu i się obraził na grę. Ta gra nie wybacza takich błędów.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Błysk »

Bardok pisze: 16 sie 2022, 12:34 Jest może jakieś alternatywne podejście do warunków zwycięstwa w tej grze?
Jedyny minus jaki do niej mam to punktowanie za te żetony. Źle rozłożone żetony i ktoś ma ogromną przewagę. W ostatniej grze jedna osoba przez pomyłkę umieściła żeton przeciwnika blisko jego bazy dając mu na start punkt zwycięstwa praktycznie za darmo.

Chciałbym zobaczyć jakieś alternatywy - coś ala Scythe może z celami do wypełnienia? Może coś jest, a po prostu tego nie znalazłem?
Nie ma nic takiego. Po prostu trzeba uważać jak się kładzie kafle. ;)
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: antonio3333 »

Mam pytanie, czy ta gra daje dużo emocji? Czy jest warta wydania każdej złotówki na nią? Bo ceny podstawki trochę stają w gardle :P
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: mineralen »

antonio3333 pisze: 20 sie 2022, 21:44 Mam pytanie, czy ta gra daje dużo emocji? Czy jest warta wydania każdej złotówki na nią? Bo ceny podstawki trochę stają w gardle :P
Gra dostarcza sporych emocji.

Czy jest warta każdej złotówki? Bez przesady. Ja dałem 500 zł i jestem zadowolony. Natomiast mirki z olxa co wystawiają za 1000+ zł powinny się w głowę puknąć.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: XLR8 »

antonio3333 pisze: 20 sie 2022, 21:44 Mam pytanie, czy ta gra daje dużo emocji? Czy jest warta wydania każdej złotówki na nią? Bo ceny podstawki trochę stają w gardle :P
Bardzo dużo, ale mogą też to być bardzo negatywne emocje, bo gra często może się sprowadzić do brutalnego przeciągania liny i powolnej wojny na wykończenie. Przez to w naszej grupie się nie przyjęła.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Błysk »

Nilis pisze: 16 sie 2022, 12:08
Ogólnie jestem fanem WH40000. Grałem przez wiele lat w WH Podbój i przeczytałem kilogramy książek. Gra ma świetny klimat, wygląda kapitalnie, czuć Warhammera. Jeżeli ktoś jest fanem tego Świata to gra dużo zyskuje.

Jeden Ultramarine nie wycofałby się z zajętego Imperialnego Świata przed hordą chaosu a tu cała armia robi odwrót :?: Mechanicznie jest to ok ale nie spina się z tematem gry zupełnie.

Mimo to gra stoi obok Shoguna czyli dla mnie dwa najlepsze Area Control w jakie grałem do tej pory. Nie mogę się doczekać na potyczkę 3 osobową.

Oczywiście, że Space Marines się wycowywali nie raz i nie dwa. Choćby Istavan V czy Death of Haakonath.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: itsthisguyagain »

Nie wiem czy śledzicie wątek "Forbidden Stars Redux" na BGG ale ostatnio Sam Bailey napisał update:
I know its been awhile, but just wanted to give everyone a a full update:

After this thread, 4 years ago, a publisher approached me and made an offer that I accepted. We bounced around a few ideas for an IP, settling on partnering with another board game personality to write a setting and have them involved in the development of the game. What they put together was really cool, but not an exact fit for what I wanted for the design part of the game. I gave some feedback and suggested some tweaks, but they disengaged after that.

I made a prototype with that IP, changing some elements to fit the game mechanics, did playtests and smoothed out both the base design and the 4 first factions design. Unfortunately the publisher was disheartened with the apparent lose of the partnership, and wouldn't move forward with developing the game further even as the 2 year deadline in the contract ran out. I attempted to move things along, suggesting other IPs or even putting one together myself, but it was in the midst of the pandemic and funds were tight. I don't blame them for not pulling the trigger on an expensive venture at the time, but I didn't want to continue to wait around when there was a game ready to be made and fans waiting to play it.

At this time another publisher made an offer to take things over. I made another attempt with the first publisher, but after getting no response to renew the contract, I signed with the new publisher. They had a good track record and seemed eager to get the game made, despite the high costs of manufacturing and shipping at the time. They insisted on finding the right IP for the game, and suggested a number that I was happy with. Unfortunately, securing an big name IP can be very difficult, and a number of possibilities fell through. I didn't want to start developing again until an IP was pretty secure, as anything else I would develop would really depend on the IP we had.

Recently the publisher told me that they had an IP in their sights that they were very excited about, and that they wanted to announcement our partnership soon (next month or so hopefully). That got me excited, so I have been working on adapting the old prototype to the new IP, developing new factions and changing mechanics so that they fit better. I've been putting in a few hours a day on this, and have over 15 factions mapped out already 😱 Not promising that all those factions will make it in the end, but exciting that there is a lot of design space and potential here.

Sorry for the continued delay everyone. Hopefully things we start picking up speed and we can all hit the battlefield once again!
Potem jeszcze dodał w odpowiedzi na pytania
It will be sci-fi. Though the game would work fine in a fantasy setting, I still see it strongest with something sci-fi.
Watek do znalezienia TU
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Błysk »

Ta telenowela ciągnie się od lat. Pewnie jeszcze poczekamy długo.
Awatar użytkownika
Elros.
Posty: 164
Rejestracja: 01 lis 2020, 16:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 163 times
Been thanked: 132 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Elros. »

Cześć,

Co sądzicie o balansie dodatku (Galaktyka w Płomieniach)? Trochę pograłem i mam pewne przemyślenia, ale chciałbym poznać opinie osób z innych grup.
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: tencogoniema »

zagraliśmy raz we 4os, każdy nowa frakcja.
Grałem tyranidami i wygralem, główne walki prowadziłem z nekronami. Mam wrażenie że zdolność Tau jest strasznie silna z zagrywaniem karty w Dominacji. Podstawowe jednostki nekronow strasznie silne, ciężko było je ubic nawet hordzie Tyrkow. Imperum jakoś tak mało klimatycznie mi się wydawało ale nawet małej zaczepki nie było. Więcej jak zagramy kolejne razy i bardziej mieszane składy będą.
Awatar użytkownika
Robin Wood
Posty: 78
Rejestracja: 06 lis 2021, 17:10
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Robin Wood »

Cześć!

Wrzucam informacyjnie. Taki oto insert jak poniżej do FS + Galaxy in flames :)

Dobrych rozgrywek!

viewtopic.php?p=1592229#p1592229
dżodżo
Posty: 114
Rejestracja: 13 lip 2017, 19:12
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: dżodżo »

Elros. pisze: 23 maja 2023, 08:50 Cześć,

Co sądzicie o balansie dodatku (Galaktyka w Płomieniach)? Trochę pograłem i mam pewne przemyślenia, ale chciałbym poznać opinie osób z innych grup.
Jeżeli masz przemyślenia na temat dodatku, to bardzo proszę o podzielenie się, może być też w PW. Prośba oczywiście dotyczy każdego kto grał, im więcej opinii tym lepiej, odzew będzie na pewno cenny.
spirit7
Posty: 47
Rejestracja: 15 sty 2020, 09:40
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: spirit7 »

Pytanie czy ktoś rozważał albo popełnił rozgrywke na 5 czy 6 graczy z dodatkiem galaktyka w plomieniach ? Jakieś wariacje mapy ustawień czy zmiany reguł pod grę na 4+ ?
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Leinadus »

spirit7 pisze: 16 paź 2023, 21:35 Pytanie czy ktoś rozważał albo popełnił rozgrywke na 5 czy 6 graczy z dodatkiem galaktyka w plomieniach ? Jakieś wariacje mapy ustawień czy zmiany reguł pod grę na 4+ ?
Na 4 downtime bywa zabójczy, na więcej bym nie siadał. Na taką ilość wybrałbym TI
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: gogovsky »

spirit7 pisze: 16 paź 2023, 21:35 Pytanie czy ktoś rozważał albo popełnił rozgrywke na 5 czy 6 graczy z dodatkiem galaktyka w plomieniach ? Jakieś wariacje mapy ustawień czy zmiany reguł pod grę na 4+ ?
kafli nie braknie?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: AnlAir »

Elros. pisze: 23 maja 2023, 08:50 Cześć,

Co sądzicie o balansie dodatku (Galaktyka w Płomieniach)? Trochę pograłem i mam pewne przemyślenia, ale chciałbym poznać opinie osób z innych grup.
Tydzień temu udostępniono pewne zmiany, które mają wpłynąć na lepsze zbalansowanie gry.
Ogólnie 15 kart zostało zmodifikowanych jak również plansze Tyranidów, Necronów i Strażników.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: gogovsky »

AnlAir pisze: 22 paź 2023, 14:32
Elros. pisze: 23 maja 2023, 08:50 Cześć,

Co sądzicie o balansie dodatku (Galaktyka w Płomieniach)? Trochę pograłem i mam pewne przemyślenia, ale chciałbym poznać opinie osób z innych grup.
Tydzień temu udostępniono pewne zmiany, które mają wpłynąć na lepsze zbalansowanie gry.
Ogólnie 15 kart zostało zmodifikowanych jak również plansze Tyranidów, Necronów i Strażników.
Jestem ślepy nie widzę nigdzie zmienionych kart itd :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: AnlAir »

gogovsky pisze: 23 paź 2023, 13:29 Jestem ślepy nie widzę nigdzie zmienionych kart itd :p
Otiwerałeś link google, w poście na bgg?

https://drive.google.com/drive/folders/ ... 7YgjA8Khdo

Folder ''changes only''.
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 151
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 40 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Piskal »

Ostatnimi czasy, ze względu na duże zainteresowanie graczy, eksplorujemy grę w więcej niż 4 osoby.

I tak na 5 osób po próbie kilku wariantów, u nas najlepiej sprawdza się zdecydowanie gra w formacie 3x5 kafli - przy czym kafle wzdłóż krótkiego boku graniczą ze sobą po obu stronach (format walca) - dzięki czemu nie ma gigantycznych odległości od wszystkich innych kafli. Gramy max 10 rund i do 5 celów.

W takiej wersji jest odpowiednio ciasno, dużo interesujących walk i sytuacji. Co najlepsze, wcale nie powoduje to wydłużenia gry (zazwyczaj w 5 osób mieścimy się poniżej 4h gry) - mamy 2 egzemplarze, wiec 2 kafelki, jedną burzę osnowy i zestaw kości bierzemy z drugiego egzemplarza (by móc walczyć jednocześnie).

Wersje z neutralnymi kafelkami czy mapą 4x4 jakoś się nie sprawdziły :( - było za luźno, za łatwo albo za daleko.

Na 6 jeszcze nie próbowaliśmy - ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie?
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
ODPOWIEDZ