Morska gra bitewna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Morska gra bitewna

Post autor: Wojtas_512 »

Cześc,

może zbaczam troche z tematu planszówek (jeśli tak to prosze o przesunięcie mojego wątku) ale czy istnieje jakaś gra bitewna/planszowa skupiająca się głównie na bitwach morskich - najlepiej żaglowce (figurki w DreadFleet mimo, że ze świata WH to robią b. pozytywne wrażenie)
Zależy mi na dużych ładnych figurkach, dużej planszy i ciekawej mechanice.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 932
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 70 times

Re: Morska gra bitewna

Post autor: louiscyphre »

Może Sails of glory?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Morska gra bitewna

Post autor: Rocy7 »

W większości klasycznych bitewniaków nie masz planszy, możesz sobie zrobić / kupić makietę.

A Dreeadfleet czemu nie pasuje?

Niestety z reguły będziesz miał wybór albo
1) bitewniak ładne duże modele okrętów brak planszy - rozgrywka bardziej skomplikowana, większy koszt


Przykład okręt z Sails of Glory na makiecie od CombatZone Scenery.

http://www.rebel.pl/product.php/1,2070/ ... r-Set.html około 300 zł.

Obrazek

2) gra planszowa plansza, ale okręty mniejsze i gorszej jakości - prostsze zasady, mniejszy koszt

Przykład Kupcy i Korsarze

Obrazek

Dreadfleet jest jednym z niewielu wyjątków, trochę uproszczony bitewniak, trochę bardziej złożona gra planszowa.

Do bitewniaków trudniej też znaleźć chętnych, choć z reguły wystarczy jedna dodatkowa osoba by grac.

W Polsce z systemów morskich trochę osób gra w Dystopian Wars starter kosztuje 80 funtów, ale to klimaty bardziej steam punku i bitwy są również lądowe. W Wawie powinnieś znaleźć kogoś kto pokaże Ci rozgrywkę na swoich armiach.

Obrazek
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Morska gra bitewna

Post autor: Wojtas_512 »

Dreadfleet jak najbardziej pasuje, chciałem zorientować się w alternatywach i dobrze sie stało bo Sails of glory chyba bardziej mi odpowiada z racji tego iż dostajemy gotowe modele.

Wiem, że w Dreadfleet modele są na pewno lepiej wykonane w końcu GW, ale nie mam zdolności plastycznych i ich malowanie po prostu mnie przerośnie.
ODPOWIEDZ