rialto? tezeusz?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
outees
Posty: 14
Rejestracja: 23 sty 2015, 23:24

rialto? tezeusz?

Post autor: outees »

Witam. Chciałbym kupić niezbyt drogą (do ~120zł a im mniej tym lepiej) grę ekonomiczną. Rialto ze względu na cenę i ogólny konsensus, że gra jest niezła wiedzie tu prym. Tezeusza umieściłem w tytule bo podobało nam się metallum... Jednak chciałbym coś może w innym klimacie więc przychylam się do rialto.

wymagania:
- gra na 2 osoby (czasem więcej)
- ekonomiczna, bądź pokrewna
- fajna plansza by sę przydała
- niezbyt droga
- agricola odpada
- Jakby rozgrywka zamykała się w godzinie to byłoby dobrze

W żadną z tych gier nie grałem, stąd ciężko mi podjąć decyzję. DRUGA sprawa. Jeśli jakaś genialna gra w cenie rialto lub niższej z gatunku nie-ekonomicznych istnieje i jest warta kupna - chętnie rozważę zmianę kategorii gry.
Awatar użytkownika
beerbear87
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: rialto? tezeusz?

Post autor: beerbear87 »

Tezeusz spełnia wszystkie wymagania oprócz bycia grą ekonomiczną :D no i w sumie takiej klasycznej planszy to on tez nie posiada
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: rialto? tezeusz?

Post autor: Tomzaq »

Rialto również nie jest grą ekonomiczną, ale warte jest swojej ceny. Pozostałe wymagania spełnia. :D
Who is John Galt?
Posiadam
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: rialto? tezeusz?

Post autor: Nadis »

W Tezeusza nie grałam, Rialto kupiłam w zeszłym tygodniu i jestem po dwóch partiach w składzie 4 osób. Jak się człowiek wgryzie w zasady przy pierwszym podejściu, to są bardzo logiczne i rozgrywka toczy się szybko, jest 6 rund, każda trwa 10 minut max, najwięcej czasu zajmowało nam chyba układanie stosów kart :P Moim zdaniem ma bardzo ładną planszę. Nie jest droga (moim zdaniem stosunek jakości do ceny tutaj jest naprawdę wysoki), także jeśli masz budżet na poziomie 120 zł to sobie jeszcze jedną niezłą grę możesz kupić przy okazji zamawiania Rialto :D Na dwie osoby jeszcze nie grałam, także tutaj się nie wypowiem.
outees
Posty: 14
Rejestracja: 23 sty 2015, 23:24

Re: rialto? tezeusz?

Post autor: outees »

pisząc ekonomiczną miałem na myśli gry które można pod to podciągać - worker placement, rozbudowa, area control itp. rialto bym w ten worek rzucił spokojnie. tezeusz to tak trochę przy okazji zagrywania się w metallum wpadł mi do głowy. dzięki za opinie. chyba rialto zostanie.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: rialto? tezeusz?

Post autor: Tomzaq »

outees pisze:pisząc ekonomiczną miałem na myśli gry które można pod to podciągać - worker placement, rozbudowa, area control itp. rialto bym w ten worek rzucił spokojnie. tezeusz to tak trochę przy okazji zagrywania się w metallum wpadł mi do głowy. dzięki za opinie. chyba rialto zostanie.
Area control jak najbardziej
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: rialto? tezeusz?

Post autor: Brylantino »

A ja bym polecił Hawanę. Spełnia wszystkie wymagania, można ją kupić naprawdę tanio, a ma kilka bardzo fajnych mechanik :)
ODPOWIEDZ