gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywalna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kosmos
Posty: 60
Rejestracja: 08 paź 2014, 09:31

gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywalna

Post autor: kosmos »

Witam
Poszukuję gier ze znikomą negatywną interakcją (lub całkowicie bez negatywnej interakcji) - coś typu Osadnicy z Catanu, koniecznie o dużej regrywalności - gry trafiają na nasz stół codziennie :) najlepiej żeby były ładnie wydane.

1. O prostych zasadach -musi dobrze działać od 2 do 4 osób, czas gry około godziny.
Posiadam Carassone, Splendor, Dixit, Osadników z Catanu, Hanabi.

2. Trudniejsze zasady - na 2 graczy, czas gry od 0,5 do 1,5 godziny, może być kooperacja.
Posiadam Pandemię (wraz z dodatkiem), Władcę Pierścienia LCG, miałem Robinsona Crusoe.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: Indar »

Race For the Galaxy!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: Pixa »

Suburbia - dosc proste zasady, swietnie sie skaluje, nie ma negatywnej interakcji (no ew. mozna komus podebrac kafalek, ktory chce).
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1966
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 851 times

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: Neoptolemos »

1. Proste zasady, do godziny i 2-4? Wikingowie będą super. Ticket to ride - przy grze na parę można sobie w ogóle nie przeszkadzać, przy 4 graczach też jest w miarę luźno (imho na 3 osoby jest więcej przeszkadzania sobie). Bardzo losowa, ale przyjemna półkooperacja - Świat Dysku: Wiedźmy. Może być też chyba Ucieczka ze świątyni zagłady, mój egzemplarz mało ograny, ale wydaje się być super (i jest bardzo ładne wydanie). Prosta i przyjemna ekonomiczna - Letnisko (tylko nie wiem jak ocenicie wydanie, mi się podoba, ale gra jest utrzymana w tonacji raczej szaroburej). I last but not least - moje prywatne odkrycie ostatnich miesięcy - Fasolki, które są super, ale niestety od 3 graczy (na 2 nie ma opcji).

2. Na parę, ale z niewielką interakcją negatywną przychodzi mi do głowy tylko Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: Grzdyll »

1. Zależy co lubicie ale na takie okazje mam Small World, For Sale i bardzo niedoceniany a świetny Bumerang a z blefem Coup i Szeryfa z Notthingam.

2. Trudne zasady i 0.5h gry to trochę oksymoron ale może się zmieści coś pośrodku czyli np. Na chwałę Rzymu czy Lewis&Clark

A tak w ogóle to kup sobie Listy z Whitechapel i posprzątane (ogólnie jest to prawidłowa odpowiedź na większość wątków na forum ;) )
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1966
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 851 times

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: Neoptolemos »

Bumerang działa od 3 do 5 osób. Coup ma sens od 4 do 6 graczy, na 2 i 3 to nie bardzo. Lepszy na ten skład jest List Miłosny, ale tak czy owak, oba tytuły są na 10 minut, a potem to już tylko rewanże i rewanże :)

Listy z Whitechapel są świetną grą, ale chyba akurat w tym wątku średnio pasują, bo poniżej 1,5h na jedną partię to zejść się chyba nie da.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
hydrox
Posty: 142
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:20
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Kontakt:

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: hydrox »

Ja dołożyłabym:
Seasons - ładnie wydana, na 2 osoby godzina wystarcza, w zasady trzeba się wgryźć - potem staje się prosta i przyjemna
Takenoko - jakoś przypadła mi do gustu w spokojnym klimacie, ładna, kafelkowa, ok godziny na rozgrywkę
Tajemnicze domostwo - absolutne min. to 3 osoby z czego 1 jest wyłączona z bezpośredniej rozgrywki
+ 1 dla Ucieczka: Świątynia zagłady
+ 1 dla Listy z Whitechapell.
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: Dyso »

Standardowo polecam Osadników: Narodziny Imperium :P

By przyjemnie się grało bez zbyt dużej negatywnej interakcji polecam grać z dodatkiem i wymienić czarne budynki na inne, które nie przeszkadzają przeciwnikowi.
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: Wojtas_512 »

a może 7 cudów świata? Gra jest naprawde dobra, a duża ilośc taktyk czyni ją dosyć mocno regrywalną, zwłaszcza jakbyś zakupił dodatki.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: misioooo »

Wojtas_512 pisze:a może 7 cudów świata? Gra jest naprawde dobra, a duża ilośc taktyk czyni ją dosyć mocno regrywalną, zwłaszcza jakbyś zakupił dodatki.
Chyba, że już znasz tę taktykę/strategię która pozwala wygrać niemal zawsze (a taka jest w tej grze...). Dla mnie właśnie "najlepsza droga do wygranej" zdyskwalifikowała 7 Cudów. natomiast sama gra, nie wiedząc o najlepszej drodze rzeczywiście bardzo fajna, przyjemna, dająca sporo możliwości kombinowania.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: Bea »

misioooo pisze: Chyba, że już znasz tę taktykę/strategię która pozwala wygrać niemal zawsze (a taka jest w tej grze...). Dla mnie właśnie "najlepsza droga do wygranej" zdyskwalifikowała 7 Cudów. natomiast sama gra, nie wiedząc o najlepszej drodze rzeczywiście bardzo fajna, przyjemna, dająca sporo możliwości kombinowania.
A jest taka w ogóle? Przy takiej losowości? Co to niby za strategia?
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: Wojtas_512 »

Zgodze sie jak ktoś już poznał tajniki gry dosyć dobrze to może to wykorzystywać, natomiast nie zapominajmy że przeciwnicy nie dadzą graczowi tak łatwo się rozwijać (przynajmniej powinni;P)

Dzięki temu żadna rozgrywka nie będzie wyglądać tak samo(a jeśli sie znudzi, zawsze można kupić jakiś dodatek, których jest sporo + z tego co wiem to będą też kolejne), chociaż najlepiej gra się w 4-7 graczy.

Sama gra jest b. przyjemna, lekka i naprawde szybka. Setup jest dosyć długi i żmudny zwłaszcza z dodatkami co tez wymusza od razu zagranie kilku partyjek :D
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: misioooo »

Babilon + ładujemy w technologię... Polecam spróbować :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: Bea »

misioooo pisze:Babilon + ładujemy w technologię... Polecam spróbować :)
E, tam. Zielonymi właśnie trudno jest wygrać bo wszyscy się na nie rzucają.
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: GAZDA »

Ja dorzucę od siebie 51 stan. Praktycznie 0 negatywnej interakcji a rozgrywka dość intuicyjna. Gra dla 2-4 graczy (+oficjalne zasady na 1) Czas gry tak do godzinki. Regrywalność spora, która może zostać zwiększona trzema dodatkami. Co prawda wprowadzają one negatywną interakcję, ale można ją łatwo usunąć (nie zwracając uwagi po prostu na jedną ikonkę na kartach z dodatków (wartość obronną dla umowy i podboju), no i oczywiście nie podbijać ;)
kosmos
Posty: 60
Rejestracja: 08 paź 2014, 09:31

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: kosmos »

Dziękuję za propozycje.
Seasons i 7 cudów zamówione, suburbia, ucieczka świątynia zagłady będą przy następnej okazji.
Na chwałę Rzymu - graliśmy - w naszych rozgrywkach tej negatywnej interakcji jednak było dosyć sporo (graliśmy z użyciem funkcji budynków).

Co z eurogrami jak np. pokolenia, terra mystica, bora bora , szklany szlak (na 2 graczy) - czasowo ok.i chyba nie ma tam negatywnej interakcji?
Znalazłem jeszcze Ghost stories, ale czy jest regrywalne? Pandemię od zakupu w grudniu zagraliśmy kilkadziesiąt razy i dalej gramy :)
Awatar użytkownika
microwave
Posty: 102
Rejestracja: 20 sty 2015, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: microwave »

Szklany Szlak dobrze działa na 2 osoby. Jedyna interakcja to podbieranie sobie budynków oraz wykładanie specjalistów z ręki gdy ktoś go zagrał.
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: Dyso »

Terra Mystica słabo chodzi na 2 graczy.
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: misioooo »

Dyso uzasadnij proszę. Nie lubię takich stwierdzeń. Sam jestem tym tytułem zainteresowany i często byłby grany we dwie osoby.
Wiele osób pisze, że Small World na 2 graczy jest zły, kiepski i wogóle to samo zuo. A mi i małżonce się abrdzo podoba :) To, co Tobie nie leży może innemu nie przeszkadzać (stąd prośba o uzasadnienie).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: Wosho »

Chodzi o to że plansza jest duża, a trzeba się rozstawiać koło siebie żeby mieć tańsze faktoria plus dostawać moc z rozbudowy przeciwnika.
Po prostu za mało się dzieje na 2 graczy, imho najlepiej 4/5.
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: gra dla 2-4 osób, znikoma negatywna interakcja, regrywal

Post autor: Dyso »

Umknął mi temat, dzięki Wosho za wyjaśnienie. Dodatkowo jeśli przykładowo jeden gracz zacznie grać z jednej strony a drugi z drugiej (nie obawiamy się 3 gracza, który będzie czerpać korzyści z innym przeciwnikiem) to gra się bez większej interakcji.
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
ODPOWIEDZ