Portal Games w roku 2015

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Peter128 »

Linia 2,5 nie będzie zamykana, nowe armie cały czas pojawiają się w wersji 2.5 przecież.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Pixa »

Do czasu az bedzie popyt na 2.5. Biorac pod uwage, ze obecnie w sprzedazy jest tylko wersja 3.0 to strzelam, ze za dwa lata nie bedzie juz nowych armii do 2.5
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: powermilk »

Ale dziś rozpakowałem Uranopolis i jestem grubo rozczarowany - jak sobie wydawnictwo wyobraża partię Doomsday Machine vs Uranopolis?
Akurat to moja pierwsza rozgrywka Uranopolis. Trochę trzeba kombinować, bo gracz chciał założyć mi nieskończone kombo na sztab, ale na szczęście nie miałem żadnego problemu z zasilaniem.

AAA, czekaj, chodzi o kolory? Błędu nie zauważyłem, może dlatego, że poza kolorami są rysunki?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Odp: Portal Games w roku 2015

Post autor: Muad'Dib »

Pixa pisze:Do czasu az bedzie popyt na 2.5. Biorac pod uwage, ze obecnie w sprzedazy jest tylko wersja 3.0 to strzelam, ze za dwa lata nie bedzie juz nowych armii do 2.5

Z tego co pamiętam, jak wychodziła wersja 3.0, to Portal mówił o armiach 2.5 do końca 2015.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
muker
Posty: 308
Rejestracja: 11 mar 2010, 20:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: muker »

[z dodatków mam tylko vegas, ny i sharash]
nikt jeszcze nigdy żetonu nie pomylił, a grałem z ludźmi, którzy neuro widzieli po raz pierwszy na oczy, więc nie ma mowy o tym, żeby z głowy byli w stanie powiedzieć jakie jednostki mają w puli
grałem od 2 do 5 graczy, więc też w różnych kombinacjach kolorów na planszy i też jeszcze się nie zdarzyło

poza tym gra trwa 20-30 minut, o ile nie ma przerwy w trakcie grania to chyba każdy jest w stanie zapamiętać, co gdzie kładł
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Pixa »

Pytanie do Portalu - skoro planowana jest nowa frakcja do Osadnikow NI liczaca 30 kart, a arkusz miesci ich 55 to czy w pudelku znajda sie tez nowe karty ogolne?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: matio2007 »

Pixa pisze:Pytanie do Portalu - skoro planowana jest nowa frakcja do Osadnikow NI liczaca 30 kart, a arkusz miesci ich 55 to czy w pudelku znajda sie tez nowe karty ogolne?
A skąd pomysł, że arkusz mieści 55 kart? To jest prawda tylko u niektórych producentów i na niektórych maszynach, np. w Treflu możesz sobie zamówić talię 22 albo 49 kart i zapłacić dokładnie za tą ilość. Zdaje się, że Portal gry robi w Axelu (przynajmniej Robinsona tam robił), czyli nie ma żadnego ograniczenia w ilości kart w talii.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Galatolol »

matio2007 pisze:A skąd pomysł, że arkusz mieści 55 kart? To jest prawda tylko u niektórych producentów i na niektórych maszynach, np. w Treflu możesz sobie zamówić talię 22 albo 49 kart i zapłacić dokładnie za tą ilość. Zdaje się, że Portal gry robi w Axelu (przynajmniej Robinsona tam robił), czyli nie ma żadnego ograniczenia w ilości kart w talii.
Trzewik sam o tym kiedyś mówił. Co się potwierdza: Osadnicy - 220 kart, 51 Stan - 110.
Raczej trzeba by zapytać skąd pewność, że nowa frakcja ma mieć tylko 30 kart.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: powermilk »

Nowa frakcja będzie mieć przecież nowe karty z dwóch pakietów imperialnych. Pewno nowe ogólne też będą. O ile pamiętam, to na Portalkonie sam Trzewik powiedział, że musi dograć jeszcze w jakiej formie to będzie wydane.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: walkingdead »

Portal juz nie robi takich fajnych graficznych podsumowan działan planowanych na dany miesiąc?
Kiedy będzie HoN?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Maxxx76 »

Hon hon daleko...:-(
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: walkingdead »

skąd wiesz? bo ja nie śledzę ostatnio doniesień
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Maxxx76 »

Gdzieś czytałem o przełomie wiosny i lata... Ale brakowało HoN w planach na pierwsze półrocze...
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Pixa »

Galatolol pisze:
matio2007 pisze:A skąd pomysł, że arkusz mieści 55 kart?
Trzewik sam o tym kiedyś mówił. Co się potwierdza: Osadnicy - 220 kart, 51 Stan - 110.
Raczej trzeba by zapytać skąd pewność, że nowa frakcja ma mieć tylko 30 kart.
Skoro w podstawce maja po 30, to dziwne byloby zeby nowa frakcja miala ich wiecej. Nie chce kupowac dodatkow w stylu "kazdy potrzebuje przyjaciela", za to chetnie kupie deck z nacją. Jesli jednak Portal da nowej frakcji np. 40 kart żeby było 30 + 10 balansujace "kazdy potrzebuje przyjaciela" i tym samym zmusi mnie do kupna dodatku, ktorego nie chce, to ja mowie pas i zostaje przy 4 "narodach" z podstawki.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Bea »

Pixa pisze: Skoro w podstawce maja po 30, to dziwne byloby zeby nowa frakcja miala ich wiecej. Nie chce kupowac dodatkow w stylu "kazdy potrzebuje przyjaciela", za to chetnie kupie deck z nacją. Jesli jednak Portal da nowej frakcji np. 40 kart żeby było 30 + 10 balansujace "kazdy potrzebuje przyjaciela" i tym samym zmusi mnie do kupna dodatku, ktorego nie chce, to ja mowie pas i zostaje przy 4 "narodach" z podstawki.
A jeśli nie da, to z kolei czy ta nowa nacja nie będzie słabsza przy tych starych?
Ja też nie lubię tutaj tego deckbuildingu i żałuję, że nie wszystkie mechanizmy (np produkcja otwarta) są zawarte już w podstawce. Za to chętnie zobaczyłabym tu niezliczoną ilość frakcji, jak w Summoner Wars.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: TTR_1983 »

też załuję, że nie ma tych miesiącznych tablic z planem działania.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Dexterus »

Pixa pisze:Jesli jednak Portal da nowej frakcji np. 40 kart żeby było 30 + 10 balansujace "kazdy potrzebuje przyjaciela" i tym samym zmusi mnie do kupna dodatku, ktorego nie chce, to ja mowie pas i zostaje przy 4 "narodach" z podstawki.
Zrobi to niemal na pewno, bo już to zostało wstępnie zapowiedziane. Tylko co Ci broni wywalić z talii karty a) stosujące zasady z dodatku/ów, b) wybraną resztę do oryginalnego limitu 30? :) Wiesz, rozumiem protestowanie przeciwko tego typu zagrywkom, ale nie wiem czy Portal jakoś szczególnie zauważy brak Pixy na liście kupujących, zaś Ty na złość babci sobie odmrozisz uszy ;)

(no, chyba że nowa frakcja lipna jakaś będzie, odpukać)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Pixa »

Dexterus pisze:
Pixa pisze:Jesli jednak Portal da nowej frakcji np. 40 kart żeby było 30 + 10 balansujace "kazdy potrzebuje przyjaciela" i tym samym zmusi mnie do kupna dodatku, ktorego nie chce, to ja mowie pas i zostaje przy 4 "narodach" z podstawki.
Zrobi to niemal na pewno, bo już to zostało wstępnie zapowiedziane. Tylko co Ci broni wywalić z talii karty a) stosujące zasady z dodatku/ów, b) wybraną resztę do oryginalnego limitu 30? :) Wiesz, rozumiem protestowanie przeciwko tego typu zagrywkom, ale nie wiem czy Portal jakoś szczególnie zauważy brak Pixy na liście kupujących, zaś Ty na złość babci sobie odmrozisz uszy ;)

Pytanie ile bedzie takich osob jak ja ;-) Nie za bardzo podobaja mi sie tego typu zagrywki. Albo niech chociaz napisza w decku, ktore to karty podstawowe (pierwsza 30) zbalansowane jedynie z podstawka, a ktore bonusowe (10 sztuk zapewne) balansujace pierwszy dodatek "kazdy potrzebuje przyjaciela".
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: zomboni »

Pytanie brzmi: czy w najnowszym dodatku będą karty frakcyjne? Jeśli tak, może się okazać że dodatek z frakcją (trzeci) będzie miał 30+10+10 kart :D
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: tomb »

A ja, jeśli w dodatku frakcyjnym nie będzie kart wyrównujących dodatki i będę miał kupić je osobno, to... itd. W koło Macieju.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: jolietjake »

Pixa pisze: Pytanie ile bedzie takich osob jak ja ;-) Nie za bardzo podobaja mi sie tego typu zagrywki. Albo niech chociaz napisza w decku, ktore to karty podstawowe (pierwsza 30) zbalansowane jedynie z podstawka, a ktore bonusowe (10 sztuk zapewne) balansujace pierwszy dodatek "kazdy potrzebuje przyjaciela".
Pixa, ależ Ty dyrdymały piszesz. Jakie zagrywki? Jakieś kuriozalne zarzuty. Dają więcej i jeszcze marudzi. W dodatku dostaniesz 30 kart podstawowych zbalansowanych do 30 kart podstawowych kazdej innej frakcji. Dodatkowo oddzielnie 10 z pierwszego dodatku i 10 z drugiego dodatku, które będą dodawać karty analogiczne do tych, ktore inne frakcje już dostały (lub dostaną w drugim dodatku). Nikt nie zmusza do kupowania małych dodatków, a talie na pewno będą balansowane niezależnie. Dogodzone wszystkim.
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: ramar »

Pixa pisze: Pytanie ile bedzie takich osob jak ja ;-) Nie za bardzo podobaja mi sie tego typu zagrywki. Albo niech chociaz napisza w decku, ktore to karty podstawowe (pierwsza 30) zbalansowane jedynie z podstawka, a ktore bonusowe (10 sztuk zapewne) balansujace pierwszy dodatek "kazdy potrzebuje przyjaciela".
Na prawej krawędzi kart jest podana frakcja do której należą (jak dobrze pamiętam, to jest tam np. BAR - dla barbarzyńców), a następnie numer karty. Karty frakcyjne z podstawki mają nr od 001-030, natomiast z dodatku 031-041. Z następnego dodatku imperialnego zapewne będą nr od 042, więc zlokalizowanie kart i usunięcie odpowiednich nie jest problemem.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2015, 17:51 przez ramar, łącznie zmieniany 1 raz.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Pixa »

Dla mnie idealnym wyjsciem jest rozwiązanie z Summoner Wars - dodatkowe armie osobno, zestawy uzupelniajace osobno. Z klasa i bez zarzutow o naciaganie.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: sqb1978 »

A w Inwazji jak to było rozwiązane?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

W naszym sklepiku pojawiły się kolejne karty promocyjne! Tym razem wykonując akcję eksploracji na kafelku z plaża możemy znaleźć pozostałości po rozbitym okręcie!

Zapraszamy do sklepiku!

Link: http://bit.ly/1Grm9uu

Dodatkowo umieściliśmy instrukcję do nowego wydania The Resistance, która znajdziecie na naszej stronie.

Zapraszamy:)

Link do instrukcji:
https://www.dropbox.com/s/p0f3jg0uv8u5t ... w.pdf?dl=0
Zablokowany