Portal Games w roku 2015

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Na naszym kanale youtube (zapraszamy do subskrybcji) udostępniliśmy wideo instrukcję do nowej frakcji w grze Neuroshima Hex - Uranopolis:

https://www.youtube.com/watch?v=uT0ddG- ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Nowy vlog dostępny na naszym kanale youtube: https://www.youtube.com/watch?v=cQLnHfv ... bQMB7Ifh_9
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Z przyjemnością informujemy, że w marcu do sklepów w całej Polsce trafi nowa edycja gry The Resistance. W najbliższych dniach na naszej stronie pojawi się instrukcja do gry w formacie PDF oraz video, zapowiedź gry oraz galeria. Bądźcie czujni. Agenci czają się wszędzie! ;)

W tym tygodniu gra trafi także do naszego sklepu w ofercie przedsprzedaży!

http://portalgames.pl/pl/premiera-marca-the-resistance/

Obrazek
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: rattkin »

I morał z tego taki, drogie dzieci, że Moloch, prędzej czy później, zawsze przegrywa. Skoro nawet jego własni agenci się go wyparli.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Rafal_Kruczek »

Portal Games pisze:Z przyjemnością informujemy, że w marcu do sklepów w całej Polsce trafi nowa edycja gry The Resistance. W najbliższych dniach na naszej stronie pojawi się instrukcja do gry w formacie PDF oraz video, zapowiedź gry oraz galeria. Bądźcie czujni. Agenci czają się wszędzie! ;)

W tym tygodniu gra trafi także do naszego sklepu w ofercie przedsprzedaży!

http://portalgames.pl/pl/premiera-marca-the-resistance/
W zwóazku z redycja ponowię pytanie o kompatybilność starej podstawki z ewentualnymi dodatkami.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Ryu »

Graty Palmer :)
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Palmer »

Ryu pisze:Graty Palmer :)
Jak Palmer, znamy się ? Skontaktuj się z moim rzecznikiem :D
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Ryu »

Piep...a gwiazda ;P :wink:
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: projekt8 »

Pytanie nie tylko do Portalu (może ktoś po prostu wie :) ):

Dlaczego nowa edycja Resistance jest ok. 2 razy drozsza niz poprzednia z Molochem? Czy ta czerwona z blondyną na pudełku ma jakieś dodatkowe karty komponenty itd?
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: azz »

Stawiam, że musieli zapłacić za 'oryginalne' grafiki (wykorzystanie, licencje, cokolwiek...).
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: rattkin »

Jest inaczej wydana. Standardowe wydanie ma grube drewniane żetony głosowania, żetony karabinów (misja), planszetki, markery rund, markery zwycięstw, pierwszego gracza, itd. Grafiki są w 90% te same.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: jolietjake »

rattkin pisze:Standardowe wydanie ma grube drewniane żetony głosowania
Drewniane? Grube tekturowe, jesli dobrze pamiętam. W Avalonie też były w oryginalnym wydaniu żetony, a w polskim wydaniu zamieniono je na karty. Myślę, że nowy polski Resistance będzie wydany jak polski Avalon (więc cena jak przy Avalonie) - no ale zobaczymy lada chwila jak Portal ogłosi szczegóły. Nie dezinformujmy spekulacjami ;)
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: rattkin »

Żetony nie znajdują się w standardowej wyprasce, są bardzo twarde i mają strukturę bardziej drewnianą, niż sprasowanej tektury (nie da się rozwarstwić paznokciem). W sumie trudno stwierdzić, ale bliżej mi tu do drewna, choć mogę się mylić. W każdym razie - premium.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: jolietjake »

MisterC pisze:
jolietjake pisze:Drewniane? Grube tekturowe, jesli dobrze pamiętam.
A ja pamiętam drewniane, ale obaj mamy dobrą pamięć ;)
https://boardgamegeek.com/image/1429010/resistance
Ze znaczniki wygrania/przegrania misji byly w jednej wersji drewniane to wiem. Ale my pisalismy o zetonach do glosowania ;)
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Epyon »

Jaki wymiar kart? Taki jak angielski The Resistance, czy jak Avalon?
Będą dostępne do nowej edycji karty intrygi autorstwa Neurocide (promki z ŚGP)?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Rafal_Kruczek pisze: W związku z redycja ponowię pytanie o kompatybilność starej podstawki z ewentualnymi dodatkami.
Nie analizowaliśmy jeszcze tej kwestii, na pewno ją sprawdzimy gdy będziemy pracować nad polską edycją dodatku (uprzedzając ew. pytanie - nie ma go w planach na pierwsze półrocze 2015).
projekt8 pisze:Pytanie nie tylko do Portalu (może ktoś po prostu wie :) ):

Dlaczego nowa edycja Resistance jest ok. 2 razy drozsza niz poprzednia z Molochem? Czy ta czerwona z blondyną na pudełku ma jakieś dodatkowe karty komponenty itd?
rattkin pisze:Jest inaczej wydana. Standardowe wydanie ma grube drewniane żetony głosowania, żetony karabinów (misja), planszetki, markery rund, markery zwycięstw, pierwszego gracza, itd. Grafiki są w 90% te same.
Nowe wydanie jest wzorowane na amerykańskim, plus pudełko w "Zombiakowym" standardzie. Wszystkie dodatkowe elementy muszą niestety znaleźć odzwierciedlenie w cenie - którą i tak udało nam się obniżyć w stosunku do już wydanego w podobnym standardzie Avalonu!
Epyon pisze:Jaki wymiar kart? Taki jak angielski The Resistance, czy jak Avalon?
Będą dostępne do nowej edycji karty intrygi autorstwa Neurocide (promki z ŚGP)?
Karty w nowych edycjach Resistance i Avalonu będą w wymiarach 63x88mm.
Na razie nie planujemy dodruku kart intryg (ale go nie wykluczamy).
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Cin »

Kupiłem NH 3.0 z wszystkimi wydanymi armiami i zastanawiam się, jakim kluczem są dobierane kolory armii. Już wszystkie armie "zielone" (Posterunek, Neodżungla i Sharrash) w wersji 3.0 są do siebie bardzo podobne i granie nimi w jednej partii jest mocno niekomfortowe (w wersji 2.5 nie było z tym problemu). Miałem nadzieję, ze gorzej już nie będzie.
Ale dziś rozpakowałem Uranopolis i jestem grubo rozczarowany - jak sobie wydawnictwo wyobraża partię Doomsday Machine vs Uranopolis?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: jax »

Cin pisze: Ale dziś rozpakowałem Uranopolis i jestem grubo rozczarowany - jak sobie wydawnictwo wyobraża partię Doomsday Machine vs Uranopolis?
Aż sprawdziłem jak wygląda Uranopolis 3.0. Faktycznie - w zestawienu z Doomsdayem absolutne zlanie i masakra.

Dla wszystkich którzy nie zrobili jeszcze tego błędu, jakim jest kupno 3.0, może będzie to wystarczajacym ostrzeżeniem.
Armie 3.0 nie tylko są zbliżone kolorystycznie (wspomniana przez Cina zieleń), ale i nieczytelne. Grałem kilka razy 3.0 i zero czytelności na planszy w porównaniu z 2.5.

2.5 forever.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Dexterus »

Prawdą jest, że - jakby nie było - w Hexa! grają głównie faceci. Wielu z nich ma problemy ze zbliżonymi kolorami, a - wg znanej mi statystki - 8% z nich to daltoniści (być może są inne dane, to akurat nie jest istotne). Zdarzyło więc mi się widzieć sytuację, gdy mylił się także Sharrash z Borgo oraz Mississipi ze Smartem (sic!).

Generalnie dla ludzi... ekhm, powiedzmy mniej wrażliwych na niuanse kolorystyczne ;) wersja 3.0 może być katorgą. Czarne obwódki wokół żetonów były o wiele bardziej pomocne. Dla mnie obecny wygląd jest znacznie ładniejszy i zdecydowanie nie przekreślałbym tej edycji. Ale szkoda bardzo, że Portal jednak nie korzysta z szerszej palet barw. Wiem, że to postapo, rdza syf i w ogóle dół deprecha, ale już jakoś Steel mógł być fioletem, a Vegas brudnym różem. Problem Uryna-DDM to pół biedy, bo DDM ani nie jest armią turniejową, ani jakoś szczególnie powszechną. Ale dlaczego taki Sharrash nie mógł być np. pomarańczowy, tylko musieli go zrobić w Windowsowskim cyranie, to ja już nie zrozumiem...

Cóż, rozwiązaniem pozostaje nauczyć się wyglądu swoich jednostek na blachę ^^' W sumie nie powinno być taką trudnością rozróżnić wieżyczkę od górniczego świdra, nie...? Chyba...nie? Nie? No tak...
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: tomb »

Mnie kolory na razie nie przeszkodziły w rozgrywce, ale znam ludzi, dla których jest to poważny problem, więc dokładam się do głosów za dobieraniem dobitniejszych kolorów.

Widziałem też gdzieś filmik, na którym Trzewik pyta, czy w nowej grze zestaw kolorów graczy ma być klasyczny (czerwony, niebieski, zielony itp.), czy może tym razem zaszaleć z czymś innym. Moim życzeniem jest, by w tym względzie Portal wstrzymał fantazję. Po pierwsze - gra bez czerwonego i niebieskiego zarabia u mnie i żony pierwszego minusa, a po drugie - wydawcy nie zawsze mają na uwadze osoby z zaburzonym postrzeganiem kolorów. Warto, by i w tym wymiarze Portal był przyjazny graczom. Taki planszówkowy odpowiednik "walki z trzema schodami".
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Cin »

Dexterus pisze:Problem Uryna-DDM to pół biedy, bo DDM ani nie jest armią turniejową, ani jakoś szczególnie powszechną.
Co za różnica, czy jest turniejowa czy nie? Została oficjalnie wydana, kupiłem i zapłaciłem jak za każdy inny army pack.
Dexterus pisze:Ale dlaczego taki Sharrash nie mógł być np. pomarańczowy
Pomarańczowy jest Dancer :) W 2.5 też te trzy armie były zielone, ale znacząco się różniły.
jax pisze:Grałem kilka razy 3.0 i zero czytelności na planszy w porównaniu z 2.5.
Mój problem jest niestety większy bo mnie się grafiki z wydania 3.0 bardzo podobają i granie tą wersją jest dla mnie przyjemniejsze. Przy armiach zdecydowanie różnych kolorystycznie nie mam problemów z czytelnością planszy. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie te spaprane kolory.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Dexterus »

Cin pisze:
Dexterus pisze:Problem Uryna-DDM to pół biedy, bo DDM ani nie jest armią turniejową, ani jakoś szczególnie powszechną.
Co za różnica, czy jest turniejowa czy nie? Została oficjalnie wydana, kupiłem i zapłaciłem jak za każdy inny army pack.
Nie no, zgadzam się absolutnie :) Jest to bezsprzeczna wada, po prostu nie pociąga za sobą aż tak kontrowersyjnych następstw jak ew. problemy na turniejach. Zresztą... mniejsza o to, w sumie niepotrzebnie w ogóle ten wątek poruszyłem ^^'
Cin pisze:
Dexterus pisze:Ale dlaczego taki Sharrash nie mógł być np. pomarańczowy
Pomarańczowy jest Dancer :)
Daim, całkiem zapomniałem. To chyba przez to, że unikam tych... nazwijmy to, przekombinowanych armii (Dancer & Mephisto) jak ognia ;)
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Sztefan »

jax pisze:
Cin pisze: Ale dziś rozpakowałem Uranopolis i jestem grubo rozczarowany - jak sobie wydawnictwo wyobraża partię Doomsday Machine vs Uranopolis?
Aż sprawdziłem jak wygląda Uranopolis 3.0. Faktycznie - w zestawienu z Doomsdayem absolutne zlanie i masakra.

Dla wszystkich którzy nie zrobili jeszcze tego błędu, jakim jest kupno 3.0, może będzie to wystarczajacym ostrzeżeniem.
Armie 3.0 nie tylko są zbliżone kolorystycznie (wspomniana przez Cina zieleń), ale i nieczytelne. Grałem kilka razy 3.0 i zero czytelności na planszy w porównaniu z 2.5.

2.5 forever.
Tylko skoro linia 2.5 ma być zamykana, to prędzej, czy później i tak albo się przesiądziesz na 3.0, albo nie będziesz grał nowymi armiami.
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: GAZDA »

U mnie wśród graczy w wersji 2,5 też pojawiał się problem, ale tylko z jedną armią. Moi współgracze trochę mniej doświadczeni niż ja często mylą żetony smarta z nowym jorkiem, ale to jedyny niuans.
Dla niezadowolonych graczy wersji 3.0 ja widzę jedynie trochę barbarzyńskie rozwiązanie pod względem estetyki, ale skuteczne. Kupno armi w wersji 2.5 i wystawianie jednej armii w tej wersji, jeśli mają się pojawić 2 podobne kolorystycznie armie. Jedynie kwestia wyglądu na planszy, no i tego że musimy dodatkowo zainwestować pieniądze w to samo...
Zablokowany