Gra dla 2 osób - Król i zabójcy/7 Ronin lub podobna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mslonely
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:07

Gra dla 2 osób - Król i zabójcy/7 Ronin lub podobna

Post autor: mslonely »

Hej,

Chcielibyśmy rozpocząć przygodę z grami planszowymi i szukamy czegoś ciekawego na początek.
Gra nie może być zbyt skomplikowana (np. setki różnych żetonów i instrukcja na 5 stron) ani też banalnie łatwa.
Najlepiej żeby była utrzymana w stylistyce średniowiecznej ale nie jest to wymóg.

Zastanawiamy się nad tytułowymi: Król i zabójcy oraz 7 Ronin - która z nich jest ciekawsza?
A może macie jakieś inne propozycje na ciekawe gry dla 2 osób?
Może być również coś w rodzaju Strongholda na planszy ;) albo ciekawa ekonomiczna.
Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 2 osób - Król i zabójcy/7 Ronin lub podobna

Post autor: Bea »

Ze swojej strony polecę Summoner Wars oraz Sztukę Wojny.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 2 osób - Król i zabójcy/7 Ronin lub podobna

Post autor: uday »

5 stron to bardzo krótka instrukcja ;)

Nie grałem w 7 Ronin, a Król i Zabójcy średnio przypadł mi do gustu.

Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec (uprawa roślinek i hodowla zwierzątek)
Zamki Burgundii (rozwój "księstwa"?)
Suburbia (budowanie miasta ale nowoczesnego)
Osadnicy: Narodziny Imperium
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 2 osób - Król i zabójcy/7 Ronin lub podobna

Post autor: evrard »

Nie padło jeszcze Metallum. Polska gra dwu osobowa. W miarę tania, dosyć łatwa, bardzo ładnie wykonana i dość głęboka strategicznie. Wcielamy się w rolę korporacji, które wydobywają surowce z planet. Wygrywa ten kto zarobi najwięcej na wydobyciu. Dzięki różnym kartą rozwoju, losowemu układowi planet i możliwości programowania akcji jest to bardzo regrywalny tytuł, a jednocześnie czujemy, że mamy kontrolę nad grą. Pomijając średniowiecze spełnia resztę waszych wymagań. Na youtubie znajdują się zarówno polskie i angielskie recenzje więc przed kupnem możecie zobaczyć czy odpowiada wam poziom trudności, mechanika, klimat itd.
repi_1
Posty: 84
Rejestracja: 25 lis 2014, 11:16

Re: Gra dla 2 osób - Król i zabójcy/7 Ronin lub podobna

Post autor: repi_1 »

Proponuję przejrzeć ten wątek http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 43&t=22137. Ja z niego korzystałem. Brałem grę z listy i sprawdzałem o czym gra jest, później czytanie instrukcji.

Od siebie polecam na start:
1. Osadnicy:NI - zasady bardzo łatwe do zrozumienia. Mechanika genialna. Aktualnie na stole.
2. Listy z Whitechapel - gra bardzo dobra. Wszystkie żetony zmieszczą się praktycznie w jednej garści. Instrukcji po zagraniu jednej czy dwóch partii już nie dotykaliśmy z żoną.

Aniu, najlepiej zanim zaczniecie w ogóle grać dobrze jest jak chociaż jedna osoba ma już przeczytaną instrukcję. Później to ta osoba wprowadza w grę kolejne. Zresztą, przed wyborem gry dobrze jest instrukcję przeczytać.
ODPOWIEDZ