Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: manicminer »

I już po kampanii.

Może wystartują ponownie, z KS nastawionym na coop.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: sewhoe »

manicminer pisze: 15 sty 2020, 19:16 I już po kampanii.

Może wystartują ponownie, z KS nastawionym na coop.
Widać szczerą odpowiedź i miejmy nadzieję, że zgodnie z zapowiedzią kampania niedługo wróci, skupiona na trybie przygodowym. A poniżej wypowiedź autora obwieszczająca skasowanie obecnej kampanii.

https://www.kickstarter.com/projects/80 ... ts/2731545
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Dejw87 »

To się musiało tak skończyć, zobaczymy czy się czegoś nauczą ale po tej wypowiedzi jestem dobrej myśli i będę czekał na wznowienie kampanii.
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: SuCHaR »

Koleś chyba zrozumiał, że klient sam wie czego chce a nie ciąglę iść w zaparte "ja wiem lepiej czego mój klient chce".
Osobiście sobie tą kampanie darowałem bo 1 vs 1 kompletnie mnie nie kręci, skmirmish w wykonaniu monolith to nie dla mnie, jest tego tyle na rynku, że poezja.
Ale Conana coop przygodowy łyknąłbym jak młody pelikan.
Mam nadzieję, że wrócą niedługo z nową kampanią nastawianą typowo na przygody.
Pzdr
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: manicminer »

17 lutego startuje nowy KS nastawiony na coop.
Conan The Conqueror.
55 figurek, nowy adventure book i coop/solo scenariusze.
Sprawdziłem recenzje na Dice Tower i się cieszę ze udało mi się wyrwać jeszcze podstawkę w UK za 300zł z przesyłką.
Z tego co mowili to tryb overlorda jest świetny, bardzo dobre wykonanie elementów i fajny gameplay. Miałem już odpuścić... a teraz będzie all-in.
Trzymać kciuki za udaną kampanię.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Bary »

manicminer pisze: 06 lut 2020, 08:34 17 lutego startuje nowy KS nastawiony na coop.
Conan The Conqueror.
55 figurek, nowy adventure book i coop/solo scenariusze.
Sprawdziłem recenzje na Dice Tower i się cieszę ze udało mi się wyrwać jeszcze podstawkę w UK za 300zł z przesyłką.
Ale ten nowy ks jest jakoś związany z tym, co już wyszło? Wymaga starego Conana jako bazy?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Dejw87 »

Na pewno będzie potrzebna podstawka, te 55 nowych figurek co ogłosili to jest jakiś duży dodatek. Mnie najbardziej ciekawi jak bardzo będzie ograniczona ilość porpzedniego ks-Kings Pladge.
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: manicminer »

Bary pisze: 06 lut 2020, 10:29
manicminer pisze: 06 lut 2020, 08:34 17 lutego startuje nowy KS nastawiony na coop.
Conan The Conqueror.
55 figurek, nowy adventure book i coop/solo scenariusze.
Sprawdziłem recenzje na Dice Tower i się cieszę ze udało mi się wyrwać jeszcze podstawkę w UK za 300zł z przesyłką.
Ale ten nowy ks jest jakoś związany z tym, co już wyszło? Wymaga starego Conana jako bazy?
Tak, wymaga podstawki retail albo KS.
Będzie możliwość kupienia starego Kings pledge, ale w ograniczonych ilościach.
Z tego co widziałem to niestety podstawka nie jest jakoś łatwa do kupienia, raczej z drugiej ręki trzeba, albo ze sklepu który ma dużo podbitą cenę.
Haemophilus
Posty: 37
Rejestracja: 24 gru 2018, 18:34
Has thanked: 35 times
Been thanked: 8 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Haemophilus »

Ja piórkuje, czy Ci Francuzi są naprawdę tak głupi jak się zachowują, czy co. Naprawdę jest tak trudno im zrozumieć, że masa ludzi jest chętna na zakup/dodruk podstawki Conana(również w wersji Kings pledge) a co za tym idzie takie dodatki również by miały większe wzięcie? Nie to kombinują z jakimiś dziwnymi rozszerzeniami? Co mi po nich jak nie ma możliwości zakupu podstawki? U nas takich nazywamy Januszami biznesu a we Francji?
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: manicminer »

Haemophilus pisze: 07 lut 2020, 15:21 Ja piórkuje, czy Ci Francuzi są naprawdę tak głupi jak się zachowują, czy co. Naprawdę jest tak trudno im zrozumieć, że masa ludzi jest chętna na zakup/dodruk podstawki Conana(również w wersji Kings pledge) a co za tym idzie takie dodatki również by miały większe wzięcie? Nie to kombinują z jakimiś dziwnymi rozszerzeniami? Co mi po nich jak nie ma możliwości zakupu podstawki? U nas takich nazywamy Januszami biznesu a we Francji?
Myślę że jest to kwestia praw do marki, czyli kasy.
Pewnie gdyby kasa się zgadzała to i dodruk podstawki by zrobili. Stąd też 700k$ jako wymóg w pierwszym KS, najwyraźniej właściciel praw do marki każe sobie słono płacić, a i sam Monolith jakoś super zasobów gotówki nie ma.
akasha_wl
Posty: 172
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: akasha_wl »

manicminer pisze: 07 lut 2020, 16:30
Haemophilus pisze: 07 lut 2020, 15:21 Ja piórkuje, czy Ci Francuzi są naprawdę tak głupi jak się zachowują, czy co. Naprawdę jest tak trudno im zrozumieć, że masa ludzi jest chętna na zakup/dodruk podstawki Conana(również w wersji Kings pledge) a co za tym idzie takie dodatki również by miały większe wzięcie? Nie to kombinują z jakimiś dziwnymi rozszerzeniami? Co mi po nich jak nie ma możliwości zakupu podstawki? U nas takich nazywamy Januszami biznesu a we Francji?
Myślę że jest to kwestia praw do marki, czyli kasy.
Pewnie gdyby kasa się zgadzała to i dodruk podstawki by zrobili. Stąd też 700k$ jako wymóg w pierwszym KS, najwyraźniej właściciel praw do marki każe sobie słono płacić, a i sam Monolith jakoś super zasobów gotówki nie ma.
Zapowiadali już, że będzie w tym roku kampania w podstawką, ale najpierw muszą się odkuć za ten niewypał z BtM i sprzedaż to co przygotowali pod tę kampanię.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Bary »

No to raczej najlepszym sposobem, aby się odkuć, byłoby wypuścić najpierw podstawkę "enchanced edition", a później dodatek. No i popracować trochę nad czytelnością ich projektów...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: olsszak »

Hej, jakby ktoś z Wawy był chętny to mogę przygarnąć, bo wysyłka zabija trochę :(
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: jediwolf »

koszty wysyłki to jakiś chory żart. Ja zrezygnowałem z kupna. Jak w red tails zrobią to samo, to ludzie się wkurwią kolejny raz i firma z torbami pójdzie.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: olsszak »

jediwolf pisze: 19 maja 2020, 16:11 koszty wysyłki to jakiś chory żart. Ja zrezygnowałem z kupna. Jak w red tails zrobią to samo, to ludzie się wkurwią kolejny raz i firma z torbami pójdzie.
To prawda. Startowo base pledge był 89 EUR plus 50 EUR wysyłka. Teraz niby spadło do 40 EUR, bez jakiegokolwiek słowa.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: olsszak »

Ktoś kto ogrywał więcej Conana używał może Dragona albo boxów Paolo Parente lub Xavier Collete? Rozumiem, że figurki bohaterów pewnie można podmienić, ale ile jest scenariuszy ze smokiem na przykłąd?

Pozdrawiam
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: jediwolf »

Ktoś wie gdzie idzie znaleźć wersję instrukcji 3.0? Wiem, że jest 2.0 o nowszej nie wiedziałem i nie mogę znaleźć.
topcat4
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2018, 13:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: topcat4 »

jediwolf pisze: 11 lis 2020, 14:17 Ktoś wie gdzie idzie znaleźć wersję instrukcji 3.0? Wiem, że jest 2.0 o nowszej nie wiedziałem i nie mogę znaleźć.
Z tego co wiem to nie ma wersji 3.0.Obowiązująca jest 2.0
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 51 times
Been thanked: 21 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: lemon_curry »

topcat4 pisze: 12 lis 2020, 10:20
jediwolf pisze: 11 lis 2020, 14:17 Ktoś wie gdzie idzie znaleźć wersję instrukcji 3.0? Wiem, że jest 2.0 o nowszej nie wiedziałem i nie mogę znaleźć.
Z tego co wiem to nie ma wersji 3.0.Obowiązująca jest 2.0
gdzie znajdę najnowszą instrukcję?
może po polsku? ;D
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: jediwolf »

lemon_curry pisze: 05 sty 2022, 11:22
topcat4 pisze: 12 lis 2020, 10:20
jediwolf pisze: 11 lis 2020, 14:17 Ktoś wie gdzie idzie znaleźć wersję instrukcji 3.0? Wiem, że jest 2.0 o nowszej nie wiedziałem i nie mogę znaleźć.
Z tego co wiem to nie ma wersji 3.0.Obowiązująca jest 2.0
gdzie znajdę najnowszą instrukcję?
może po polsku? ;D
Z tego co kojarzę to najnowsza jest tutaj: http://www.monolithedition.com/conan-en/rulebooks/
Ale właśnie przyszły paczki z ostatniego KS z Conana i nie wiem czy te instrukcje będą aktualne.
Po polsku nie ma :)
topcat4
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2018, 13:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: topcat4 »

jediwolf pisze: 05 sty 2022, 12:08
lemon_curry pisze: 05 sty 2022, 11:22
topcat4 pisze: 12 lis 2020, 10:20
Z tego co wiem to nie ma wersji 3.0.Obowiązująca jest 2.0
gdzie znajdę najnowszą instrukcję?
może po polsku? ;D
Z tego co kojarzę to najnowsza jest tutaj: http://www.monolithedition.com/conan-en/rulebooks/
Ale właśnie przyszły paczki z ostatniego KS z Conana i nie wiem czy te instrukcje będą aktualne.
Po polsku nie ma :)
Paczki z nowego KS nie zawierają instrukcji. No chyba, że ktoś je sobie dodatkowo zamówił albo brał którąś z wersji podstawki.
Cały czas najnowsza wersja to 2.0 która jest na stronie Monolithu.
ODPOWIEDZ