gra przygodowo strategiczna 2<osob

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
teesbor
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2014, 12:34

gra przygodowo strategiczna 2<osob

Post autor: teesbor »

Czesc. Chcialem kupic gre planszowa. Moje doswiadczenie w grach to Osadnicy z Catanu z kilkoma dodatkami. Ostatnio kupilem gre Smallworld, ale totalnie nie przypadla mi do gustu. Zbyt malo mozliwosci rozwoju, dzialania. Kazda tura to ten sam krotki schemat. Po jednej rozgrywce zdecydowalem sie sprzedac gra i szukam czegos nowego.

Interesuje mnie gra w ktorej jest duzo taktycznego myslenia czy strategii. Zbieranie dobr itp i decyzja na co przeznaczyc, jaka droge wybrac do osiagniecia zwyciestwa. Jesli chodzi o elementy walki to niekoniecznie mi na nich zalezy. W smallwordzie mi sie to nie podobalo, ze wszyscy z latwoscia mogli atakowac jedna osobe i w zasadzie byl to glowny element rywalizacji w grze. Walka powinna byc raczej dodatkowa mozliwoscia, ktora daje korzysci, aczkolwiek nie decyduje o wybiciu sie na pierwsze miejsce badz spadek na ostatnie miejsce. Wykonanie gry moze byc natomiast zblizone do smallworlda. Solidne i kolorowe plansze i kafle.

Gra od dwoch ewentualnie 3 osob w gore.
Czas gry: 2h mniej wiecej

Gry ktore wzbudzily moja ciekawosc:
-Robinson Crusoe
-Cyklady
-Epoka kamienia
-Five tribes
Wiem, ze sa gry rozniace sie od moich oczekiwan, aczkolwiek po obejrzanej reenzji przykuly moja uwage. Wiem, ze jest to bledne bo na takiej zasadzie kupilem smallworlda.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: gra przygodowo strategiczna 2<osob

Post autor: Bea »

Polecam Epokę Kamienia, Osadnicy: Narodziny Imperium, a z trudniejszych i bardziej rozbudowanych rewelacyjną Cavernę.
teesbor
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2014, 12:34

Re: gra przygodowo strategiczna 2<osob

Post autor: teesbor »

co do epoki to wydaje mi sie, ze gra jest dosyc schematyczna, kazda turo to powielanie tych samych czynnosci.
caverna za droga i po angielsku.



cos do 150zl mniej wiecej chcialem
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: gra przygodowo strategiczna 2<osob

Post autor: Pixa »

Nie to co w Osadnikach z Catanu - rzucasz koscia, budujesz droge/domek i rzuca nastepny ;-) Robinson bedzie za trudny pod wzgledem regul, Cyklady chodza slabo na 2 osoby. Moze Suburbia?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
hydrox
Posty: 142
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:20
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Kontakt:

Re: gra przygodowo strategiczna 2<osob

Post autor: hydrox »

Jak dla mnie za Osadnikami idzie Carcassonne :) Wszystko czego potrzebujesz w nim jest, część oczywiście w dodatkach.
teesbor
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2014, 12:34

Re: gra przygodowo strategiczna 2<osob

Post autor: teesbor »

jesli chodzi o robinsona to nie przeszkadza mi poziom trudnosci. bardziej obawiam sie scenariuszy, ktore po rozegraniu stana sie nudne.

suburbia nie zachwycila mnie. cyklady odpadaja.
carcassone odpada rowniez, widzialem rozgrywke.

glownie gra bedzie grana w 4 osoby, rzadziej w 2,3
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: gra przygodowo strategiczna 2<osob

Post autor: kamron6 »

W Robinsonie scenariusze to raczej tło, a nie oś, przez co się tak nie nudzą, chyba że zamierzasz z buta grać na podstawce kilkadziesiąt razy.
Propozycje: Cube Libre, Osadnicy NI, Nations, Cywilizacja, Agricola.
Każda gra strategiczna to możliwość zjednoczenia się przeciw najsilniejszemu.
Każda gra z rozbudowanymi działaniami rozwoju jest długa.
Dlatego wydaje mi się, że powinieneś iść w gry ekonomiczne lub cywilizacyjne.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
teesbor
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2014, 12:34

Re: gra przygodowo strategiczna 2<osob

Post autor: teesbor »

w zasadzie to nie mam ograniczenia czasowego, wiadomo ze nie chce zeby gra trwala 8h, ale 2/3/4 juz sa akceptowane przeze mnie.

jesli chodzi o ekonomiczne lub cywilizacyjne to jakie polecasz? i strategie?
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: gra przygodowo strategiczna 2<osob

Post autor: metyu »

Ewidentnie szukasz jakiegoś euro:
Le Havre, Bruxelles 1893(ale to po angielsku tylko), Agricola, Caylus, Magnum Sal, Zamki Burgundii

oraz: Terra Mystica, Dolina Królów, Władcy Podziemi, Pupile Podziemi te imo słabiej działają na 2 osoby, ale od 3 graczy jest ok
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: gra przygodowo strategiczna 2<osob

Post autor: premek »

Zamki Burgundii na 4 osoby troche duży downtime mają. Za to przy 2 osobach gra się bardzo fajnie. Do gry w 4 osoby zdecydowanie bardziej polecam Agricolę. To jest to czego szukacie.
ODPOWIEDZ