Gry o zwierzętach dla dzieci

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Gry o zwierzętach dla dzieci

Post autor: arturpe »

Cześć,

szukam gier o zwierzakach lub tematyce okołozwierzęcej, które nadawałyby się dla ogranych dzieci 7+ nadzorowanych przez dorosłego lub ich większą liczbę). Do głowy przychodzą mi lekkie tytuły typu Jungle Speed: Safari (są zwierzaki, więc się liczy), Fauna, Cardline: Zwierzęta, To moja ryba, Superfarmer (i jego ufo odmiana), Pingwiny na lodzie (bleee), Kto to był (gada tam kot) i .... Mice and Mystics. Byłoby idealnie, gdyby gry były trochę bardziej wymagające niż proste pozycje np. Granny (z 7+ gramy już w np. Splendor :D, Fasolki, Jamaicę, Spartacusa .... [joke])

Jeżeli znacie jakiekolwiek ciekawe tytuły, w których główną rolę grają zwierzęta, weterynarze, zoo, są figurki zwierzaków lub ich nie ma, ale występują na obrazkach, dajcie proszę znać. No, chyba że na BGG można zrobić jakiś filtr z "animals" w nazwie :D Wtedy poszukam sam.

I właśnie figurki - jeśli jest gra w stylu Andoru lub Runebounda ze zwierzęcymi figurkami, a nie jest to Mice&M, będzie idealnie! Dziękuję z góry i miłego Sylwestra.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2014, 15:36 przez arturpe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Gry o zwierzętach dla dzieci

Post autor: Tomzaq »

La Isla Felda.
Moja ośmiolatka śmiga.
Who is John Galt?
Posiadam
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gry o zwierzętach dla dzieci

Post autor: Pixa »

Skup żywca ;-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Gry o zwierzętach dla dzieci

Post autor: lacki2000 »

Pixa pisze:Skup żywca ;-)
hyhy pomyślałem o tym samym.
Z prostszych jest jeszcze karcianka Łap zwierzaki, Wilk, koza, kapusta, Baobab...

Z resztą posortuj sobie po rankingu czy czym tam chcesz: http://boardgamegeek.com/boardgamecategory/1089/animals :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gry o zwierzętach dla dzieci

Post autor: arturpe »

Otóż to. Dzięki za info o sorcie. Jest jeszcze Wilk i owce.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Gry o zwierzętach dla dzieci

Post autor: Najemnik »

Dorzucę jeszcze Mondo. Celem gry jest ułożenie świata z kafelków, by zdobyć jak najwięcej punktów (przy czym zwierzęta obecne na niektórych kafelkach to jedno ze źródeł punktów). Wszystko się dzieje w trybie rzeczywistym, tzn. na czas odmierzany przez specjalny minutnik. :wink:
MrSkywalker
Posty: 61
Rejestracja: 27 gru 2014, 18:17

Re: Gry o zwierzętach dla dzieci

Post autor: MrSkywalker »

Z uczących wildlife park 2 i jego morski odpowiednik (gra jest u babci jak tam będę to sprawdzę i podam tytuł)
gra jest podobna do fauny (chyba bo nie grałem) ale nie szacujesz tylko odpowiadasz na pytania (aaa właśnie pytania są na płycie DVD razem z mnóstwem ciekawych filmów i dotyczą zwierząt z parku serengeti morska wersja tak samo tylko nie wiem zwierzęta z jakiego miejsca) za poprawne podpowiedzi możesz dostać kartę zwierzęcia lub specjalną specjalna pomaga tobie lub przeszkadza przeciwnikom a dzięki kartom zwierząt możesz się poruszać aby wejść na jakieś pole musisz zapłacić odpowiednią ilość kart zwierząt (jest ich kilka rodzajów)
Amor Patriae Nostra Lex
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gry o zwierzętach dla dzieci

Post autor: arturpe »

lacki2000 pisze:
Pixa pisze:Skup żywca ;-)
Z resztą posortuj sobie po rankingu czy czym tam chcesz: http://boardgamegeek.com/boardgamecategory/1089/animals :)
Pobawię się tym - oczywiście. Niemniej teraz wyskakuje z 8 bliżej mi niezanych pozycji. Wracając do tematu, jeszcze Takenoko może przecież podchodzić.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gry o zwierzętach dla dzieci

Post autor: Bea »

Polecam świetne Wilki i Owce. Oprócz tego Zooloretto, trochę abstrakcyjny ale z ładnymi figurkami Owczy Pęd. Najbardziej wymagające ale chyba najfajniejsze i pięknie wydane jest Evo.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Gry o zwierzętach dla dzieci

Post autor: MichalStajszczak »

MrSkywalker pisze:Z uczących wildlife park 2 i jego morski odpowiednik (gra jest u babci jak tam będę to sprawdzę i podam tytuł)
Zapewne chodzi o Sealife. Niestety obu tych gier już od kilku lat nie ma w sprzedaży
ODPOWIEDZ