dobre gry do 50zl

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Silverful
Posty: 15
Rejestracja: 30 lis 2014, 14:00
Lokalizacja: Gdynia/Sopot
Been thanked: 1 time

dobre gry do 50zl

Post autor: Silverful »

Po swietach ku mojemu zaskoczeniu pozostalo mi troche pieniedzy z moich oszczednosci. Chcialbym zrobic sobie prezent na imieniny i kupic jakas gre.
Moge wydac na nia maksymalnie 50zl. Zna ktos jakis naprawde dobry i wciagajacy tytul do 5 dych? Wiem ze to niezbyt duzo, ale na pewno jakas perelka za tyle by sie znalazla ;)
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: dobre gry do 50zl

Post autor: michalldz90 »

Metallum ale to musiałbyś ze dwie dyszki dołożyć ;) Dużo to nie jest a naprawde warto
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobre gry do 50zl

Post autor: Dexterus »

No to jakaś karcianka będzie. Jeśli szukasz czegoś prostszego, możesz rozejrzeć się za którąś z Treflowej serii "Joker Line". Ja z doświadczenia polecam Pentos, bardzo przyjemna gierka. Proste zasady (jest ona dziełem Cathali, a to designer znany m.in. z Cyklad), miła dla oka, ma w sobie fajny pierwiastek hazardu ("odpalać mniejszy czar, czy zbierać na większy, ryzykując że zaraz ktoś inny skończy?"). Dupy za przeproszeniem nie urywa, ale dobry filler. Tylko lepiej się gra na więcej osób (4, 5), na 2 jest trochę nudnawa ... a nie wiem, na ile osób najczęściej grywasz.

Jeśli chcesz czegoś na dwie osoby lub/oraz ambitniejszego, możesz spróbować dostać gdzieś Konwój. Gra jest już dość nieuchwytna (choć i-szop pokazuje kilka sklepów, które ją mają), ale jest ciekawym pomysłem na niesymetryczną karciankę. Jej akcja odbywa się w świecie Neuroshimy; jeden gracz kieruje tytułowym konwojem maszyn Molocha, zmierzającym ku Nowemu Jorkowi (raczej nie w celach turystycznych), drugi prowadzi armię Posterunku, która ów konwój próbuje zatrzymać. Gierka jest dynamiczna, a owa niesymetryczność jest naprawdę ciekawym rozwiązaniem. Fajnie czuć siłę stalowego walca, prowadząc Molocha, są super emocje grając Posterunkiem, gdy do ostatka zaciska się kciuki, czy Konwój dojedzie, czy zdołamy go zatrzymać.

Minusem są ilustracje, które niektórym nie przypadają do gustu (trzeba lubić Neuroshimowe arty), oraz instrukcja, która - jak zresztą niejedyna autorstwa Trzewiczka - nie jest super przystępnie napisana. Niestety, pierwsze dwie / trzy gry będziecie żonglować nią pomiędzy sobą, sprawdzając, co która karta dokładnie robiła.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: dobre gry do 50zl

Post autor: Tomzaq »

Jeżeli szukałbyś jakiegoś euro to w dziale Szukam/Wymienię widziałem ostatnio Rialto Felda za 50 zł. Chyba nawet w folii. Fenomenalna gra.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: dobre gry do 50zl

Post autor: Losiek »

Jeśli możesz dołożyć 1,99 zł to w Empiku jest Metropolia - prosta ale moim zdaniem fajna gra. W komplecie dodatek a kolejny można dokupić.
W tej cenie musiałbyś zamówić przez stronę z odbiorem osobistym bo w stacjonarnych sklepach jest pudełkowa cena.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: dobre gry do 50zl

Post autor: Pixa »

Budowiczowie: Sredniowiecze - do dostania za rowno 50 zl. Przyjemna, prosta gra, ale jednoczesnie mozna sporo pokombinowac.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: dobre gry do 50zl

Post autor: kwiatosz »

Pictomania powinna być jeszcze w promocji poniżej 30zł - generalnie polecam wątek z promocjami :) Fasolki jeżeli lubisz pohandlować i ponegocjować.

Na 4-6 osób za te pieniądze Coup, czyli Światowy konflikt, na mniej List miłosny.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: dobre gry do 50zl

Post autor: arturpe »

Powinno ci się udać także kupić Strife. Bardzo porządna gra karciana.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobre gry do 50zl

Post autor: BIgBadWolf »

Kompletnie trafiony zakup to LIST MILOSNY
Awatar użytkownika
easy
Posty: 73
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:59
Lokalizacja: Wieliczka
Has thanked: 5 times

Re: dobre gry do 50zl

Post autor: easy »

Trochę mało wymagań żeby dobrze doradzić, ale możesz sprawdzić:
Fasolki - 3 do 5 graczy
Sabotażysta - 3 do 10 (przy czym im więcej tym ciekawsza rozgrywka)
Resistance agenci molocha - to też fajna gra dla większej liczby osób
Carcassone - familijny hit od 2 do 5 graczy. Czasem da się znalezć w cenie 50 zł
Hanabi - dla 2 do 5 graczy - bardzo fajna karcianka kooperacyjna

Z bardziej imprezowych:
Jungle Speed
Dobble
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: dobre gry do 50zl

Post autor: rattkin »

Strife, Waleczne Piksele, Hanabi, Metallum takie polecam
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: dobre gry do 50zl

Post autor: idha »

Zdecydowanie Hanabi albo Fasolki - obie mimo niepozornych rozmiarów i zasad oferują świetną rozrywkę.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: dobre gry do 50zl

Post autor: rastula »

rattkin pisze:Strife, Waleczne Piksele, Hanabi, Metallum takie polecam


moje poparcie dla "czerwonych" typów
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: dobre gry do 50zl

Post autor: siekan »

Sabotażysta, jeżeli masz więcej graczy niż 3.
Nigdy mi się to nie znudzi, chociaż po kilku miesiącach gry coraz trudniej jest mi blefować :D
Awatar użytkownika
hydrox
Posty: 142
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:20
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Kontakt:

Re: dobre gry do 50zl

Post autor: hydrox »

O lżejszym kalibrze i trochę nietypowo:
Czarne historie - polecam części początkowe, im dalej tym bardziej przekombinowane
Story cubes - taka bardziej gadanko-opowiadanka, starczy niestety na jedną część
Farmer :D - wersja mniej efektowna graficznie
Onirim - jak dla mnie trochę pasjans
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: dobre gry do 50zl

Post autor: Paskudnik »

Duży +1 dla Hanabi i Fasolek, kupisz tanio a rozrywka świetna i nadal fajna po wielu powtórzeniach, dodam do tego Bang!. Warto się zainteresować Panic Lab oraz Prawem dżungli (tego ostatniego nie lubię, ale gra ma wielkich fanów). No i pierdylionem karcianek, z których większość zmieści się w tej cenie.

Mnie za 50 zł udało się kupić Glen More, więc znajdziesz też trochę "większych" gier za taką cenę. Rozejrzyj się za Rojem albo Karkasonem - w tej cenie powinno się dać znaleźć używane.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
ODPOWIEDZ