2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: siekan »

Poszukujemy wspolnie z zona gry, ktora przyciagnie nas na dlugi czas. Warunki jakie bysmy chcieli aby spelnila gra:
- Dlugi czas gry, ma to byc danie glowne a nie przystawka na 15 min :)
- Moze byc skomplikowana, nie przeszkadza nam uczenie sie zasad
- Do kwoty ok 250 zl
- Oby dobrze dzialala na 2 osoby, nie musi byc na wieksza liczbe :)

Inne informacje:
- jezeli chodzi o klimat to nie namy wiekszych wymagan, moze najmniej interesuja nas czasy historyczne (np zimna wojna - juz mielismy kupowac ale ten klimat akurat srednio)
- Nie mamy sprecyzowanego gatunku, chociaz karcianki chyba najmniej (chyba ze sa dodatkiem do jakiejs planszy, cos oprocz samych kart :))
- Kooperacja raczej odpada, chyba bardziej rywalizacja
- Zdecydowanie nie kolekcjonerki, chcemy kupic raz a dobrze
- I najwiekszym czynnikiem ma byc regrywalnosc! W planszowki mozemy grac co wieczor a fajnie jakby jakis tytul przyciagnal na dluzszy czas :)

Z gory dziekujemy serdecznie za pomoc :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: karawanken »

Mage Knight :) jednym słowem
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: pinata »

Albo Mage Knight.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: Pixa »

Listy z Whitechapel - ciekawy klimat, 1 vs 1 to czyta rywalizacja (gra jest kooperacja wszyscy na jednego, wiec gra w parze to pojedynek jeden na jednego). Czas rozgrywki to okolo 2 godzin. Pieknie wykonana i zmuszajaca do myslenia/dedukowania.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: sirwei »

Skoro czas nieograniczony to zdecydowanie World of Warcraft gra planszowa.Regrywalność gigantyczna, chodzi od dwóch osób, czysta rywalizacja. Tylko używane ale do 250 to podstawkę i wszystkie dodatki dostaniecie.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: misioooo »

Claustrophobia. Na 2 osoby. Asymetryczna, sporo scenariuszy, modułowa plansza... Regrywalność będzie. Wydanie PL tylko używane. Za tę kasę to kupicie podstawkę i dodatki.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: sqb1978 »

Miałem napisać, że w końcu można z czystym sumieniem polecić Mage Knight, ale widzę, że mnie już koledzy ubiegli :)
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: siekan »

Dziekujemy za wszystkie odpowiedzi, chyba ze sie jeszcze cos pojawi :)
O Listach czytalismy wiele dobrego, wielki plus za to ze wyglada rownie dobrze na fajna gre ze znajomymi. Tylko jak z regrywalnoscia? Nie bedzie za bardzo schematyczna po pewnym czasie?
Natomiast Mage Knight nie znalem ale chyba poczytam dzis skoro az tyle polecen.
Claustrophobia mega trudna do zdobycia, chcielismy juz kiedys kupic ale nie znalezlismy w dobrym stanie :\
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: arturpe »

Claustrofobie chyba ktoś na forum sprzedawał i to w dobrej cenie. Sprawdźcie. A MK to legenda. Wiele zasad, ale powinno sprawić wiele frajdy.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: Bardias »

Pory roku :-)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: Maxxx76 »

Earth Reborn :-)
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: prz22 »

Mage Wars
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: b3r53rk3r »

+1 do Listów z Whitechapel. Jest to wielki pojedynek umysłów - bardzo mózgożerna gra. Może zająć od 10min do 3h zależnie jak szybko Jack da się złapać i jaki downtime będzie miał ścigający. Najlepiej sprawdza się jako gra 1vs1. Co do regrywalności to są zawsze Jack może trochę inaczej uciekać - jest tu pole do popisu, poza tym są różnego rodzaju opcjonalne elementy do gry, które trochę mogą tu ubarwić rozgrywkę. Klimat wylewa się z tej gry, nastrój udziela się zarówno Kubie jak i Detektywowi ;)

Jeżeli chodzi o grę w kotka i myszkę to na podobnym poziomie jest Dracula - chociaż tu trochę jeszcze ubarwiono rozgrywkę rozstawianiem pułapek i walką z Księciem Ciemności :) Niestety gra jest mało dostępna.

Opcjonalnie polecam także Pokolenia. Jest to worker placement, który nadzwyczaj dobrze się skaluje i gra we dwoje jest naprawdę przyjemna - nie ma akcji nieopłacalnych, jest wiele sposobów na wygraną. Gra ma swój klimat i są także w sprzedaży dodatki do niej.
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: misioooo »

Claustro ja miałem na sprzedaż (wydanie PL, poprawione) w stanie idealnym niemalże ;P
Już nie mam...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: Pixa »

siekan pisze: O Listach czytalismy wiele dobrego, wielki plus za to ze wyglada rownie dobrze na fajna gre ze znajomymi. Tylko jak z regrywalnoscia? Nie bedzie za bardzo schematyczna po pewnym czasie?
Uwazam, ze gra posiada duza regrywalnosc - kazdy pojedynek jest inny i rownie ciekawy. Gra nie jest schematycna. Najlepiej gra sie 1 vs 1, ale w szerszym gronie (do 4 osob) tez daje rade. Z drugiej strony przy 4 nocach, czyli powiedzmy po 2,5 godziny (tyle maksymalnie trwa rozgrywka) mozg tak paruje, ze na kolejna partie trzeba poczekac przynajmniej do kolejnego dnia ;-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: kamron6 »

- Wszelkiego rodzaju gry strategiczno-wojenne na dwie osoby, może Wojna o Pierścień / BattleLore / Runewars (jeśli historyczne odpadają)
- Mage Knight
- Stronghold z homerules / jakimiś innymi ulepszonymi zasadami
- Labirynt: Wojna z terroryzmem (ale klimat chyba nie przypasuje)
- Listy z Whitechapel (ale wybrałbym coś innego, po kilku partiach z rzędu z musu zrobicie przerwę)
- Może jakaś gra ekonomiczna: agricola / tzolkin / caylus / pret-a-porter
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 324
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: AiS »

Mage Knight...
albo... Mage Knight :-)
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 324
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: AiS »

ewentualnie jeszcze mi przyszedł do głowy Mage Knight z dodatkiem Lost Legion
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: siekan »

No i mamy dylemat ponieważ żonie bardziej spodobały się listy a mi mage knight (tym bardziej ze czytalem iz to odpowiednik planszowy HoMM którego bardzo lubiłem). Jednak MK ma również komentarze negatywne a mianowicie naciągane na siłę zasady, długi downtime przy niedoświadczonych graczach gdzie trzeba co chwile wertowac instrukcje. Ja na czytanie kilkunastu stron zasad na pewno narzekać nie będę, jednak moja żona już troche się wykrzywia :/ Jednak na duzy plus jest mozliwosc rowniez gry solo i ew kooperacji.

Natomiast Listy mają bardzo pozytywne komentarze, klimat który lubię zarówno ja (Herkules Poirot, Sherlock itp ;p) jak i żona a dodatkowo może być to fajny tytuł na pogranie z grupą znajomych. Martwiłem się o małą regrywalność, jednak widzę że piszecie, iż nie jest z tym tak źle :)

Na pewno jutro zamówimy jeden albo drugi tytuł, może ktoś jeszcze poda argumenty do jednego lub drugiego? :D
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: karawanken »

MK przy 2 osobach idzie bardzo sprawnie. Grałem też w 4 i nie zauważyłem jakiś makabrycznie długich przestojów. Kiedy inni wykonują ruch ty w tym czasie zastanawiasz się nad swoim. Zasad jest dużo ale są naprawde są dla mnie bardzo logiczne. Gra jest przepięknie wykonana i na pewno warta swojej ceny. Żonie sie podoba i lubi w nią grać ;) Myślę że w końcu też doczekamy sie dodatków po polsku a wtedy bedzie idealnie. Polecam
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: kamron6 »

Może tak, która wada ma większe dla was znaczenie:
Mage Knight -> Wiele mikro zasad zmiennych od rozgrywki (trzeba np. pamiętać o wielu bonusach i regułach pobocznych)
Listy z Whitechapel -> Na pewno mniejsza regrywalność od tego wyżej
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: siekan »

Zamówiliśmy Listy, przekonał nas jednak klimat gry oraz trochę mniej skomplikowane zasady (az takimi wyjadaczami nie jestesmy)

Chcemy również kupić jaką grę ekonomiczną, również na dwie osoby. Na świętach bylismy u rodziny, gdzie gralismy w Puerto Rico i bardzo nam się spodobało. Chociaż zależy nam aby była trochę bardziej rywalizująca. Oczywiście dalej plansza powinna przeważać nad kartami (nie lubimy gier gdzie są tylko same karty :/) Coś godnego polecenia? Warunek aby była fajna ekonomia oraz bardzo dobre skalowanie na dwie osoby.
Dużo dobrego czytaliśmy o Agricoli. Czy wybrać ten tytuł, czy jest coś lepszego na dwie osoby, oczywiście z dużą regrywalnością?

Pewnie będziemy zagrywać się w Kubę Rozpruwacza ale chcemy mieć coś jeszcze aby sie nie przejeść :)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: Pixa »

Na dwie osoby w klimatach ekonomicznych (rozbudowa miasta) polecam Suburbia. Reguly dosyc proste, pokombinowac mozna sporo. Interakcji ciut wiecej jak w Puerto Rico, ale wjechac komus z buciorami w miasto nie da rady ;-) Do tego swietnie sie skaluje - chodzi dobrze od 2-4 graczy (a z dodatkiem gralismy w 5 i tez bylo spoko). Ulubiona gra mojej lepszej polowki. Jak zagrywales sie kiedys w SimCity i tym podobne, to na pewno trafi w twoj gust.

Daj znac jak Listy podeszly.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: Neoptolemos »

Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec (na 2 osoby) będzie lepszym wyborem niż duża wersja.

Mi i mojej dziewczynie podeszło na 2 osoby Letnisko - co prawda składa się z kart, ale nie jest to karcianka typu "trzymamy karty na ręce i zagrywamy na zmianę", za to prosty, przyjemny i odpowiednio wyważony worker placement. I to polski! Warto przynajmniej się zapoznać.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: 2 osoby, czas nieograniczony, do 250 zl

Post autor: zioombel »

Neoptolemos pisze:Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec (na 2 osoby) będzie lepszym wyborem niż duża wersja.

Mi i mojej dziewczynie podeszło na 2 osoby Letnisko - co prawda składa się z kart, ale nie jest to karcianka typu "trzymamy karty na ręce i zagrywamy na zmianę", za to prosty, przyjemny i odpowiednio wyważony worker placement. I to polski! Warto przynajmniej się zapoznać.
Jesli macie duzo czasu to zdecydowanie duza Agricola jest lepsza bo bardziej regrywalna. Z zona sie zagrywamy, emocje ogromne a podbieranie akcji czasem doprowadza do szału. Małą Agricole mamy i rowniez lubimy. Obecnie nawet cześciej niz duza bo corka nie zostawia nam tyle czasy ile bysmy chcieli przeznaczyć na gry ;-)
ODPOWIEDZ