Dobra gra w klimacie DC.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Dobra gra w klimacie DC.

Post autor: kudlacz135 »

Jest sporo gier wykorzystujących w lepszy lub gorszy sposób znane tematyki (x-wing i GoT w opozycji do Intryg Westeros), jednak tym razem chodzi konkretnie o superbohaterów. Miałem przyjemność grać w kilka względnie dobrych i popularnych gier wykorzystujących Marvela, takie Legendary na przykład jest niezłym deckbuilderem, który przyjemnie i sprawnie umieścił mechanikę w konkretnych ramach. Dice Masters jest popularną grą, dla mnie okazała się być zbyt statyczną (tzn. jeżeli gramy chociaż na pół-poważnie, z zamiarem wygranej), ale to w sumie niezła gra.
Jestem natomiast większym fanem Batmana, możecie polecić coś wartego uwagi w tym uniwersum? Samemu gdzieś tam, kiedyś tam, wpadły mi w oko dwie gry, jednak zaskoczyły mnie negatywnie. Deckbuilder od firmy Cryptozoic odrzucił mnie mechanicznie, gdy przyglądałem się Legendary i porównywałem go sobie z innymi grami tego typu. Heroclix nie podoba mi się pod względem wykonania na tyle, że nie mam ochoty zagłębiać się w zasady (nie wątpię, że ratują i tworzą grę, i owszem mogą się podobać, po prostu to nie dla mnie).
Z góry dziękuję za tytuły i parę słów o wrażeniach :)
ODPOWIEDZ