Gra dla 2+ graczy, worker placement

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

Który robolokator?

Tzolkin
7
26%
Stone Age
4
15%
Lords of Waterdeep
9
33%
Bora Bora
2
7%
Inna (jaka?)
5
19%
 
Liczba głosów: 27

misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Gra dla 2+ graczy, worker placement

Post autor: misioooo »

Cześć!
Tak sobie myślę... Nie mamy z małżonką nic w kolekcji tego typu (link do kolekcji poniżej, w podpisie).
Która gra Waszym zdaniem jest najciekawsza i najbardziej regrywalna? Ma być przyjemna, do godziny, działać na 2 osoby oraz na więcej (oczywiście na 2 może działać gorzej, ale ma być "grywalna"). Gra musi również "ładnie" wyglądać - szara plansza z kwadracikami odpada (jak Puerto Rico, choć to nie do końca worker placement chyba...). Oczywiście poza umieszczaniem rob(o/a)li na planszy może być inna mechanika.
Gry ciut bardzij złożone nie są nam obce, więc nie koniecznie musi to być tytuł z listy gateway. Robinsona (i tragiczną instrukcję do niego) ogarnęliśmy, to i feldy nam nie straszne ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Gra dla 2+ graczy, worker placement

Post autor: kdsz »

Robinson to gra worker placement przecież, więc jak to nie macie WP jak macie ;)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra dla 2+ graczy, worker placement

Post autor: Chaaber »

Ja mam Lords of Waterdeep i polecam z całej mocy. Ładna, prosta, elegancko działa. Bardzo przyjemnie działa zarówno w 2 jak i w 5 osób. Jak chcesz to po nowym roku mogę zatargać do Dyngsa i możesz sobie sprawdzić jak gra chodzi. Gra jest jedynie po angielsku, jeśli to jest problem to nie polecam, jeśli nie to się nie zawiedziesz :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2+ graczy, worker placement

Post autor: misioooo »

Język EN nie jest problemem. Chętnie "za rok" zagram.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
pike
Posty: 269
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra dla 2+ graczy, worker placement

Post autor: pike »

Rozważ może Troyes, specyficzny worker placement.
ODPOWIEDZ