Gra podobna do OzC: Na Podbój Europy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Gra podobna do OzC: Na Podbój Europy

Post autor: misioooo »

Cześć! Troszkę to nie moje klimaty, ale...
Posiadam Osadników z Catanu: Na podbój Europy. Gra fajna, w szczególności znajomym przypadła do gustu.
To co im najbardziej odpowiada w tym tytule to możliwość budowania, rozwoju, ruchu (kupcami i wozami), "szansa" = karty rozwoju, troszkę kostek (losowość)... Mniej więcej w kolejności w jakiej wymieniłem.
Możecie zaproponować tytuły w podobnych klimatach spełniające powyższe wymagania? Wymieniony tytuł nie jest za ciężki - wręcz nawet troszkę za prosty...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Gra podobna do OzC: Na Podbój Europy

Post autor: Neoptolemos »

Królestwo w Budowie?
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra podobna do OzC: Na Podbój Europy

Post autor: misioooo »

Niezbyt... Przynajmniej opis na bgg jakoś tak... Bardzij na szachy to wygląda (ustawianie/przemieszczanie osad, aby były przy zamkach...).
Terra Mystica - co sądzicie? Tam chyba wszystkie w/w elementy są? Budujemy, ulepszamy, mamy chłopków do roboty...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra podobna do OzC: Na Podbój Europy

Post autor: Pixa »

Terra to moze byc zbyt duzy przeskok. Moze Cyklady?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra podobna do OzC: Na Podbój Europy

Post autor: misioooo »

A widzisz Pixa... Cyklady (razem z Tytanami i Hadesem) już są w drodze do mnie :) Dzisiaj powinny dotrzeć. Więc to przetestujemy. Choć osobniki, z którymi grywam nie gustują w klimatach fantasy za bardzo... Mam za to nadzieję, że licytacja w Cykladach przypadnie im do gustu i jakoś przetrwają te mitologiczne stwory ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra podobna do OzC: Na Podbój Europy

Post autor: Pixa »

Przepraszam za offtopic, ale jak ci siedzi Drako? Spodoba sie raczej 8letniemu, kumatemu w miare kuzynowi?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra podobna do OzC: Na Podbój Europy

Post autor: Chaaber »

A może coś z Felda, Zamki Burgundii raczej podchodzą sporej grupie ludzi, jedyne czego nie masz tam to umieszczanie chłopków, ale masz za to umieszczanie kości, więc jakoś się powinno to wyrównać. Może też Lords of Waterdeep, bardzo, bardzo dobry worker placement. Zgrabnie zrobiony z przyjemnym gamepleyem i cudną oprawą graficzną.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra podobna do OzC: Na Podbój Europy

Post autor: misioooo »

Nad worker placement sam się zastanawiam...
Stone Age? Tzolkin? Wspomniani Lordowie Waterdeep?...
W Epokę Kamoli grałem na bga... Osobiście - mam mieszane uczucia... Takie troszkę za proste mi się wydaje (chociaż tylko 2 rozgrywki odbyłem).
Zamkom się przyjrzę.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Gra podobna do OzC: Na Podbój Europy

Post autor: rastula »

misioooo pisze:Nad worker placement sam się zastanawiam...
Stone Age? Tzolkin? Wspomniani Lordowie Waterdeep?...
W Epokę Kamoli grałem na bga... Osobiście - mam mieszane uczucia... Takie troszkę za proste mi się wydaje (chociaż tylko 2 rozgrywki odbyłem).
Zamkom się przyjrzę.

Keyflower znasz?
ODPOWIEDZ