Szukam przygodówki i deckbuldingu do gry solo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Szukam przygodówki i deckbuldingu do gry solo

Post autor: parasite »

Witam. Co możecie polecić w tematach:

1. Przygodówki typu descent ( figurki, kostki, karty, eksploracja obszarów ) ale dobrze działającego w trybie solo i najlepiej po polsku ? :) Moje doświadczenie w tego typ grach jest zerowe więc jestem otwarty na propozycje. ( czytałem trochę o Mage Knight i przeraża mnie ogrom komponentów i planszy ;) )
2. Karcianki ( deck-bulding'owej ), dobrze spisująca się w wersji dla jednego gracza ?? Od niedawna mam Legendary: marvel i Naruto Deck Bulding i obie gry przypadły mi do gustu i to nawet bardzo :)

Z góry dziękuję za propozycje i nie bać się polecać ;) lubię "próbować"
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Szukam przygodówki i deckbuldingu do gry solo

Post autor: Neoptolemos »

Piętaszek jest super! Nie wiem czy szukasz gry tylko i wyłącznie dla jednego gracza, ale jeśli tak, to to jest to :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Mikele
Posty: 98
Rejestracja: 28 maja 2013, 15:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam przygodówki i deckbuldingu do gry solo

Post autor: Mikele »

Piętaszek solo jest na prawdę dobry, ale ja do solo gier zazwyczaj wybieram Znak Starszych Bogów. Z dodatkiem Nieznane siły na prawdę fajna solowa kościanka.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Szukam przygodówki i deckbuldingu do gry solo

Post autor: Maxxx76 »

Znak Starszych Bogów polecam, od siebie dodam Anioła Śmierci. A z karcianych to Władca Pierścieni LCG.
Edycja: W Legendy Krainy Andor można całkiem fajnie zagrać solo
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Szukam przygodówki i deckbuldingu do gry solo

Post autor: rattkin »

Magia i Myszy
LOTR LCG / Assault on Doomrock
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Szukam przygodówki i deckbuldingu do gry solo

Post autor: woytas »

parasite pisze:...( czytałem trochę o Mage Knight i przeraża mnie ogrom komponentów i planszy ;) ).
Nie bój się :) Nie taki diabeł straszny. Napewno się nie zawiedziesz.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Szukam przygodówki i deckbuldingu do gry solo

Post autor: uday »

+1 LotR LCG, spójrz też sobie na Shadowrun Crossfire.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Szukam przygodówki i deckbuldingu do gry solo

Post autor: parasite »

dzięki wszystkim za odzew !

1. Jeśli chodzi o pomysł z Piętaszkiem, to raczej nie mój klimat. Może kiedyś wypróbuję, ale na razie nie tego szukam.
2. LotR LCG - miałem i sprzedałem. Nie było źle, ale to nie to ...
3. Znak Starszych Bogów męczyłem swego czasu mocno na tel; chyba na tyle mocno, że stwierdziłem, że już jej nie chce, choć grało się przyjemnie !
4. Legendy Krainy Andor - kiedyś się tym interesowałem i w razie braku laku odświeżę temat ...
5. Shadowrun Crossfire - wpadłem na to dzisiaj, ale końcowe zdania recenzenta mocno zniechęciły. Jeśli ktoś inny w to grał, chętnie przeczytam o wrażeniach
6. Magia i Myszy - dzisiaj znalezione i szczerze powiem, że zakręciło mi trochę w głowie :roll: :)
7. Assault on Doomrock - też dzisiejsze znalezisko. 3 recenzje oglądnięte: 1 na plus, w 2 już trochę narzekali, w 3 ... więcej złego niż dobrego i sam teraz nie wiem, bo mocno też zastanawiam się nad Pathfainder'em, który jest chyba podobny.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Szukam przygodówki i deckbuldingu do gry solo

Post autor: rattkin »

Shadowrun Crossfire - dobra gra, ale to typowy design Mike'a Eliotta - mało dopracowany, mało przetestowany, wspólny pool do kupienia i przerażająca losowość na kilku poziomach. Ja trochę w to gram, bo inni współgracze lubią, ale sam mam czasem ochotę wywrócić stól ze złości. Do grania single chyba bym nie polecał.

Pathfinder jest żałośnie słaby i w dodatku wygląda jak robiony po kosztach (jakość, brzydota). Shadowrun:Crossfire i Assault on Doomrock biją go na głowę.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Szukam przygodówki i deckbuldingu do gry solo

Post autor: uday »

W Pathfindera grałem raz. Był ok, ale jednak co najmniej klasę niżej niż LOTR LCG. Assault on Doomrock też grałem raz. Jeszcze nudniejszy niż Pathfinder.

W Shadowrun Crossfire nie grałem jeszcze, ale że:
-lubię dechbuildery
-lubię coopy
-Shadowrun to ciekawy setting jest
-zachęciły mnie recenzje
byłby moim wyborem 1. jeśli chodzi o karcianki. Natomiast widząc losowość na pewno bym nie kupił dopóki bym nie zagrał.

Mage Knight to też jest dobra gra. Na początku ciężko ogarnąć zasady, ale po 2-3 grach już jest ok. Dużym problemem jest downtime, więc raczej do grania solo, ewentualnie w 2 osoby.

Magia i Myszy jest przyjemna i dużo lżejsza. Jedyne co boli to jednak dość duża losowość, tak na kościach podczas walk, jak i podczas szukania. Trochę też boli, że w 1, 2 i 4 osoby się fajnie gra, ale w 3 to już nie bardzo. Natomiast sprawdza się dobrze jako odprężenie wieczorkiem. Trochę trzeba pomyśleć, ale chyba najmniej z gier, które tu wymieniłem.
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szukam przygodówki i deckbuldingu do gry solo

Post autor: BIgBadWolf »

Uwazam ze jedwabistym trafem bedzie dla Ciebie Mage Knight !
Mega wykonanie, fajne solo, figurki, sporo opcji do robienia, karty, deck building

Szczerze nie sluchaj pierdzielenia jak to trzeba cala biblie ogarnac zeby w to grac.
trudnosc - jasne trzeba przebrnac przez zasady, oraz czasem nie pamieta sie "co sie robi wchodzac do wioski" czy innych miejsc, ale to przyjdzie z czasem.

Polecam (ang) poradnik video np. ten https://www.youtube.com/watch?v=J_zW9zDxeYU co pokazuje jak dokladnie rozlozyc oraz rozwieje wiele watpliwosci po przeczytaniu instrukcji

minusem moze byc jedynie cena, oraz czasami dlugosc gry przy 3-4 osobach i zaawansowanych scenariuszach
jak masz pytania wal tu albo do mnie priw
Awatar użytkownika
Vel O' Sevens
Posty: 61
Rejestracja: 25 maja 2014, 17:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szukam przygodówki i deckbuldingu do gry solo

Post autor: Vel O' Sevens »

Deckbuilding: Thunderstone Towers of Ruin lub Worlds Collide lub Numenera są świetnymi starterami do bardzo przyjemnej gry solo, ale nie tylko.

Grałem w starszego brata (Dominion) i Thunderstone jest po prostu ulepszoną, bardziej złożoną grą z bardziej konkretną tematyką.

Regrywalność bardzo duża, podstawka ma 500+ kart, ale każdy dodatek dodaje wiele więcej możliwych kombinacji w grze.

Ogólnie deckbuildingowy must-have.
"The best fantasy is written in the language of dreams. It is alive as dreams are alive, more real than real … for a moment at least … that long magic moment before we wake. [...]"

- George R.R. Martin
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Szukam przygodówki i deckbuldingu do gry solo

Post autor: parasite »

wow ! dzięki za odpowiedzi, które są bardzo fajne i co najważniejsze są w nich argumenty :o naprawdę trochę mi się rozjaśniło. Jeszcze chwilę podumam nad wyborem i w razie czego skorzystam jeszcze z Waszej pomocy :mrgreen:
p.s.
do ścisłego finału przechodzi mage knight i thunderstone :wink: jeśli ktoś ma coś jeszcze do dodania to zapraszam

p.s.2

jak wypada Runebound w porównaniu z Mage Knight ??
ODPOWIEDZ