Warhammer Inwazja VS Warhammer 40.000 - pytanie laika

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Jassmin
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2014, 10:27

Warhammer Inwazja VS Warhammer 40.000 - pytanie laika

Post autor: Jassmin »

Chciałabym kupić grę mojemu facetowi pod choinkę, ale nie wiem o którą dokładnie miał na myśli.:) Proszę mi powiedzieć czym obie się różnią i która jest lepsza?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer Inwazja VS Warhammer 40.000 - pytanie laika

Post autor: misioooo »

Oj chyba musisz go podpytać... Warhammer 40k to nie jest gra, to uniwersum. Jest mnóstwo gier w tym świecie (i z "Warhammer 40k" w tytule). WH40K to świat taki trochę magio-technologiczny.
Natomiast sam Warhammer (i gra WH Inwazja) to świat fantasy - smoki, sroki, czary mary.

Również w obu realiach są zarówno gry planszowe, karciane (jak Inwazja) oraz pen'n'paper RPG...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Matrin
Posty: 55
Rejestracja: 07 sty 2013, 11:58

Re: Warhammer Inwazja VS Warhammer 40.000 - pytanie laika

Post autor: Matrin »

Inwazja to zamknięty projekt. Nie będzie już nowych kart, zainteresowanie produktem wygasa. Podbój to produkt nowy na rynku z perspektywą kilkuletniego rozwoju. To główna różnica.
Jassmin
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2014, 10:27

Re: Warhammer Inwazja VS Warhammer 40.000 - pytanie laika

Post autor: Jassmin »

Kurcze. A myślałam, że dam sobie radę bez podpytywania i będzie niespodzianka. Nie mam pewnie teraz wyjścia :). Coś mi się tylko kojarzy, że gra miała mieć możliwośc zbierania wojsk i zagrywka kartami....ale jak widać, coś piszczy, a nie wiadomo gdzie ;).

Którą Wy wolicie?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Warhammer Inwazja VS Warhammer 40.000 - pytanie laika

Post autor: Yavi »

Jassmin pisze:Kurcze. A myślałam, że dam sobie radę bez podpytywania i będzie niespodzianka. Nie mam pewnie teraz wyjścia :). Coś mi się tylko kojarzy, że gra miała mieć możliwośc zbierania wojsk i zagrywka kartami....ale jak widać, coś piszczy, a nie wiadomo gdzie ;).

Którą Wy wolicie?
Może chodziło o Warhammera 40 000: Podbój?
Nazywany następcą Inwazji, nowy, no i ma 40k w tytule ;)
Tak o wygląda: http://galakta.pl/gry/gry-karciane/warh ... 00-podboj/
Jassmin
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2014, 10:27

Re: Warhammer Inwazja VS Warhammer 40.000 - pytanie laika

Post autor: Jassmin »

Bardziej zapamiętałam nazwę niż te 40k ;P.

Tak, ten chyba mi trochę przypomina to o czym mój facet opowiadał.. Chyba i tak będę musiała trochę podpytać.

Gra jest fajna? Jest szansa że mi też się spodoba? :)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Warhammer Inwazja VS Warhammer 40.000 - pytanie laika

Post autor: Błysk »

Inwazja to jak kolega wspominał świat fantasy- ogólnie gra w wersji podstawowej była ładna, ale niezbalansowana, więc szybko można było się zrazić. Do wyboru ma się jedną z czterech ras, orkowie- zieloni, duzi, głupi i śmieszni. Imperium- Ludzie, Krasnoludy i Chaos- mutanty, zwierzoludzie, kultyści, czarnoksiężnicy. W grze chodzi o to, by zniszczyć przeciwnika. Zagrywa się różne karty, od jednostek, umocnień, po zaklęcia.

Warhammer 40k Podbój, dzieje się w dalekiej przyszłości, to również gra karciana. Niestety w nią nie grałem, więc wielu informacji na jej temat nie mogę ci udzielić. Na pewno Warhammer 40k: Podbój będzie rozwijany, bo do tej pory wyszedł chyba jeden dodatek? Myślę, że jeśli gra jest zbalansowana lepiej niż Inwazja w wersji podstawowej, to może być ogólnie dobry zakup, o ile chcecie grać w domowym zaciszu, albo z przyjaciółmi, w każdym razie nie hardcorowo na turniejach. ;)
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Warhammer Inwazja VS Warhammer 40.000 - pytanie laika

Post autor: Wosho »

Bierz podboj bo jak sie okaze ze to nie to to bez problemu sprzedacie ;)
ODPOWIEDZ