Gra planszowa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Mati12xd
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2014, 18:00

Re: Gra planszowa

Post autor: Mati12xd »

Nie wiem czy ta cena warta jest kupna tej gry, ponieważ będzie to prezent pod choinkę. Oglądałem przykładową rozgrywkę i mysle że jak kupię gre to wszystko ogarne,ponieważ nigdy nie grałem w rozbudowane gry.
Mati12xd
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2014, 18:00

Re: Gra planszowa

Post autor: Mati12xd »

Nie wiem czy warto kupić, ponieważ nawet droga ale po tym jak oglądałem przykładową rozgrywkę to mysle że ogarne gre i namówie rodziców na kupno pod choinkę.
Mati12xd
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2014, 18:00

Re: Gra planszowa

Post autor: Mati12xd »

Opłaca się kupić ?
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Gra planszowa

Post autor: xilk »

Szczerze? Na prezent, to bardziej Relic, bo jednak tańszy, a sporo frajdy daje. Tak wiem, że to realia science-fiction, ale to też zalicza się do fantastyki. Descent to taka sesja RPG, tylko z figurkami i planszą. Zatem według mnie, lepiej kupić Relica na początek, a zamiast Descenta, to znaleźć mistrza gry, który poprowadzi sesję w Warhammera lub D&D ;)

No chyba, że Mikołaj nie dba o cenę prezentu, wtedy możesz prosić o Descenta.

P.S. Na przyszłość edytuj swoje posty, zamiast jeden za drugim.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Gra planszowa

Post autor: karawanken »

Descent jest bardzo dobrą grą ale najlepiej gra się w stałym składzie przechodząc kampanię. Nie wiem czy zdecydował bym się na zakup nie posiadając pewnej ekipy ludzi do grania.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Gra planszowa

Post autor: karawanken »

Może w podobnej cenie Gears of War. Zawsze można grać samemu. Wprawdzie nie fantazy ale w oparciu o grę na konsolę powinna spodobać sie kolegą.
Mati12xd
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2014, 18:00

Re: Gra planszowa

Post autor: Mati12xd »

Dzięki. Chyba nie będę miał problemów z ogarnięciem Relica.
Mati12xd
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2014, 18:00

Re: Gra planszowa

Post autor: Mati12xd »

I mam jeszcze jedno pytanie. Czy gra jest trudna i czy przeciętny 14- latek będzie się przy niej dobrze bawił.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra planszowa

Post autor: misioooo »

Czy trudna? Zależy... Od graczy i szczęścia :) Czy trudne zasady? Zależy od graczy. Czy będzie się podobać? Cóż... A podoba Ci się kolor różowy? Bo mi nie, a koleżance bardzo... Każdy będzie miał swoje zdanie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Gra planszowa

Post autor: xilk »

Relic ma dość proste zasady i da się je wytłumaczyć w parę minut. Zatem, jak przyjdą koledzy, to spokojnie im wytłumaczysz, co mają robić. Gra w podstawowej wersji jest przeznaczona dla 2-4 graczy, więc ze zebraniem ekipy też nie powinno być problemu.
Mati12xd
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2014, 18:00

Re: Gra planszowa

Post autor: Mati12xd »

Wielkie dzięki. Kupuję
ODPOWIEDZ