Prosta, szybka dla 2 osób.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Prosta, szybka dla 2 osób.

Post autor: Azriel »

Cześć. Tak jak w temacie, szukam nowej (w sensie nieużywanej) gry dla pary w wieku ~25 lat. Facet trochę już grał, natomiast dziewczyna jest mniej ogarnięta, więc myślę, że gra powinna być w miarę prosta i zawierać przynajmniej trochę losowości, żeby zniwelować różnice między graczami (może jakieś kości?). Do tego chociaż odrobina negatywnej interakcji i elementy przyjemne dla oka. Czas gry powiedzmy do 30 minut. Raczej odpadają motywy fantasy, chyba że gra jest naprawdę dobra ;) Najlepiej gdyby zmieściła się w kwocie 50 zł (nie używam kuponów allegro :P).
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Prosta, szybka dla 2 osób.

Post autor: Pixa »

Jakby moglo byc 50-70 zl, to moge polecic:

- Jaipur - prosta, fajna karcianka o handlowaniu, lekka doza negatywnej interakcji, mozna nieco pokombinowac
- Budowniczowie: Sredniowiecze - przyjemna gierka, proste reguly, ale mozna troche pomyslec

z nieco trudniejszych - chyba najlepsza karcianka w jaka gralem - Race for the Galaxy (ale tutaj klimat s-f)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Prosta, szybka dla 2 osób.

Post autor: Azriel »

Zastanawiałem się właśnie nad Budowniczowie, zwłaszcza, że mieści się w 50 zł ;)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Prosta, szybka dla 2 osób.

Post autor: Pixa »

Mam i uwazam, ze to dobry tytul. W dwie osoby zajmuje 20-30 minut, mozna poglowkowac, ma proste reguly i jest ladnie wykonana. Interakcja ogranicza sie do podbierania sobie robotnikow i budynkow.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Prosta, szybka dla 2 osób.

Post autor: Azriel »

Dziękuję za pomoc. Budowniczowie zamówieni ^^
ODPOWIEDZ