Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4044
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: AkitaInu »

Ja za to nie rozumiem tych wszystkich żalów. Tej gry nie wydaje wydawnictwo w Polsce. To oni decydują w jakim języku wyjdzie dana gra (czy ewentualnie językach).

Jeżeli stwierdzili że im się nie opłaca robić kilkujęzycznego kickstartera to go nie robią. Potem ewentualnie mogą się dogadać z jakimś wydawnictwem i tyle.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: palladinus »

Że nie będzie wielojęzycznego Kickstartera to wiadomo, ale pytanie czy ktoś z Polski pochyli się nad dodrukiem w naszym języku. Sam Stonemaier wątpię, żeby szarpnął się na nieangielskojęzyczne edycje, a zakładam, że pewnie kilka wersji językowych się ukaże.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

Z mojej rozmowy wynika że Jakubowi zależy bardzo na polskiej wersji gry.

Argumentem za wsparciem KS jest:

1. ufundowanie gry w najlepszej postaci ( z tego co wyłapałem np. dwuwarstwowe planszetki graczy z otworami na surowce zamiast płaskich, dedykowana talia kart do gry solo, customowe drewienko).

2. Zakup wersji premium ( monety, większa mapa, surowce z treasure chests).

3. Zakup art booka


przynajmniej 1 punkt ma wpływ zapewne również na ewentualne polskie wydanie.


ja tam mam odłożone 100$ i czekam na szczegóły ( surowce premium już mam bo wsparłem wszystkie Treasure Chests, monety są super i na 99% bym chciał, większa mapa - zobaczymy za ile - ale to i tak jest dokładka do mapy zwykłej, na drugiej stronie po prostu będą większe heksy do których dołożymy dokładkę), artbook - zobaczymy - ale chyba odpuszczę . Krytyczne będą koszty wysyłki - stąd zainteresowanie zamówieniem zbiorowym ... no i termin ...sierpień 2016 :)...
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4044
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: AkitaInu »

Pisalem pare stron wcześniej o kosztach, możesz sprawdzić :)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Scythe

Post autor: karawanken »

Ja jestem spokojny o polską wersję. Nie możliwe aby nie powstała.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

AkitaInu pisze:Panie i Panowie:

Pytałem autora - będzie na kicku pledge na 3 kopie, koszt wysyłki wynosi wtedy 21$ czyli 7$ na osobę.

W tym momencie jest to ok 26zł na osobę, czyli jak wychodzi jak drogi kurier polski :)

dzięki - jak gadałem jakiś czas z autorem to jeszcze nie wiedział...


no to kto z Poznania reflektuje ? :)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

rastula pisze: Argumentem za wsparciem KS jest:
1. ufundowanie gry w najlepszej postaci ( z tego co wyłapałem np. dwuwarstwowe planszetki graczy z otworami na surowce zamiast płaskich, dedykowana talia kart do gry solo, customowe drewienko).
2. Zakup wersji premium ( monety, większa mapa, surowce z treasure chests).
3. Zakup art booka
I to jest właśnie to co mnie też pieni. Lubię tematy crowdfundingu właśnie ze względu na extrasy, których później się nie otrzyma w normalnej sprzedaży i nawet nie znając gry (patrz Rycerze Pustkowi, Mare Nostrum, Teomachia) jestem w stanie się na nią zdecydować bo jak się przyjmie to mam megawypasiony egzemplarz, a jak się nie przyjmie... to i tak nie sprzedam :), i jak widzę, że mogę mieć coś wypasionego, albo to samo tylko dużo mniej wypasionego i to przeważnie drożej, to albo biorę wypasione albo wcale. Teoretycznie w takim przypadku, powinienem się nie przejmować i brać KS'a, ale tu właśnie w grę wchodzi kwestia języka.
Angielski nie jest dla mnie żadną barierą, posługuję się nim codziennie w pracy. Niestety nie mogę powiedzieć tego samego o wszystkich ludziach, z którymi grywam. Owszem, dla części nie będzie problemu, ale inna część porozumiewa się tylko szwedzkim (oprócz polskiego oczywiście), część tylko rosyjskim, a pozostali język angielski znają na poziomie krótkokomunikatywnym (potrafią wypowiedzieć krótkie komunikaty w stylu: fuck off, fuck you, fuck me...) i myśląc o zakupie gry, w którą chcę pograć a nie tylko postawić ją na półce wybieram gry polskojęzyczne.

No ale cóż, wszystkim się nie dogodzi. Such is life. Niepotrzebnie napaliłem się na akcję w stylu MN z Phalanx'ami, nie wyjdzie - trudno. Najpewniej nawet jeśli wyjdzie wersja PL, to jej nie kupię, bo będę miał żal dupy, że muszę zapłacić za nią więcej niż Ci, którzy wybrali KS a dostanę od nich mniej. Szkoda. Tyle.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

autor przeprowadził kilka bardzo udanych kampanii KS i jest zdecydowanym przeciwnikiem "exclusiwów" - ja również uważam, że to dobra polityka - duża ilość exów powoduje że "normalni ludzie" otrzymują często projekt okrojony, niepełnowartościowy jako gra - bo te exy. się specjalnie wycina. Tak jak piszesz jeszcze się taki nie narodził... ale uważam że KS SMG są wzorcowo poprowadzone.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

dokładka do mapy + monety + artbook + surowce będą do zakupienia poza KS, nie są exami - po prostu KS jest okazją do zakupienia całego zestawu od razu...


na drugim biegunie jest np Blood Rage, gdzie można się puszyć czymś co nikt spoza KS nie ma ( niezdrowa emocja) ...chociaż podstawka jest ponoć grywalna ( mam nadzieję, bo zamówiłem)...
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Scythe

Post autor: Iesthir »

rastula pisze:autor przeprowadził kilka bardzo udanych kampanii KS i jest zdecydowanym przeciwnikiem "exclusiwów" - ja również uważam, że to dobra polityka - duża ilość exów powoduje że "normalni ludzie" otrzymują często projekt okrojony, niepełnowartościowy jako gra - bo te exy. się specjalnie wycina. Tak jak piszesz jeszcze się taki nie narodził... ale uważam że KS SMG są wzorcowo poprowadzone.
Ja preferuję złoty środek czyli jedno z dwóch rozwiązań, zależnych od ilości planowany "exclusiwów":
1. Jeden fajny wypasiony True Exclusive, tak, żeby na prawdę nagrodzić graczy za wydane pieniądze. Przy czym dosłownie jeden, ale wypasiony (drużyna bohaterów, potwór, artbook itp.). Reszta celi dodatkowych albo ulepsza podstawkę dla wszystkich albo ląduje jako dodatki.
2. Dużo "exclusiwów", ale dostępnych później w sklepie wydawcy albo na konwentach.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4044
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: AkitaInu »

rastula pisze:dokładka do mapy + monety + artbook + surowce będą do zakupienia poza KS, nie są exami - po prostu KS jest okazją do zakupienia całego zestawu od razu...


na drugim biegunie jest np Blood Rage, gdzie można się puszyć czymś co nikt spoza KS nie ma ( niezdrowa emocja) ...chociaż podstawka jest ponoć grywalna ( mam nadzieję, bo zamówiłem)...
To teraz pytanie cY warto to w ogole na kicku brac, potem będzie drożej czy jak?

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

AkitaInu pisze:
rastula pisze:dokładka do mapy + monety + artbook + surowce będą do zakupienia poza KS, nie są exami - po prostu KS jest okazją do zakupienia całego zestawu od razu...


na drugim biegunie jest np Blood Rage, gdzie można się puszyć czymś co nikt spoza KS nie ma ( niezdrowa emocja) ...chociaż podstawka jest ponoć grywalna ( mam nadzieję, bo zamówiłem)...
To teraz pytanie cY warto to w ogole na kicku brac, potem będzie drożej czy jak?



_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)

będzie taniej ( przynajmniej w porównaniu do SCD) ale ilość dodatków może być ograniczona - poza tym jedna wysyłka i przede wszystkim ufundowanie gry w wypasionej formie - bez wsparcia na KS 3d planszetki, customowe drewno czy wariant solo nie znajdą się w wersji. Wydaje mi się że to jest właściwa idea KS nie kuszenie ekskluzywnym plastikiem...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

Poza tym wersja PL ( tak jak i inne) będzie retail - czyli bez monet itd. Import upgrade packa może być drogi.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Scythe

Post autor: vojtas »

Nie zamartwiajcie się na zapas - przed nami Essen i tam będą się toczyć rozmowy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

vojtas pisze:Nie zamartwiajcie się na zapas - przed nami Essen i tam będą się toczyć rozmowy.

z tym że Jamiego nie będzie na Essen, więc rozmowy będą z europejskim przedstawicielem - biorąc pod uwagę że JSM jest sercem, mózgiem i bankiem JSM Games negocjacje mogą być utrudnione / sztywne...
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Scythe

Post autor: schizofretka »

Hmm, czyli mogę poczekać i kupić za rok wersję jak z KS? Ufff, bo po 7 sins i PM z Conana i Nakamura na podatki mi nie starczy...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Scythe

Post autor: karawanken »

Jeśli za rok nie będzie polskiej wersji to też kupię angielska. Za nic nie odpuszczę mecha-husarii :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

więcej info o pakiecie trzech gier:
You can order up to three copies (any combination of editions) per pledge. The total shipping cost is the same whether you order one or three copies, so you'd just add the price of the additional copies to your pledge (e.g. add 2 x $59 = $118 for adding two copies of the "normal" edition of the game).

no to jeszcze dwójka z Poznania się znajdzie? :D
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Scythe

Post autor: mig »

rastula pisze:więcej info o pakiecie trzech gier:
You can order up to three copies (any combination of editions) per pledge. The total shipping cost is the same whether you order one or three copies, so you'd just add the price of the additional copies to your pledge (e.g. add 2 x $59 = $118 for adding two copies of the "normal" edition of the game).

no to jeszcze dwójka z Poznania się znajdzie? :D
Może z Konina ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

mig pisze:
rastula pisze:więcej info o pakiecie trzech gier:
You can order up to three copies (any combination of editions) per pledge. The total shipping cost is the same whether you order one or three copies, so you'd just add the price of the additional copies to your pledge (e.g. add 2 x $59 = $118 for adding two copies of the "normal" edition of the game).

no to jeszcze dwójka z Poznania się znajdzie? :D
Może z Konina ;)

he he - jestem wygodny i chciałbym na home market to załatwić... ale Tobie pewnie nie odmówię jakby co :D...
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Scythe

Post autor: karawanken »

Dobrze widzę, że "normalna" wersja kosztuje 59$. Niech już zapowiedzą polską wersję bo się nie powstrzymam.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

karawanken pisze:Dobrze widzę, że "normalna" wersja kosztuje 59$. Niech już zapowiedzą polską wersję bo się nie powstrzymam.

tak , to już wiadomo od dawna.

59$

wersja za 79$ to to samo +80 monet

wersja 99$ to co 79$ + dokładka powiekszająca mapę ( ta sama mapa, tylko hexy większe) + 4 rodzaje surowców z treasure chests


ale będzie też najprawdopodobniej możliwość kupienia np wersji za 59$ plus duża mapa, albo surowce...


oczywiście trzeba doliczyć wysyłkę do powyższych kwot. (przy 3 sztukach 7$ na głowę)
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: Scythe

Post autor: salane »

Jeśli ktoś w 3 będzie chciał zamówić, najlepiej z Wrocławia to jestem gotowy :-)
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

Essen Demo

Obrazek
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

biorę :D


Tapnięte z Ciapciaka, albo odwrotnie?
ODPOWIEDZ