Gra dla 2-4 graczy wydana w języku angielskim

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
eien
Posty: 49
Rejestracja: 21 mar 2010, 07:25
Lokalizacja: Wrocław

Gra dla 2-4 graczy wydana w języku angielskim

Post autor: eien »

Cześć, próbowałam coś sama znaleźć, ale szczerze totalnie nie mam pomysłu, więc może ktoś z Was coś poradzi :roll:

Gra musi spełniać kilka warunków:
- idealna do gry dla dwóch osób, jednak z możliwością grania do 4 osób
- szybki czas rozgrywki, max 1h wraz z przygotowaniem do gry
- gra "z tematem", gry czysto logiczne odpadają
- najchętniej gra karciana, lub nieduża planszowa (myślę zarówno o rozmiarach pudełka, jak i ilości elementów)
- dodatkowy plus (jednak nie jest on konieczny) jeśli byłaby możliwość zagrania również z dzieckiem 11lat (może być również z pominięciem jakiś trudniejszych zasad, po prostu wiem, że jak zobaczy grę to też będzie chciała spróbować ;) )
- no i mój największy problem...dostępne wydanie w języku angielskim, natomiast dodatkowy i dość duży plus, jeśli gra pomimo tego byłaby niezależna językowo ;)

Z góry dziękuję za wszelkie propozycję, bo ja jakoś nie potrafię zebrać wszystkich warunków w jedno...
Awatar użytkownika
Crowley
Posty: 12
Rejestracja: 09 sty 2010, 03:47

Re: Gra dla 2-4 graczy wydana w języku angielskim

Post autor: Crowley »

Takenoko chyba pasuje (nie grałem, opieram się na recenzjach). W Rebelu jest wersja angielska. Jedyny problem, to że jakaś szczególnie mała to ona nie jest (ale i nie duża).
Może jeszcze Small World, Thebes albo Alhambra. Wszystkie do kupienia po angielsku w Rebelu.

Przychodzi mi do głowy Finca, aczkolwiek zbyt mocno tematyczna to ona nie jest (ale ślicznie wydana). Szybka, działa od 2 do 4 osób, plansza jest nieduża (albo jest sporo drewnianych klocków, które można trzymać w pudełku), dziecko spokojnie ogarnie, jeśli potrafi liczyć do 10, niezależna językowo. Ale gdzie znaleźć wydanie angielskie (w ogóle gdzie ją kupić)? Pewnie an ebayu... Albo może przez jakiś sklep z Zachodu ściągnąć.
Awatar użytkownika
eien
Posty: 49
Rejestracja: 21 mar 2010, 07:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dla 2-4 graczy wydana w języku angielskim

Post autor: eien »

Wlasnie zastanawialam sie nad Alhambra i Takenoko, tylko nie do konca jestem pewna czy to dobry wybor jesli glownie bedzie sie grac w dwie osoby.
Dzieki, sprawdze jeszcze pozostale tytuly ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Gra dla 2-4 graczy wydana w języku angielskim

Post autor: rattkin »

Tzn prawie wszystkie gry na świecie, poza ewidentnie lokalnymi, są w języku angielskim, więc to raczej nie problem. Chyba, że chodziło Ci o dostępność w sklepach w Polsce, z tym już będzie duzo gorzej. W małych pudełkach to niestety są najczęściej małe gry :)

Zobacz na Abyss, Among The Stars, Pick-A-Pig (Łap prosiaka, niezależna językowo), Hanabi (choć w pewnym sensie logiczna), Love Letter, Brawl, być może Robo Rally.
Awatar użytkownika
eien
Posty: 49
Rejestracja: 21 mar 2010, 07:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dla 2-4 graczy wydana w języku angielskim

Post autor: eien »

Mam na mysli takie dostepne w Polsce. Musze ja kupic do swiat, wiec obawiam sie ze zagraniczne sklepy nie wchodza w gre....
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 324
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2-4 graczy wydana w języku angielskim

Post autor: AiS »

eien pisze:Cześć, próbowałam coś sama znaleźć, ale szczerze totalnie nie mam pomysłu, więc może ktoś z Was coś poradzi :roll:

Gra musi spełniać kilka warunków:
- idealna do gry dla dwóch osób, jednak z możliwością grania do 4 osób
- szybki czas rozgrywki, max 1h wraz z przygotowaniem do gry
- gra "z tematem", gry czysto logiczne odpadają
- najchętniej gra karciana, lub nieduża planszowa (myślę zarówno o rozmiarach pudełka, jak i ilości elementów)
- dodatkowy plus (jednak nie jest on konieczny) jeśli byłaby możliwość zagrania również z dzieckiem 11lat (może być również z pominięciem jakiś trudniejszych zasad, po prostu wiem, że jak zobaczy grę to też będzie chciała spróbować ;) )
- no i mój największy problem...dostępne wydanie w języku angielskim, natomiast dodatkowy i dość duży plus, jeśli gra pomimo tego byłaby niezależna językowo ;)

Z góry dziękuję za wszelkie propozycję, bo ja jakoś nie potrafię zebrać wszystkich warunków w jedno...
Oprócz tytułów zaproponowanych powyżej przychodzi mi do głowy Race for the Galaxy.
Można grać zarówno w 2 jak i w 4 graczy (dysponując samą podstawką). Rozgrywka nie przekroczy 1h i w niewielkim stopniu zależy od liczby graczy bo tury rozgrywa się jednocześnie. Temat kosmiczny - nie każdy go lubi, ale gra wciągająca. Karcianka - bez pudełka mieści się w kieszeni. Spokojnie można kupić wydanie ENG i gra generalnie niezależna językowo - ikony na kartach określają co dana karta robi, choć niektóre karty mają dodatkowy tekst. Z sieci można ściągnąć spolszczone karty pomocy dla gracza, które są de facto świetne i praktycznie wszystko wyjaśniają. Do gry z dziećmi można po prostu usunąć z talii "trudne" (językowo lub przez efekt) karty i grać bez nich.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2-4 graczy wydana w języku angielskim

Post autor: Pixa »

Moge skana polskich kart pomocy zrobic jakby ktos bardzo chcial.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
eien
Posty: 49
Rejestracja: 21 mar 2010, 07:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dla 2-4 graczy wydana w języku angielskim

Post autor: eien »

Hmm coraz mniej czasu, dzień darmowej wysyłki dzisiaj :D

Wciąż nie mogę się zdecydować co byłoby lepsze... ostatnio wpadłam na grę "Przebiegłe wielbłądy" no i trochę mnie zaciekawiło, ale opinie totalnie przeróżne ;) Zna ktoś? Da radę dla dwóch (dorosłych :mrgreen: ) osób?
ODPOWIEDZ