Gra dla 7 latka na 1 osobę

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Gra dla 7 latka na 1 osobę

Post autor: adamsb81 »

Potrzebuję dobrej gry dla 7 latka żeby mógł grać także sam. Znalazłem tylko piętaszka.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra dla 7 latka na 1 osobę

Post autor: Rune »

Przejrzyj gry kooperacyjne, bo w każdą można przecież grać solo.
Sent from my RM-914_eu_poland_348 using Tapatalk
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Re: Gra dla 7 latka na 1 osobę

Post autor: adamsb81 »

Zapomniałem dopisać, że interesuje się robotami, robotami, potworami, robotami, a mówiłem już że interesuje się :wink: robotami?
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Gra dla 7 latka na 1 osobę

Post autor: janekb »

Totalnie bez sensu. Lepiej kup coś na więcej osób i spędzaj z nim czas, a nie hoduj kolejnego forever alone'a. Jeśli miałbym coś wybrać to podobnie jak pisał Rune jakiegoś koopa, bo może z kimś zagrać, a w ostateczności sam (może jakiś Ognisty podmuch?).
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Re: Gra dla 7 latka na 1 osobę

Post autor: adamsb81 »

Mamy parę gier we 2-4 osoby. Ale Jak pojawił się kolejny potomek nie ma szans zagrać we doje bo leci i wszystko rozwala (1,5 lat).
Niestety żadna z tych gier co mamy nie jest solo (poza WP LCG ). Kooperacja fanie ale która będzie dość łatwa na solo i nie zanudzi na śmierć.
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra dla 7 latka na 1 osobę

Post autor: splocki »

Spróbujcie "Smart - Tajemnice świątyni". Uważam, że to genialna gra dla 1 osoby. Ma kilka poziomów trudności.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra dla 7 latka na 1 osobę

Post autor: adam_k27 »

janekb pisze:Totalnie bez sensu. Lepiej kup coś na więcej osób i spędzaj z nim czas, a nie hoduj kolejnego forever alone'a.
Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Jedną z zalet gier planszowych jest to że nie spędza się przy nich czasu samotnie, ale do rozgrywki potrzebne są inne osoby. Jeśli kupujesz dziecku grę planszową to trzeba nastawić się na to że będziesz z nim w tą grę grał. Jeśli nie to kup konsolę albo tableta i będziesz miał "dzieciaka z głowy".
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Re: Gra dla 7 latka na 1 osobę

Post autor: adamsb81 »

Nie czytasz moich postów uważnie. Nie mówiłem że ma to być gra planszowa. Z dziećmi spędzam więcej czasu niż większość z was (mam nadzieję, że nie obraziłem nikogo). Witać jakie masz podejście do dzieci „masz dzieciaka z głowy”.
Poprawię pytanie GRA W KTÓRĄ DA RADĘ GRAĆ TEŻ SAM.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra dla 7 latka na 1 osobę

Post autor: adam_k27 »

adamsb81 pisze:Nie czytasz moich postów uważnie. Nie mówiłem że ma to być gra planszowa. Z dziećmi spędzam więcej czasu niż większość z was (mam nadzieję, że nie obraziłem nikogo). Witać jakie masz podejście do dzieci „masz dzieciaka z głowy”.
Poprawię pytanie GRA W KTÓRĄ DA RADĘ GRAĆ TEŻ SAM.
Skoro spędzasz z dzieckiem dużo czasu to chwała Ci za to. Co do gry to założyłem że pytasz o grę planszową bo takim właśnie grom to forum jest poświęcone. Co do gier komputerowych, tabletowych itp to niestety nie pomogę.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 7 latka na 1 osobę

Post autor: Maxxx76 »

Adamie sb81, sądzę, że Twój imiennik uważnie przeczytał Twój post i napisał rzeczowo plus dał dobrą radę. Jak zauważył jesteś na forum gier planszowych i karcianych, więc jeżeli szukasz innej gry, to napisz to wyraźnie lub poszukaj na innym forum. Poza tym zwrot "mieć dzieciaka z głowy" użył w cudzysłowiu, co wskazywałoby na nie do końca poważne znaczenie :-)
I na zakończenie - zwróciłeś się o pomoc w wyborze gry i różni ktosie próbują Ci pomóc, zachowaj więc kulturę i dobre maniery w rozmowach z nimi.
Howgh:-)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 7 latka na 1 osobę

Post autor: Maxxx76 »

A merytorycznie, to zajrzyj do ofert Trefla, Egmontu i Granny, mają różnorodne gry dla tej grupy wiekowej:-) Poczytaj o nich, przejrzyj opinie, w razie wątpliwości zapytaj na forum :-)
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Re: Gra dla 7 latka na 1 osobę

Post autor: adamsb81 »

Przepraszam może byłem zaspany więc troszkę mnie poniosło.
Następnym razem przemyślę swoją wypowiedź 5 razy.
A tak przy okazji mój syn siedzi przy komputerze jakieś 40 minut tygodniowo.
Będę też wdzięczny za dalsze sugestię.
Pozdrawiam.
nillu
Posty: 41
Rejestracja: 08 lis 2011, 08:50
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 7 latka na 1 osobę

Post autor: nillu »

Polecam Ci grę Factory Fun. Jest to gra w stylu puzzle w której dokładasz co turę maszynę do fabryki i musisz ją jakoś połączyc w całość (a jeśli nie - punkty karne). Po 10 turach sprawdzasz wynik i zapisujesz w logu. Rewelka. Do tego piękne wydanie z mnóstwem elementów od Z-Man.

W wariancie solo jedyną różnicą jest to że odpada aspekt "kto pierwszy, ten lepszy" przy dokładaniu maszyny co turę - po prostu bierze się pierwszą maszynę z kupki (w grze na kilka osób każdy łapie maszynę na razie rewersem do góry i na trzy-cztery wszyscy odwracają maszyny i puszczają. teraz kto pierwszy złapie daną maszynę musi ją wziąć i wstawić do fabryki)

zabawa przednia
ODPOWIEDZ