Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
KrecikOwsik
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2012, 20:33

Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: KrecikOwsik »

Tego typu pytanie na sto procent pojawiło się już na forum ale nigdzie nie umiem takiego tematu znaleźć. Szukam gry w klimacie science fiction ale:
1. Nie uśmiecha mi się rozgrywka trwająca pół doby (nie chodzi mi też o grę, którą można skończyć w kwadrans)
2. Grywalna dla 2 osób
3. Zależałoby mi żeby gra była w miarę złożona
4. W żadną grę w tym klimacie nie grałem (nie oglądałem seriali itd więc np Battlestar Galactica sentymentalnie nic dla mnie nie znaczy)
5. To nie musi być oczywiście gra z masą kosmitów itp, wystarczy że tematyka wkracza w dziedzinę kosmiczną.
6. I niech to nie będzie gra z lwem w turbanie na okładce ;)

Oczywiście zapoznałem się z tym co na ten temat ma do powiedzenia boardgamegeek ale wolałbym jednak usłyszeć opinię ludzi, którzy te gry znają i w nie grywają. Z doświadczenia wiem, że niejedna gra okupująca wysoką lokatę w rankingach BGG wcale na nią nie zasługuje.

Z góry dzięki
Kheldar
Posty: 56
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:30

Re: Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: Kheldar »

Myślę, że Tezeusz: Mroczna Orbita może Ci się spodobać, na dwie osoby chodzi najlepiej, mamy walkę o dominację na stacji kosmicznej, ciekawa mechanicznie, dość dużo myślenia. Jedna partia trwa ok. godziny. W pudełku pięć frakcji, każda inna, więc znudzić się trudno, niedawno wyszedł dodatek z szóstą.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: Rune »

Wydaję mi się, że pomimo tego, że podałeś kilka punktów, to tak naprawdę nie napisałeś prawie niczego na podstawie czego można byłoby Ci coś konkretnego zaproponować. Sama informacja o klimacie sci-fi + to, że nie ma trwać pół doby (a 5 godzin będzie ok?) + że nie ma to być gra z lwem w turbanie, to chyba za mało. Napisz czego oczekujesz w mechanice oraz czy ma być bezpośrednie starcie na wyniszczenie, czy raczej ekonomia, gdzie każdy buduje sobie, czy też kooperacja itp. Zawęź trochę zakres ;) Ja sam nie mam również gier w klimacie sci-fi ale grałem w Tezeusza, który bardzo przypadł mi do gustu i chcę go mieć na swojej półce, a coraz częściej zerkam na Alien Frontiers, Pośród Gwiazd oraz Star Wars LCG. Można również wrzucić gry znane, jak chociażby Race for the Galaxy, Space Hulk, Anioł Śmierci itp. itd. etc. Każda z tych gier jest zupełnie inna i ciężko coś wskazać, gdy nie napisałeś nic o swoich preferencjach.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2014, 11:25 przez Rune, łącznie zmieniany 1 raz.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
nillu
Posty: 41
Rejestracja: 08 lis 2011, 08:50
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: nillu »

Cztery słowa - Race For The Galaxy
Awatar użytkownika
dustptb
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:37

Re: Odp: Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: dustptb »

nillu pisze:Cztery słowa - Race For The Galaxy
+1
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: kwiatosz »

Metallum.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: Ryu »

Zdecydowanie +1 :mrgreen:
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: Pixa »

Race for the Galaxy - zdecydowanie :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: Rune »

kwiatosz pisze:Metallum.
Popieram. Made in Poland :)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: rastula »

wchodząc na temat - pomyślałem też o Metallum
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: Assaultmarine »

Eminent Domain
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Re: Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: pieczkins »

Też Metallum polecam.
KrecikOwsik
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2012, 20:33

Re: Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: KrecikOwsik »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Bardzo się cieszę, że wybór zacieśnił się do 3 tytułów. Na pewno z tego dam radę coś wybrać. Póki co najbardziej się przychylam do Tezeusza :)

@Rune - gram w najróżniejsze gry planszowe i jakaś konkretna mechanika wcale dla mnie nie jest istotna. Ważne żeby gra była dobra i cieszyła się dobrą opinią wśród innych graczy. Jak bym wiedział czego szukam to przecież nie prosiłbym nikogo o poradę. Oczywiście punkt odnośnie Twilight Imperium był nie do końca na poważnie ale ile razy widzę tą okładkę chce mi się śmiać także odrzuciłem ją, bo nie jestem pewien czy odnalazłbym się w klimacie.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: arturpe »

A Netrunner? Toż to SF.

A poza tym +1 i dla RFTG i dla Tezeusza :D A poza tym na przykład Pośród gwiazd, chociaż wg mnie trochę szybko się nudzi.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: Koshiash »

Póki jest jeszcze szansa na zakup: Space Hulk! :)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: Rune »

KrecikOwsik pisze:Póki co najbardziej się przychylam do Tezeusza :)
Dobry wybór. Klimatu z turbanem, to ja też nie przełknę. Musisz tylko wiedzieć, że w Tezeuszu poruszamy się po stacji kosmicznej w jednym kierunku na co w pierwszych partiach nie zwraca się uwagi, bo jest klimat i miód ale później zaczyna się myśleć ale dlaczego? ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: kwiatosz »

Rune pisze:
KrecikOwsik pisze:Póki co najbardziej się przychylam do Tezeusza :)
Dobry wybór. Klimatu z turbanem, to ja też nie przełknę. Musisz tylko wiedzieć, że w Tezeuszu poruszamy się po stacji kosmicznej w jednym kierunku na co w pierwszych partiach nie zwraca się uwagi, bo jest klimat i miód ale później zaczyna się myśleć ale dlaczego? ;)
To elementarne drogi Runesonie - żołnierze po prostu podskakują, a to stacja, ciągle rotująca w jedną stronę, się pod nimi przesuwa ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: Rune »

Pozwolę sobie zacytować kolegę z Przystanku Planszówka, który recenzował Tezeusza i korzystał przy tym również z książki Ślepowidzenie:

Jest taki tekst, z jakiegoś wczesnego podręcznika dynamiki populacji, bardzo starego, może nawet dwudziestowiecznego. Dla specjalistów z tej dziedziny to coś w rodzaju mantry – a może raczej należałoby to nazwać „modlitwą”. „Drapieżcy biegną, żeby jeść. Ofiary biegną, żeby żyć”. Morał z tego taki: statystycznie rzecz biorąc, ofiary uciekają myśliwym, bo mają większą motywację.

Będziesz poruszał się zawsze w jednym kierunku. Dzięki temu nikt ani nic, na Tezeuszu, nie traci motywacji do walki. Będziesz czuł się jednocześnie ofiarą jak i drapieżcą, a to sprawi, że zawsze będziesz chciał przeć dalej do przodu.


Więcej pod tym linkiem.

;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Skellig
Posty: 123
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:16
Has thanked: 3 times

Re: Gra w klimacie science fiction dla dwóch osób

Post autor: Skellig »

KrecikOwsik pisze:Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Bardzo się cieszę, że wybór zacieśnił się do 3 tytułów. Na pewno z tego dam radę coś wybrać. Póki co najbardziej się przychylam do Tezeusza :)
Jeśli nie przeszkadza Ci spora mózgożerność, to ja też polecam Tezeusza. Klimacik jest na pewno. A gra jest dobra.
ODPOWIEDZ