La Granja (Michael Keller, Andreas Odendahl)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: mig »

Trolliszcze pisze:
Trolliszcze pisze:Chciałbym się mylić, ale szansę są IMHO bliskie zeru.
Jak widać, czasem życzenia się spełniają :D
Szczęśliwie fałszywy prorok ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: Trolliszcze »

G3Wydawnictwo pisze:Z przyjemnością informujemy, że w tym miesiącu wysyłamy pliki polskiej wersji gry La Granja do koprodukcji.
Planowo gra ma się ukazać jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia 2015 :).
To przy okazji pytanie zainteresowanego klienta - możecie już oszacować, jaka będzie (choćby w przybliżeniu) sugerowana cena detaliczna?
Awatar użytkownika
G3Wydawnictwo
Posty: 35
Rejestracja: 25 sie 2014, 11:48

Re: La Granja - opinie

Post autor: G3Wydawnictwo »

To przy okazji pytanie zainteresowanego klienta - możecie już oszacować, jaka będzie (choćby w przybliżeniu) sugerowana cena detaliczna?
Ponieważ jest to druk łączony, dużo zależy od liczby partnerów biorących udział w koprodukcji. Na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć ile będzie wynosiła SCD, poinformujemy o tym jak tylko wszystko się wyjaśni :).
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: mig »

W końcu zagrałem. Kurde, ale rewelacyjna gra. Wiele dróg do zwycięstwa mnóstwo kombinowania - naprawdę jestem bardzo pozytywnie zaskoczyny. Jedyny minus to dość nieintuicyjna instrukcja. Zasady są dość proste i gra się płynnie, ale po lekturze instrukcji dość trudno jakiś obraz gry sobie stworzyć w głowie (już nie mówiąc o sensownej strategii). Ale poza tym jest niemal idealnie :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: La Granja - opinie

Post autor: TTR_1983 »

mig pisze:W końcu zagrałem. Kurde, ale rewelacyjna gra. Wiele dróg do zwycięstwa mnóstwo kombinowania - naprawdę jestem bardzo pozytywnie zaskoczyny. Jedyny minus to dość nieintuicyjna instrukcja. Zasady są dość proste i gra się płynnie, ale po lekturze instrukcji dość trudno jakiś obraz gry sobie stworzyć w głowie (już nie mówiąc o sensownej strategii). Ale poza tym jest niemal idealnie :)
no to tutaj pole do popisu dla G3, polska instrukcja ma być miodzio :mrgreen:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: detrytusek »

Bea pisze:Nie mogli się wcześniej ujawnić bo właśnie czekali na twoją instrukcję. :lol: :wink:
:) :)

dokładnie - chcieli zagrać na próbę ale nie mieli instrukcji :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: Bea »

mig pisze:W końcu zagrałem.
No właśnie, czy gra nie jest przekombinowana? Czy faktycznie można ograć jakąś strategię, czy gra się co podejdzie do ręki? W swoim podcaście Rahdo dużo punktów zdobył na dostawach, zaś chyba nie bardzo mu się opłacało rozkręcanie silniczka. Czy w ogóle w tych kilku rundach zdąży się ten silniczek rozkręcić? Czy symbolika jest po pewnym czasie intuicyjna i czy idzie spamiętać kolejność kroków w każdej rundzie w końcu bez ściągi? Czy kolorystyka na żywo też jest taka fatalna?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: mig »

Oj, pytanie kierowane do mnie, a ja nie czuję sie do końca kompetentny na nie odpowiedzieć...
W moim odczuciu o przekombinowania nie ma mowy. Jest sporo rożnych mechanik i rzeczy które robimy, ale żadna z nich nie wydała mi sie wrzucona na siłę. Jesteśmy mocno zdeterminowani tym co dostaniemy w kartach, ale nie odczułem tego jako brak możliwości ogrania strategii. Dostawy sa podstawą zdobywania punktów (u nas były to zwłaszcza dostawy na wózek), ale bez odpowiedniego przygotowania sie do tego (jakieś pola, świnie, pomocnik, dodatkowe płatne dostawy) nie ma szans na jakiś oszałamiający wynik, bo koszty zakupu towarów i przetwarzania sa dość wysokie. Wiec jednak choćby jakas namiastka silniczka jest potrzebna. Choc - jak zwykle w tego typu grach- trzeba rozpoznać moment w którym punkt ciężkości z pozyskiwania zasobów przekładamy na dostawy i zdobywanie punktów. Wąskim gardłem w grze jest ograniczona liczba dostaw. Płytki osłów sa bardzo rożne a kasy zwykle brakuje, wiec w zasadzie warto je realizować od samego początku, bo potem mozna zostać ze stertą towarów, których nie ma jak zapunktowała sensownie... Bardzo istotnym elementem sa pomocnicy. Mozna z nich zrobic bardzo sensowne kombo. Dlatego, zwłaszcza na samym początku, dość ważne jest branie dodatkowych akcji zagrywających karty. To bardzo pomaga. A kilka dróg do tego jest.

Symbolika jest bardzo intuicyjna. W czasie gry w zasadzie nie ma żadnych problemów z tym co trzeba robic- karta pomocy z kilkoma symbolami wszystko nam załatwia. My gralismy tylko raz, wiec nie wiem czy da sie bez ściągi - pewnie się da :) kolorystyka nam nie przeszkadzała. Ale tez na obrazkach jakoś mi nie podpadła... ;)

Ale, przypominam, ze ja grałem tylko raz. Wrażenie gra zrobiła doskonale, sądzę że w tej kategorii to bedzie jedna z najlepszych gier w jakie grałem, ale to raczej przypuszczenia niż wiedza poparta doświadczeniem :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: Filip z Lublina »

Zaskoczenie miesiąca - La Granja wyda... G3:) I to jeszcze w tym roku.
Awatar użytkownika
predki
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: predki »

To już wiadomo chyba od miesiąca.;-)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: Bea »

Filip Apostoł pisze:Zaskoczenie miesiąca - La Granja wyda... G3:) I to jeszcze w tym roku.
Popatrz na poprzednią stronę wątku :).
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: Filip z Lublina »

No to ładnie;P Trzeba czytać;) Ale ja i tak miałem niespodziankę:D
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: DarkSide »

Czy w polskim wydaniu będą dostępne karty promocyjne?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
G3Wydawnictwo
Posty: 35
Rejestracja: 25 sie 2014, 11:48

Re: La Granja - opinie

Post autor: G3Wydawnictwo »

DarkSide pisze:Czy w polskim wydaniu będą dostępne karty promocyjne?
Nie, w polskiej edycji nie będzie kart promocyjnych.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: romeck »

Czy już może wiadomo, choćby w przybliżeniu, jaka będzie SCD?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
G3Wydawnictwo
Posty: 35
Rejestracja: 25 sie 2014, 11:48

Re: La Granja - opinie

Post autor: G3Wydawnictwo »

romeck pisze:Czy już może wiadomo, choćby w przybliżeniu, jaka będzie SCD?
Sugerowana cena detaliczna będzie wynosiła ok. 140zł.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: Trolliszcze »

Super, po promocjach w naszych ulubionych sklepach ~100 złotych. Biorę! :D
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: romeck »

Brzmi znakomicie.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: DarkSide »

Trolliszcze pisze:Super, po promocjach w naszych ulubionych sklepach ~100 złotych. Biorę! :D
Gdyby udało się wycyganić preorder na tę grę w ulubionych sklepach i zrobić zbiorówkę to pewnie da się wycisnąć "stówkę" :D
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: La Granja - opinie

Post autor: Veridiana »

Posty o koszulkach przeniosłam do nowego wątku o koszulkowaniu 8) Zostały zebrane w jednym poście zatytułowanym "La Granja".
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: DarkSide »

W sklepie na "G" kończącym się na "y" jest już preorder w zacnej cenie. Trza teraz szukać ziomków z miasta by zrobić jakieś zbiorowe zamówienia ;)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: AkitaInu »

Wow, naprawde dobra cena :) angielska kosztuje wciąż sporo więcej.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: ChlastBatem »

No i już w sklepach polska edycja La granja. Wygląda przyzwoicie (ale szału nie ma). Natomiast wypstrykanie elementów z sztanc (przepraszam jeśli użyłem złego słowa) to katorga - bardzo mocno siedzą i odrywają kawałek kartonu co trzeba poprawiać nożykiem. Pierwsza rozgrywka nie wiem kiedy bo dużo gier w kolejce :D
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: La Granja - opinie

Post autor: cezarr »

To bardzo dobra gra. Dziś rano zagraliśmy z żoną pierwszy raz, a właśnie rozkładamy planszę na trzecią partię. Nie pamiętam kiedy ostatnio jakaś gra spodobała nam się na tyle, by pierwszego dnia zagrać w nią 3 razy.

Nie mieliśmy większych problemów z wypstrykaniem elementów. Z całego wykonania gry tak naprawdę nie odpowiada mi tylko pudełko - bardzo cienka tektura. Reszta elementów w porządku, szczególnie karty super jakości.

Zdarza się, że tłumaczenie jest słabe (vide: karta nr 3, Tragarz, gdzie z tekstu "pola nr 2 lub 6" zrobiono "pola od 2 do 6"), ale opis w załączonej książeczce z listą kart jest już poprawny. Na którejś innej karcie pojawiają się "stodoły" (a nie ma czegoś takiego w instrukcji) i nie wiem czy chodzi o wszystkie spichlerze, czy może tylko któreś z nich? Do gry i tak przydaje się FAQ do kart z BGG. Ktoś tam odwalił kawał dobrej roboty i zrobił bardzo szczegółowy materiał.

Po 3 grach jest 2-1 dla żony. Rekord punktowy (95) też jest jej. :)
opiklus
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2015, 01:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: La Granja - opinie

Post autor: opiklus »

Jestem po pierwszej rozgrywce. Na pewno warto sprawdzić, gra jest ciekawa i wciągająca. To takie połączenie dokonań Rosenberga i Felda. Moim zdaniem gra jest słabsza niż np. Zamki Burgundii, ale jest na tyle dobra, że warto w nią zainwestować swój czas.
Rozbudowujemy własną farmę za pomocą kart, które dobieramy na początku tury. W zależności w której części farmy ułożymy kartę to taki bonus dostaniemy - wózki, pomocnik, pole itp. Zbieramy surowce i dowozimy je do wioski sprzedając za punkty zwycięstwa. Wszystko działa tak jak powinno a gracze (jak zawsze!) czują że brakuje tej jednej tury, tego jednego surowca, tego jednego punktu zwycięstwa.
Ciekawie działa także miejsce na "stragany", które znajduje się w centralnej części planszy i stanowi niebagatelny element negatywnej interakcji. Ogólnie wykonanie jest bardzo dobre, jedynie instrukcja mogłaby być napisana trochę lepiej, choć świat gier planszowych zna na pewno gorsze...
ODPOWIEDZ