Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: Hardkor »

tomuch pisze: 25 sie 2020, 16:08
Hardkor pisze: 25 sie 2020, 13:57 Skąd pochodzą karty z indexem "GNK"? Rozpisałem sobie w Wypaśnym pudle skąd pochodzą jakie karty, a tego nigdzie znaleźć w internecie nie mogę
Parę postów wyżej:
tomuch pisze: 27 lis 2019, 00:58 Z ciekawości zrobiłem śledztwo dot. "35 nowych, niedostępnych w sprzedaży nigdy wcześniej" kart z Wypaśnego pudła.
Znalazło tu swoje miejsce:
14 kart z dodatku Paper & Pixels,
11 kart z Collector Box
10 kart z Hidden Secrets

Fajnie by było jeszcze zobaczyć po polsku The Lost Levels i Kingkiller Hero Pack.
Ale i tak już prawie wszystko (poza pojedynczymi promoskami i KS exclusive) jest po polsku.
Czytałem ten post. Hm muszę przeliczyć w takim wypadku ilość kart, ALE czytajac te strone : https://bossmonster.fandom.com/wiki/List_of_Cards nie widze w ogole indexu GNK na niej.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: tomuch »

Hardkor pisze: 25 sie 2020, 13:57 Skąd pochodzą karty z indexem "GNK"? Rozpisałem sobie w Wypaśnym pudle skąd pochodzą jakie karty, a tego nigdzie znaleźć w internecie nie mogę
Tych kart, z oznaczeniem GNK, jest 10 i faktycznie nie ma o nich słowa w instrukcji łączenia dodatków w Wypaśnym pudle. Pochodzą z dodatku Hidden Secrets, który był SG na KS BM2: https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... en-secrets
Nie jestem pewien, ale chyba w oryginale miały oznaczenie HSP.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: tomuch »

tomuch pisze: 19 cze 2020, 09:04 W trwającej kampanii Overlord https://www.kickstarter.com/projects/br ... -adventure jako add on można kupić nowy mały dodatek w wersji angielskiej: Vault of Villains https://www.brotherwisegames.com/vault-of-villains. Mowa jest o premierze na jesień. Czy były jakieś przecieki dotyczące polskiego wydania?
I jest zapowiedź polskiego wydania na 2021 rok. Dodatek zwać się będzie: Krypta złoczyńców.
Dla tych, co mają fb: https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 6121137319
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: Evokenx »

Przeczytałem cały temat :) Czyli z tego co rozumiem jeżeli chcę mieć wszystko co do tej pory wyszło, to muszę kupić Wypaśne pudło + Powstanie minibossów + Narzędzia Zagłady?
Teraz tylko czekać na nowy dodatek! :D
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: tomuch »

Evokenx pisze: 21 gru 2020, 18:56 jeżeli chcę mieć wszystko co do tej pory wyszło, to muszę kupić Wypaśne pudło + Powstanie minibossów + Narzędzia Zagłady?
Zgadza się!
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: Evokenx »

Hej, wiadomo coś o możliwym dodruku Boss Monstera - Wypaśnego Pudła? Już chodzą dosyć wysokie ceny za to i nie wiem czy czekać na dodruk czy jednak kupować po tej zawyżonej cenie ze strachu że już się tego normalnie nie dostanie :)
Danczeslav
Posty: 21
Rejestracja: 14 sie 2019, 22:19
Been thanked: 3 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: Danczeslav »

Nie będzie dodruku wypaśnego pudła ☹️
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: Evokenx »

Dzięki za info, a podzielisz się źródłem? Czy sam pytałeś się wydawcy?
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: lukkk »

Czyżby Boss Monster sprzedawał się gorzej, niż zakładano?

Swoją drogą do dziś nie widzę sensu posiadania więcej niż jednej podstawki ( części 1, 2 albo 3). Oczywiście każda zawiera odmiennych bossów ( co jest na plus) ale zwiększenie liczby komnat powoduje tylko jeszcze większą losowość samej gry. Wymyślił ktoś może własne domowe zasady, jak tą losowość trochę ograniczyć?

Zastanawiałem się czy jakiś rozwiązaniem nie było by posegregowanie kart tematycznie ( czerwone, niebieskie, itp ) i dać każdemu wybór, jaki pokój chce pociągnąć?
Albo tylko część pokoi będzie posegregowana ( przy takiej ilości kart nie będzie to trudne) i każdy z graczy będzie miał do wyboru:
co tura pociągnąć 2 karty komnat z losowego decku ( mieszany stos kart komnat) albo tylko 1 ale za to wybiera jaką dokładnie.

Bez wymyślenia różnych zasad to posiadanie wypaśnego pudła tylko zwiększy festiwal losowości - co może się podobać na początku ale na dłuższą metę bywa męczące.

Co myślicie?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: Tringa »

Ja mam Boss Monstera w skrzyni. Każda podstawka osobno i gram tylko w jedną z podstawek + któryś z dodatków. Próbowałam grać w połączenie kilku podstawek, ale to się prawie w ogóle nie sprawdziło.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: lukkk »

Tringa pisze: 07 cze 2021, 12:30 Ja mam Boss Monstera w skrzyni. Każda podstawka osobno i gram tylko w jedną z podstawek + któryś z dodatków. Próbowałam grać w połączenie kilku podstawek, ale to się prawie w ogóle nie sprawdziło.
Z ciekawości podpytam: która część jest według Ciebie najfajniejsza do grania?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: Tringa »

Ciężko powiedzieć. Jak gram w kimś pierwszy raz (w sensie, że pokazuję mu grę) to wybieram 1, albo 2 (wg mnie są zamienne i nie ma między nimi większej różnicy) i zawsze dodaję przedmioty.

Aczkolwiek mega fajnie gra mi się w 3-kę i ją preferuję, zarówno jak, jak i większość graczy, z którymi gram. Mechanika minibossów robi robotę.

Najmniej grałam z dodatkiem na 5-6 osób, ale to dlatego, że niezbyt często mam możliwość grania w większym składzie. Przeważnie gram w 4.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Marek Ch.
Posty: 70
Rejestracja: 18 lut 2021, 17:49
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 41 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: Marek Ch. »

lukkk pisze: 07 cze 2021, 10:17 Czyżby Boss Monster sprzedawał się gorzej, niż zakładano?
Boss Monster jest na rynku polskim od 6 lat. Wszystkie podstawki wielokrotnie dodrukowywane, tak samo dodatki. Sam 4 dodatek, który miał premierę na początku tego roku już się u nas wyprzedał i czekamy na dodruk.

Dla wszystkich fanów: zachęcam do zapoznania się z "Oficjalnie nieoficjalnym" poradnikiem. Kilkadziesiąt stron dobroci: https://muduko.com/pl/podrugiejstronieg ... er84d28e3c
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: warlock »

Zagrałem ostatnio dwie dwuosobowe partie w podstawkę i jedną w Następny Poziom i byłem w szoku, jak bardzo ta gra mi siedzi :D. Kurczę, jest nostalgicznie, klimatycznie i jest tu naprawdę dużo kombinowania z konstrukcją swoich podziemi i odpalaniem kaskadowych kombosów komnat. Na dwie osoby czuć dostatecznie dużą kontrolę, szczególnie nad wabieniem bohaterów i walką o symbole. Może na większą liczbę graczy z tego robi się chaotyczna sieczka, ale serdecznie polecam Boss Monstera do partii 1v1. Grunt to dobrze zrozumieć okienka akcji i strukturę rundy, bo nie jest to aż tak oczywiste ;).
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: lukkk »

Po tylu latach, Boss Monster powraca na KS w nowej odsłonie:



Co sądzicie o uatrakcyjnieniu rozgrywki?
Awatar użytkownika
maciejos91
Posty: 62
Rejestracja: 29 mar 2021, 22:21
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: maciejos91 »

Czy w Wypaśnym Pudle mieszczą się wszystkie dodatki jakie do tej pory wyszły ( w koszulkach) ??
Spoiler:
LINK NIE DZIAŁA
Always Whyduck
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: tomuch »

Możliwe, że poniżej jest właściwy link ze spojlera: https://muduko.com/boss-monster-dekada- ... ier-wideo/
https://muduko.com/znane-postaci-z-popk ... -monstera/
Edit: A nie, jednak to ten (ale i tak link wewnątrz dalej nie działa): https://muduko.com/nieoficjalnie-oficjalny-poradnik/
Ale jest tu: https://sklep.muduko.com/pl/p/file/3aba ... radnik.pdf
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: tomuch »

lukkk pisze: 20 mar 2024, 22:40 Po tylu latach, Boss Monster powraca na KS w nowej odsłonie:



Co sądzicie o uatrakcyjnieniu rozgrywki?
Wszedł ktoś w nowego Boss Monstera? Kupę kasy już zebrali, a jeszcze parę dni zostało. Ciekawe, czy dorzucą jeszcze jakieś SG...
Zastanawiam się, czy wejść z 1$ na wszelki, gdyby polska edycja się pojawiła czy od razu jakiś konkretny poziom wsparcia...
Muduko wydaje chyba wszystko z linii Boss Monster. Ale nawet jeśli wydadzą, to czy promki, BigBox, maty etc. też się pojawią?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
maciejos91
Posty: 62
Rejestracja: 29 mar 2021, 22:21
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: maciejos91 »

Muduko do tej pory wydawało wszystko ale chyba dodruków już nie robi do gier i dodatków z tej serii. Nie jestem pewny czy pójdą w ten tytuł kolejny raz.
Always Whyduck
kiniol1
Posty: 134
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 220 times
Been thanked: 28 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: kiniol1 »

Zadałem im pytanie o to na Facebooku i odpowiedzieli: "sprawdzamy temat 😉".
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: tomuch »

kiniol1 pisze: 03 kwie 2024, 15:47 Zadałem im pytanie o to na Facebooku i odpowiedzieli: "sprawdzamy temat 😉".
Mnie na początku kampanii też tak napisali, a teraz, pod koniec, że nie mają nic nowego, a jak będzie, to wrzucą na sosziale. Tak czy siak przynajmniej 1$ się zabezpieczę...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: lukkk »

Ogólnie to mam wrażenie, że najnowszy Super Boss Monster wygląda wreszcie tak, jak podstawowy Boss Monster P.O.W.I.N.I.E.N. wyglądać od samego początku.

Bo sam Boss Monster jest cho...e losowy, mało strategiczny, zdarzają się dłużyzny ( jak bohaterowie wiecznie czekają w mieście ) i nie zawsze daje tyle satysfakcji ile powinien.

Ta edycja zdaje się, że te bolączki naprawia.

No i klimat nadal posiada MEGA.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: lukkk »

Spoiler:
Trochę szkoda, że nikt nie robił grupowego zamówienia.

Dałem 1$ ale wciąż się zastanawiam. Jakoś mnie te streatch goale nie powalają.
Z drugiej strony to mata by się przydała. No i wreszcie gra byłaby grywalna tak, jak od początku powinna być.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2024, 23:00 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
ODPOWIEDZ