Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: bartekb8 »

brazylianwisnia pisze: 20 lut 2021, 23:34 Dla przykladu taki Brass jest w normalnej cenie u nas i sprzedaje sie swietnie. Mysle ze gry beda sie zblizac do cen zachodnich i koncza sie czasy euraskow za 60% ceny. Zawsze mozesz kupic sama podstawke zamkow, bez tych bajerow i dodatkow za 250zl. Np ode mnie :-D
Zamki posiadam od dawna - nabyłem w normalnej cenie jak jeszcze były dostępne w sprzedaży, także obejdzie się :P
Co do podnoszenia cen to wolałbym żebyś się mylił, już i tak coraz mniej jest przyjemności na które stać przeciętnego Polaka, a przynajmniej takich, które nie zmuszają do wyrzeczeń.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2546 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: Gizmoo »

Widziałem, że PM nadal otwarty, a dostarczenie planowane jest nawet na czerwiec/lipiec. Wciąż mam wrzuconego dolara i dostęp do PM, ale wciąż się waham...

Bo nadal nie skalkulowali dokładnie kwoty za całość. Od kampanii dolar poszedł mocno do góry i tak sobie myślę, że obecnie za wersję Royal wyjdzie około 800 zł. To już jest cena nie tylko z kosmosu, ale też kompletnie absurdalna. Przejrzałem sobie kampanię i w żadnym momencie nie zapewniono, że wszystko będzie jak najlepszej jakości. Kafle są tego samego rozmiaru, co starsza wersja, ale już nie ma informacji, czy (i o ile) będą grubsze. Taki Gamebrewer zawsze podaje w swojej kampanii grubość kartonowych elementów. Dlaczego nie udało się tego zrobić tutaj?

Post w FAQ o koszulkowaniu kart mnie zabił. Sprzedają grę premium, drogą jak cholera, ale jednocześnie piszą, że ich zdaniem - "kart nie trzeba koszulkować". :lol: Czyli dokładnie wiem, jak to będzie wyglądało. GameTrayZ po raz kolejny zrobi mało użyteczną wypraskę, bo karty w koszulkach premium zwyczajnie się nie zmieszczą. :?

Komunikacja z osobą odpowiedzialną za kampanię też wygląda bardzo dziwnie, bo osoba odpisująca na komentarze wydaje się być zmęczona swoją pracą i albo odpowiada lakonicznie, albo... Wcale. Dodatkowo często mam wrażenie pasywno-agresywnego tonu.

Kocham Zamki miłością absolutną i chciałbym mieć tą wersję deluxe na półce, ale miałem w dłoniach wersję deluxe Suburbii i moim zdaniem daleko było jej jakościowo do np. takich gier Lacerdy wydanych przez Eagle-Gryphon Games. Widziałem Roccoco Deluxe, na półce mam Yedo Deluxe Master Set, czy Gugong Deluxe i niestety Suburbia Deluxe odstawała sporo jakością wydawniczą. Elementy z Kartonu były moim zdaniem dużo cieńsze. Może to było tylko moje wrażenie, bo widziałem tą Suburbię Deluxe w zasadzie przez chwilę. Czy jakiś posiadacz tej wersji może mnie zapewnić, że jest szczęśliwy z tej jakości i warto było zapłacić tak dużą kwotę?

Więc pozostaje nadal w absolutnym rozkroku. Nie wiem co robić. FOMO jest masakryczne, ale z drugiej strony OSIEM stów za grę, nawet najlepszą pod słońcem, wydaje się srogą przesadą. Żeby chociaż te kafelki były z tworzywa, jakie jest w Chip Theory Games... :lol:

Pytanie mam więc zasadnicze do osób posiadających Sekrety. Czy ten dodatek wzbogaca podstawkę? Czy warto go mieć, bo jest na tyle dobry/ciekawy, że jednak znacząco zmienia wrażenia z rozgrywki?

P.S. Z tego, co wywnioskowałem ze strony kampanii, to Beizer wcale nie zamierza zrobić wydania retail. Więcej - nie sprzedaje Zamków do sklepów, ani nie zezwala na żadne grupowe zamówienia, zasłaniając się jednocześnie logistyką. Trochę to łagodnie ujmując niepoważne. To przecież nie jest mała firma, a dużo mniejsze wydawnictwa przekonały, że da się wynająć podmiot zewnętrzny do sprawnej logistyki i nawet można uciąć na tym koszty. Ktoś rozumie co tu się odwala? Może wiecie, kochani, coś więcej? Albo rozumiecie dziwaczną decyzję BG, o nie sprzedawaniu tego produktu poza KS?
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: Skywarden »

Czy to znaczy ze pm jest ciągle otwarty i jednocześnie nie możesz zamówić więcej niż jednej kopii gry?
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: bowie »

Gizmoo pisze: 06 sty 2022, 13:50Od kampanii dolar poszedł mocno do góry i tak sobie myślę, że obecnie za wersję Royal wyjdzie około 800 zł. To już jest cena nie tylko z kosmosu, ale też kompletnie absurdalna.
W decyzji może Ci pomóc niewiadoma: na ile będzie wyceniany taki zestaw kupiony poza KS :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: brazylianwisnia »

Uwielbiam zamki, mam Suburbie deluxe(bo była w solo cenie jak za ilość dodatkow przez co porownamie miało by więcej senau do On mars + dodatek a i to by było mało) i poczekam za ile będzie można kupić w sklepie bez VAT. obecna cena to przegięcie i taki zakup to tylko jak cena ma dla kogoś 0 wpływu na decyzje.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2546 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: Gizmoo »

brazylianwisnia pisze: 06 sty 2022, 17:46 mam Suburbie deluxe
I jak wypadają na tle innych gier deluxe elementy tekturowe?
brazylianwisnia pisze: 06 sty 2022, 17:46 i poczekam za ile będzie można kupić w sklepie bez VAT.
Tylko, że z tekstów z kickstarterowej kampanii wynika, że ta wersja Zamków nigdy nie będzie dostępna w sklepach. Tam jest wyraźnie napisane, że nie ma oferty ani dla grupowych zamówień, ani dla sklepów. Nawet nie chodzi o zniżkę, tylko o samą ofertę zamówienia większej ilości egzemplarzy. Przynajmniej taki opis jest w FAQ:
Will there be a retailer/group pledge level?

No, Bezier Games does not offer retailer pledge levels in Kickstarter campaigns; our logistics do not allow for it.
Bezier Games chce sprzedawać egzemplarze tego "kolekcjonerskiego" wydania Zamków wyłącznie w takiej cenie, jaka jest na stronie kampanii.
bowie pisze: 06 sty 2022, 17:40 W decyzji może Ci pomóc niewiadoma: na ile będzie wyceniany taki zestaw kupiony poza KS :D
No właśnie ciekaw jestem jak będą kształtowały się ceny na rynku wtórnym. Bo ceny Collector's Edition Suburbii poszły raczej w dół, niż w górę. Poza tym - kurs dolara zawsze może pójść w dół. Obecnie złotówka jest masakrycznie słaba, ale jest szansa, że odbije się od dna. :lol:

Jak wspominałem - dla mnie ZSKL, to mój absolutnie numer 1. Ale piękne, polskie wydanie mam na półce w świetnym stanie i jedyne czego mi do szczęścia brakuje, to dodatkowa zawartość. Collectors edition bym chętnie zakupił, ale... Nie mam przekonania, czy warto. Ta cena jest moim zdaniem mocno zawyżona (zaporowa> :lol: ). Jak pisałem wcześniej - gdyby to było pięć stów, to bym jeszcze zacisnął zęby i przebolał. Sęk w tym, że za te 100$ to powinna być wersja Royal. I to z wliczonym VATem. A tutaj jeszcze przesyłka - 25 dolców i nie wiadomo, czy to jest ostateczna cena, bo Bezier jeszcze nie skalkulował dokładnie kosztów.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: bowie »

Gizmoo pisze: 06 sty 2022, 18:09 i nie wiadomo, czy to jest ostateczna cena, bo Bezier jeszcze nie skalkulował dokładnie kosztów.
Ja za royal zapłąciłem nicałe 680 pln. Z ciekawości zerknąłem teraz do PM i niby mam, że karta has been charged, ale pojawiła się niedopłata niecałe 4 USD. Skąd? Nie wiem
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: japanczyk »

Gizmo, to ze w czasie kampanii nie ma retailer pledge'a wcale nie znaczy ze w takiej planszostrefie nie dostaniesz gry jak już pojawi się w dystrybucji, bo pewnie się pojawi tak jak Suburbia
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: grzeslaw90 »

bowie pisze: 06 sty 2022, 18:27
Gizmoo pisze: 06 sty 2022, 18:09 i nie wiadomo, czy to jest ostateczna cena, bo Bezier jeszcze nie skalkulował dokładnie kosztów.
Ja za royal zapłąciłem nicałe 680 pln. Z ciekawości zerknąłem teraz do PM i niby mam, że karta has been charged, ale pojawiła się niedopłata niecałe 4 USD. Skąd? Nie wiem
Przeliczyli VAT ostatecznie. Też mam 3,87$. Dziwne, że tego oficjalnie nie zakomunikowali.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: brazylianwisnia »

Gizmoo pisze: 06 sty 2022, 18:09
brazylianwisnia pisze: 06 sty 2022, 17:46 mam Suburbie deluxe
I jak wypadają na tle innych gier deluxe elementy tekturowe?
Źle to ująłem bo to przecież nie jest wydanie deluxe a kolekcjonerskie. Zapłaciłem 400zl jeśli dobrze pamiętam i w tej cenie 3 dodatki, metalowe monety oraz customowe meeple to niemal jak budżetowa cena ;-) za tą cene wydanie jest bardzo ok. Nie jest to jakosc EGG Lacerdy ale tam gry mają mniej zawartości. Tektura na poziomie standardowych wydań sklepowych dzisiejszych gier.
Gizmoo pisze: 06 sty 2022, 18:09
brazylianwisnia pisze: 06 sty 2022, 17:46 i poczekam za ile będzie można kupić w sklepie bez VAT.
Tylko, że z tekstów z kickstarterowej kampanii wynika, że ta wersja Zamków nigdy nie będzie dostępna w sklepach. Tam jest wyraźnie napisane, że nie ma oferty ani dla grupowych zamówień, ani dla sklepów. Nawet nie chodzi o zniżkę, tylko o samą ofertę zamówienia większej ilości egzemplarzy. Przynajmniej taki opis jest w FAQ:
Z tego co pamiętam to Castles Collectors Edition ma być dostępne do kupna w sklepach. Taka była odpowiedź wydawcy w trakcie kampanii. Nie będzie wersji z powiększonymi kaflami.
Will there be a retailer/group pledge level?

No, Bezier Games does not offer retailer pledge levels in Kickstarter campaigns; our logistics do not allow for it.
Po dostawie pledgy Suburbia CE była dystrybuowana do sklepów. Dlaczego tym razem miałoby tak nie być?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: dave8 »

Ktoś mi na bgg napisał że ma być Polska wersja nowej edycji zamków. :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: brazylianwisnia »

dave8 pisze: 21 paź 2023, 08:17 Ktoś mi na bgg napisał że ma być Polska wersja nowej edycji zamków. :D
Przecież jest Polska wersja nowych zamków :P
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: Khag »

O kurcze,
Czyli mogę odświeżyć swoją stara wersję? ;)
Poznań i okolice.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: Kisun »

brazylianwisnia pisze: 21 paź 2023, 09:25 Przecież jest Polska wersja nowych zamków :P
Chyba nie zrozumiałem żartu.
Niezależnie od tego, warto przypomnieć zainteresowanym. Nowa edycja nie wyszła po polsku. Po polsku była stara edycja, tylko z ładniejszymi grafikami (ufundowały się na wspieramto). Tak się spodobały, że ludziska z USA ściągali tę wersję. Oryginalny wydawca (będący też autorem tej gry) się obraził (bo pewnie Polski wydawca miał sprawdzać każdą przesyłkę do USA i palić na miejscu znalezione pudełka) i nie można było wydać po polsku dodatku z fosami (narysowanym w tym samym ładniejszym stylu). Jednak poczekali, aż się ich brzydka wersja wyprzeda i po latach wydali już nową, (rozszerzoną o nowe pomieszczenia wraz z dodatkiem) edycję po ang z naszymi (lekko zmodyfikowanymi) grafikami. I właśnie tej jeszcze nie ma po polsku.
Spoiler:
Ogólnie, to niezmiennie od lat, polecam w każdej wersji. (Nie mylić z "Pomiędzy dwoma zamkami" - te są ble)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: grzeslaw90 »

Kisun pisze: 21 paź 2023, 11:16 I o zniszczonych w transporcie kolekcjonerskich pudłach, bo w fabryce spakowali w pudła o 1cm szersze nie wypełniając luzu. I o tym, że dawali za to bon na 100dolców w ich sklepie ale tam przesyłka do Polski to 95 + cło i VAT więc podziękowałem.
Dawali wybór czy chcesz bon czy nowe pudło. Ja wybrałem pudło i doszło w idealnym stanie.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: Kisun »

Wiem ale uznałem, że nie będę generować dodatkowych śmieci i ostatecznie naprawiłem swoje pudło. Na szczęście było z tych mniej uszkodzonych.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: bdm »

Wow! 85 stron. Myślę sobie, że to musi być bardzo dobra gra (skoro tyle stron nastukanych). Wchodzę, czytam a tu przez ponad 60 stron toczy się dyskusja o wspieraczce. :roll:
Z ciekawości przejrzałem internety a tam brak nowych egzemplarzy a używane chodzą w takich cenach, że szok. Warto?
konik
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2021, 09:52
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: konik »

bdm pisze: 22 paź 2023, 06:30 Wow! 85 stron. Myślę sobie, że to musi być bardzo dobra gra (skoro tyle stron nastukanych). Wchodzę, czytam a tu przez ponad 60 stron toczy się dyskusja o wspieraczce. :roll:
Z ciekawości przejrzałem internety a tam brak nowych egzemplarzy a używane chodzą w takich cenach, że szok. Warto?
Moim zdaniem nie warto. Gra nie wyróżnia się jakoś specjalnie mechaniką, czy wykonaniem. Planszówka jakich wiele i nawet brak dostępności nie uzasadnia takich cen. Jeżeli szukasz klimatu w grze, to tutaj niestety po chwili grania ten klimat znika. Mechanicznie wybierasz kafelki patrząc tylko na to, jakie korzyści daje.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: bdm »

Przyznam, że zauroczyła mnie szata graficzna (ale tylko w polskiej wersji) i podoba mi się mechanizm wyceny komnat. Poczytałem też trochę z tych ponad 60 stron, ciekawa historia. :D
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: seki »

konik pisze: 22 paź 2023, 07:39
bdm pisze: 22 paź 2023, 06:30 Wow! 85 stron. Myślę sobie, że to musi być bardzo dobra gra (skoro tyle stron nastukanych). Wchodzę, czytam a tu przez ponad 60 stron toczy się dyskusja o wspieraczce. :roll:
Z ciekawości przejrzałem internety a tam brak nowych egzemplarzy a używane chodzą w takich cenach, że szok. Warto?
Moim zdaniem nie warto. Gra nie wyróżnia się jakoś specjalnie mechaniką, czy wykonaniem. Planszówka jakich wiele i nawet brak dostępności nie uzasadnia takich cen.
Moim zdaniem warta każdych pieniędzy. Na 320 poznanych tytułów to od dawna mój nr 1. Są gracze bardziej ograni ode mnie ale część z nich również ma Zamki w swoim ścisłym topie np Gizmoo. Wykonanie owszem nie jest w żaden sposób wyróżniające się ale mechanika wyceny w kontekście celów wspólnych, własnych i przede wszystkim bonusów płynących z realizacji zamknięć komnat robi wybitną grę. Jeśli spodziewasz się rozbudowanej gry z 10 wiodącymi mechanikami jak zwykle robi się w nowych grach, to rzeczywiście się zawiedziesz. Tu masz wybitnie dobrą grę z selekcją i układaniem kafelków i ich licytacją.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: Khag »

Z gier które mogą dawać podobne odczucie jest Suburbia, którą też mam i serdecznie polecam.
Poznań i okolice.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: bdm »

Suburbia już tak ładnie nie wygląda i jest dla odmiany wciąż ogólnodostępna. Ocena i stopień trudności ocenione wg BGG (no właśnie, skąd taka niska pozycja w rankingu skoro to wybitna gra?) bardzo podobnie.l

No właśnie... czy te cele (wspólne, indywidualne) i jeszcze bonusy przy zamykaniu komnat to nie będzie zbyt wiele do ogarnięcia w grze w gronie rodzinnym? Bo z geekami nie będę w to grał.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2023, 12:11 przez bdm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: seki »

Dla mnie Suburbia się nie umywa do Zamków szalonego króla Ludwika. System zakupu i zdobywania zasobów z dokładania kafelków tam mnie zwyczajnie nudził. Może dlatego, że interakcja między graczami tam nie istniala prawie wcale. Grałem bardzo dawno więc szczegółów mechaniki nie pamiętam ale po kilku partiach nie miałem ochoty grać dalej.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: brazylianwisnia »

bdm pisze: 22 paź 2023, 11:58 Suburbia już tak ładnie nie wygląda i jest dla odmiany wciąż ogólnodostępna. Ocena i stopień trudności ocenione wg BGG (no właśnie, skąd taka niska pozycja w rankingu skoro to wybitna gra?) bardzo podobnie.l

No właśnie... czy te cele (wspólne, indywidualne) i jeszcze bonusy przy zamykaniu komnat to nie będzie zbyt wiele do ogarnięcia w grze w gronie rodzinnym? Bo z geekami nie będę w to grał.
Ja w to gram z Geekami i każdy jest zadowolony. Jedna z moich ulubionych gier. Cała jej sila to właśnie prostota połączona z rozkmina w postaci szukania optymalizacji ułożenia, ale i próbie utrudnienia rywalom. Do tego dochodzi satysfakcja z układania "ładnych" zamków. Moim zdaniem z Geekami gra się w to najlepiej. W gronie rodzinnym nie będą analizować ułożenia kafli do licytacji przez co albo będziesz ich rozsmarowywal albo specjalnie grał źle i gorzej się bawił.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ