Firestorm Armda Rethloza vs Dindrenzi Patrol Fleet

Relacje z pojedynczych gier, raporty z sesji oraz rozgrywki rpg na forum.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Firestorm Armda Rethloza vs Dindrenzi Patrol Fleet

Post autor: Rocy7 »

Od pewnego czasu rozgryzamy kosmiczny bitewniak Firestorm Armada.

Dziś zrobiliśmy skirmish Rethloza (wyjątkowo proxowana Aquanami) vs Dindrenzi.

Floty
Rethloza Rocy 7 (niebieskie i szare)
Spoiler:
Dindrenzi Wintermute (czerwono-czarne)
Spoiler:
Mój piękny plan opierał się na ukryciu Battleshipa za osłoną do przybycia posiłków

Obrazek

niestety nie wyszło tak jak chciałem, choć włączone maskowanie osłabiło odrobinę atak przeciwnika na mój okręt flagowy (Battleship), w międzyczasie Shunt Cruisery szykowały się do skoku

Obrazek

Wiedziałem jednak iż bez posiłków nieźle oberwę.

W drugiej turze wprowadziłem Ciężkie krążowniki z rezerw przez skok, było to ryzykowne zagranie jednak upiekło mi się jedynie na wyłączeniu silników a okręty znalazły się dokładnie tam gdzie chciałem tuż za rufą wroga.

Obrazek

W kolejnej turze moje Shunt Cruisery dokonały skoku bojowego i co ciekawe nawet wylądowały tam gdzie miały trafić (potrzebowałem 15-16 cali udało mi się skoczyć 11).

Obrazek

W rezultacie Dindrenzi zostali prawie okrążeni, co jest istotne gdyż większość ich najlepszych broni strzela tylko do przodu.

Obrazek

Tu jednak skończyła się moja dobra passa, gdyż 3 z 4 moich fregaty, wprowadzone z rezerw w kolejnej turze zostały zmiecione z kosmosu bez oddania jednego strzału, 4 fregata też wiele nie zdziałała.

Obrazek

Moje bombowce też się nie popisały, gdyż przeciwnik wyrzucił prawie same 6 na obronie punktowej czym zlikwidował całe skrzydło.

Obrazek

Dodatkowo Shunt Cruisery wpadły na dobrze postawioną zaporę minową.

Obrazek

Sytuację uratowały moje ciężkie krążowniki wykańczając Battleshipa przeciwnika wraz z admirałem, zaś mój sfatygowany Battleship (pożary na pokładzie wykończyły połowę załogi) salwował się ucieczką przez pole asteroidów.

Obrazek

Rezultat walki

Rethloza straty
4 fregaty
Battleship 4/9 hp (załoga 4/8)
5 x Bombers
Ciężki krążownik 2/6 hp.

Dindrenzi
Battleship
Ciężki krążownik 3 hp/6 hp.
Fregata 1/2 HP.
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Re: Firestorm Armda Rethloza vs Dindrenzi Patrol Fleet

Post autor: 5zyderca »

Bardzo statycznie to wygląda. Właściwie to kompletnie nie widać tu choćby próby manewru poza "pojawianiem się znienacka".
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Firestorm Armda Rethloza vs Dindrenzi Patrol Fleet

Post autor: Rocy7 »

To bylo nasze 2 starcie, poza tym moja flota ani flota mojego przeciwnika to nie Aquanie ani Tarakianie jej sila nie lezy w manewrowaniu wokol przeciwnika.
Tu relacja z innego starcia http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 61#p626861

Rethloza nie musi manewrowac po prostu wlacza maskowanie.

Dindrenzi zas potrzebuja czystego pola strzalu wiec tez nie musza sie na tym skupiac.

Dodatkowo w tym scenariuszu uzylismy tylko kilku z dostepnych rodzajow terenu oraz gralismy bez zasad "ruchomego terenu". Byl to tez najprostszy z kilkunastu scemariuszy bez zadnych celow do realizacji.

Sytuacja nie zmuszała nas do manewrów, FSA to nie finezyjne starcia mysliwcow tylko taktyczna bitwa kosmiczna.

Zagraj, poczytaj dopiero potem oceniaj.
ODPOWIEDZ