carcassonne z dodatkiem plaga i mniej znanymi dodatkami

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
zbazyl86
Posty: 91
Rejestracja: 21 sie 2014, 09:04

carcassonne z dodatkiem plaga i mniej znanymi dodatkami

Post autor: zbazyl86 »

Czy ktokolwiek grał kiedyś w carcassonne z dodatkiem plaga albo chociaż słyszał coś na temat rozgrywki z tym dodatkiem? Chodziłoby mi czy warto go łączyć z wieloma podstawowymi, bardziej popularnymi dodatkami oraz czy sprawdza się w grze z mniejszą czy raczej większą ilością kafelków? Instrukcja do dodatku plaga wskazuje, że jest "dość agresywny", nie wiem też czy sprawdzi się w grze dla 2 graczy.

Jeżeli ktokolwiek wie coś również na temat gry z innymi mniej znanymi dodatkami: szkoła, róże wiatru, małe budynki, to proszę o podpowiedź.
zbazyl86
Posty: 91
Rejestracja: 21 sie 2014, 09:04

Re: carcassonne z dodatkiem plaga i mniej znanymi dodatkami

Post autor: zbazyl86 »

No właśnie ja kupiłem plagę i tak się zastanawiam jak to wyjdzie w rzeczywistości, bo do tej pory nigdzie nie mogłem znaleźć wskazówek odnośnie rozgrywki... więc zobaczymy.
zbazyl86
Posty: 91
Rejestracja: 21 sie 2014, 09:04

Re: carcassonne z dodatkiem plaga i mniej znanymi dodatkami

Post autor: zbazyl86 »

Jeżeli ktokolwiek wejdzie w posiadanie dodatku plaga i wprowadzi go do rozgrywki dajcie znać bo instrukcja nie wyjaśnia powstałych wątpliwości a nie ma nic lepszego niż przedyskutowanie pomysłów innych graczy na rozwiązanie problemu.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: carcassonne z dodatkiem plaga i mniej znanymi dodatkami

Post autor: WRS »

Na I Zlocie Carcassonne w Krakowie rozmawiałem z Autorem. I ku memu zdziwieniu stwierdził On, ze Carcassonne powinno się grać z jednym(!) dodatkiem. Łączenie wielu dodatków nie jest oficjalnym pomysłem, a inicjatywą fanów.
Stąd wynikać może uproszczenie i przyspieszenie partii z różnymi dodatkami. A przede wszystkim zróżnicowanie takich rozgrywek.
Plagę mam, ale jeszcze nie było okazji zagrać. Zawsze wybieramy MegaCarcassonne z mnóstwem prostszych dodatków ;)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
zbazyl86
Posty: 91
Rejestracja: 21 sie 2014, 09:04

Re: carcassonne z dodatkiem plaga i mniej znanymi dodatkami

Post autor: zbazyl86 »

Na początku testowaliśmy sam dodatek plagi z podstawką i na koniec wynik prezentował się 33:18. Praktycznie nie dało się rozwinąć skrzydeł. Nie mówię że nie było ciekawie (bo trzeba było mnóstwo kombinować) uciekając przed plagą, ale wczoraj graliśmy z wieloma dodatkami (smok, karczmy i katedry, kupcy i budowniczowie, owce i wzgórza, rzeka) oraz kilka mini dodatków: promy, kopalnie złota, mag i wiedźma, promy. Rozgrywka naprawdę była długa, ale tu plaga sprawdzała się zdecydowanie lepiej :)
Golebievicus
Posty: 12
Rejestracja: 30 wrz 2013, 02:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: carcassonne z dodatkiem plaga i mniej znanymi dodatkami

Post autor: Golebievicus »

Czy dysponujecie polską instrukcją Plagi?
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: carcassonne z dodatkiem plaga i mniej znanymi dodatkami

Post autor: Kin@a »

Też by mi się przydała.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: carcassonne z dodatkiem plaga i mniej znanymi dodatkami

Post autor: Kin@a »

Super, dzięki!

A jest gdzieś dostępna instrukcja do minidodatku "Szkoła" oraz kafelka "Labirynt"?

Edit: Szkołę znalazłam:
https://boardgamegeek.com/filepage/1030 ... ady-szkola

A ten dodatek "La Porxada" był kiedykolwiek dostępny w sprzedaży?
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... xada/files
Cezary1916
Posty: 157
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: carcassonne z dodatkiem plaga i mniej znanymi dodatkami

Post autor: Cezary1916 »

ODPOWIEDZ