Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: feniks_ciapek »

Ja się przyłączam do głosów, że to cały czas świetna gra, zarówno w uniwersum Star Wars, jak i w swoim gatunku.

Polecam wszystkie duże dodatki, potem mniejsze. Blistery dają często dodatkowe misje dla Rebelii i dodatkowe karty dla Imperium, więc w sumie też są wartością dodaną, chociaż są lepsze i gorsze, ale nie podejmuję się sam robić rankingu. Pewnie jak poszukasz to coś znajdziesz.

Co do postaci - osobiście polecam zagranie kampanii w każdym dodatku postaciami, które w nim się pojawiły, może nawet w kolejności wychodzenia dodatków. Po pierwsze, niektóre z pudełek wprowadzają nowe mechaniki i nierzadko bohaterowie mogą je też wykorzystywać, więc czym dalej, tym lekko rośnie złożoność gry. Po drugie, w zasadzie każdy bohater jest nieco inny i dobrze się ich poznaje w trakcie zabawy. A po trzecie, każdą kampanię z dużego pudełka i tak startuje się w zasadzie od zera. Inaczej jest z małymi pudełkami, gdzie od razu się dostaje 3 XP i przedmioty na początek.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: Yuri »

feniks_ciapek pisze: 08 wrz 2023, 13:45 ...Blistery dają często dodatkowe misje dla Rebelii i dodatkowe karty dla Imperium, więc w sumie też są wartością dodaną, chociaż są lepsze i gorsze, ale nie podejmuję się sam robić rankingu. Pewnie jak poszukasz to coś znajdziesz...
A wiesz/wiecie coś może o spolszczeniu kart do tych Packów ? Istnieje w ogóle coś takiego ?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 234
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 35 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: DaaV »

W końcu po długim okresie obserwowania gry, udało mi się zagrać w scenariusz testowy i pierwsza misję z core box kampanii. Kolega ma tą grę i nigdy jeszcze nie grał (wersja Polska, sic!) więc gramy teraz w pięć osób. Jako, żę jestem fanem SW i wczęsniej grałem też w Podróże przez Środziemie, to omg - klimat gry się wylewa, jestem mega pozytywnie nastwiony (mimo, że pierwszą misję przegraliśmy).

Szkoda, że gra jest białym krukiem, ceny szalone i wszystko niedostępne - chętnie bym dorzucił na półkę.

Na plus, że znajomy znajomego ma chyba większość boxów, więc może uda się po przejściu tej kampanii od niego pożyczyć i iść dalej. :twisted:

Czy gdzieś są jkieś guide'y na budowanie postaci / protipy?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: psia.kostka »

DaaV pisze: 15 mar 2024, 11:00 Szkoda, że gra jest białym krukiem, ceny szalone i wszystko niedostępne - chętnie bym dorzucił na półkę.
Wersje ENG mozesz uzbierac komplet, ceny jak na FFG przystalo, kilka patykow wylozyc trzeba. Ale priorytet, to boxy (duze, potem mniejsze), blistry juz dla masochistow ;) lub fanbojów konkretnych postaci z Sagi. Obecnie hajp na Boba Fett i Ahsoka :mrgreen: i troche Kenobi :P

Polska opcja (boxow) pewnie cena x 2-3, ale ostatnie dodatki i tak sa tylko po angielsku, wiec albo fanowskie polonizacje, albo startujesz po angielsku i zapominasz o bialych krukach. Polskie blistry wiekszosc jeszcze sie wala po sklepach, bo to jednak wyzwanie finansowe, dla kolekcjonerow glownie.

Tak czy siak, fajnie ze sie podoba! bo balem sie, ze pointa historii bedzie, ze "zagralem raz w to cudo i kicha :roll: "
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 234
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 35 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: DaaV »

psia.kostka pisze: 15 mar 2024, 11:21
DaaV pisze: 15 mar 2024, 11:00 Szkoda, że gra jest białym krukiem, ceny szalone i wszystko niedostępne - chętnie bym dorzucił na półkę.
Tak czy siak, fajnie ze sie podoba! bo balem sie, ze pointa historii bedzie, ze "zagralem raz w to cudo i kicha :roll: "
No na razie po misji tutorialowej i pierwszej z kampanii, jest szał. Przejdziemy kampanię od kolegi (skoro ma core box) i zobaczymy co dalej, może uda się pożyczyć od znajomego znajomego dodatki, wtedy pewnie nawet nie będę szukał do zakupu, jak ogram wszystko tu z grupką znajomych. :roll: Muszę niestety hamować zapędy, bo półki nie są z gumy :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 15 mar 2024, 17:08 przez DaaV, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: miker »

psia.kostka pisze: 15 mar 2024, 11:21 Ale priorytet, to boxy (duze, potem mniejsze), blistry juz dla masochistow ;) lub fanbojów konkretnych postaci z Sagi. Obecnie hajp na Boba Fett i Ahsoka :mrgreen: i troche Kenobi :P
Nie pisze się fanbojów, ale raczej miłośników gatunku :D :mrgreen:
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: 13thSON »

Ja mam za sobą kilka kampanii w IA ukończonych i również mam niedosyt po każdej ukończonej misji. Najbardziej cieszą te misje, które są na styku, gdzie czasem jeden wyrzucony podczas misji "joker" na białej kości zmienia totalnie układ sił i decyduje o zwycięstwie. Mieliśmy też taką misję, gdzie Rebelianci wygrali w ostatniej akcji w ostatniej aktywacji zadając ostatnie dosłownie 1 obrażenie, albo taką misję bez limitu rund, którą Rebelianci wygrali w 16 rundzie.

Jeśli chodzi o klimat "szachów" to polecam Ci sprawdzić konfrontację 1vs1. Nie wiem jak u was, ale podejrzewam, że nie jest tak łatwo zebrać 5 osób na granie, a dwie to raczej bez problemu.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
ODPOWIEDZ