Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: grabash4u »

Etain
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2016, 05:36

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Etain »

grabash4u pisze:GRUBE und CIENKIE
Dzięki !
Które polecasz ?
Albo która grubość odpowiada tym z FFG koszulką ?
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: lesar »

Oczywiście że GRUBE
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Etain
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2016, 05:36

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Etain »

lesar pisze:Oczywiście że GRUBE
Polecasz grube czy grube odpowiadają grubości koszulek FFG :)?
Ostatnio zmieniony 30 paź 2016, 17:40 przez Etain, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Ayaram »

Tak z innej beczki. Póki co jestem dalej na etapie podstawki, więc nie wiem jak tam fabuła idzie dalej, ale skąd się wziął martwy obi-wan i greedo w grze? Cofamy się potem z fabułą do tyłu, gramy w alternatywnej historii, czy jak? Wytłumaczyli to jakoś?
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: blazej_c »

Nie wytłumaczyli :) fabuła kolejnych dodatków też tego nie uzasadnia

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
lerhit
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2014, 07:45
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: lerhit »

Szczegóły kampanii prosimy umieszczać w tabach, żeby nie psuć zaskoczenia tym co jeszcze nie grali.
ramirez78
Posty: 121
Rejestracja: 27 gru 2013, 12:06
Lokalizacja: Gliwice

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: ramirez78 »

A ja mam pytanie do osób, które miały okazję pograć przy różnych ilościach graczy.
Jaki jest czas trwania rozgrywki przy 2 lub 4 graczach? Najczęściej grywam z żoną i tutaj dłuższy czas gry nie jest problemem, ale jak przyjdą znajomi to zauważyliśmy, że czas max. 2 godzin jest dla nas najbardziej optymalny.
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Samanar »

lerhit pisze:Szczegóły kampanii prosimy umieszczać w tabach, żeby nie psuć zaskoczenia tym co jeszcze nie grali.
To jest akurat "szczegół" z filmu, który ma 30 lat i mocno wątpię czy ktokolwiek grający w IA (i czytający to forum) go nie oglądał ;).
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: schizofretka »

Samanar pisze:
lerhit pisze:Szczegóły kampanii prosimy umieszczać w tabach, żeby nie psuć zaskoczenia tym co jeszcze nie grali.
To jest akurat "szczegół" z filmu, który ma 30 lat i mocno wątpię czy ktokolwiek grający w IA (i czytający to forum) go nie oglądał ;).
rotfl.
Spoiler:
"This is not the universe you are looking for" - Hajs się musi zgadzać, przynajmniej zrobili to 'obok' cykli falowych i nie ma ich chyba w żadnym kampanijnym scenariuszu poza ich własnym.
Spoiler:
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: AkitaInu »

ramirez78 pisze:A ja mam pytanie do osób, które miały okazję pograć przy różnych ilościach graczy.
Jaki jest czas trwania rozgrywki przy 2 lub 4 graczach? Najczęściej grywam z żoną i tutaj dłuższy czas gry nie jest problemem, ale jak przyjdą znajomi to zauważyliśmy, że czas max. 2 godzin jest dla nas najbardziej optymalny.
począżtkowe scenariusze 2 godziny powinny dać radę, potem może być ciężko. Zależy też ile kminicie :)

przy grze na 2 osoby (overlord i 2 graczy) to jeszcze spoko, przy grze na 4 i 5 to już raczej 2 godziny nie da rady ;)
KamKow
Posty: 28
Rejestracja: 14 mar 2016, 13:57

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: KamKow »

Cześć,
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, ze jestem wręcz zaskoczony postami jakie tutaj przeczytałem odnośnie zbalansowania gry. Dochodzę do wniosku, ze albo jestem mega słabym graczem albo nie do końca zrozumieliśmy z kolegą zasady gry w IA.

Czytając posty odnośnie misji Pod Oblężeniem odnoszę wrażenie ze jednak coś jest z nami nie tak. Mój kolega prowadzi imperium a ja gram 4 herosami rebelii. Jeśli dobrze mój kolega zrozumiał zasady to praktycznie przy końcu każdej rundy dostaje pkt zagrożenia plus dodatkowe z misji co daje mu praktycznie 8-9pkt co rundę dzięki czemu może kupić sobie nowe ludki. Ja osobiście rozpocząłem misje z podejściem dwoma herosami do grupy szturmowców a dwoma pozostałem w bazie i strzelałem za drzwi. Może raz czy dwa na grę zdarzyło sie żebym zabił ludka za jednym strzałem. Natomiast podejście Wookiem (melee) do szturmowców jest równoznaczne z śmiercią w dwie tury miśka.

Być może ja jestem do duoy grajkiem ale wydaje mi sie ze coś jest mimo wszystko nie tak. Niestety nie mn dostępu do instrukcji wiec sprawdzić pewnych rzeczy nie mogę. Ale nie do końca wydaje mi sie fair ukrywanie celów misji (dodatkowa misja Han Solo) czy tez dodawanie z dupy pkt zagrożenia praktycznie co rundę. Dokupywanie ludkow - od czego zależy wybór kart wsparcia MG? Ziomek twierdzi ze może sobie wybierać kogo chce zabrać "na misje"....

Graliśmy wcześniej w Descenta i gra wydawała mi sie bardziej zbalansowana. Sprawiała mi więcej przyjemności. Teraz grany w IA i tak naprawdę to nie wiem nawet co mam zrobić w misji - albo otrzymuje info ze mam sie wyrobić w 6 rund. Co jest równoznaczne z tym ze muszę dosłownie zapierdalać herosami i biegać po planszy by niszczyć komputery i gra na dodatek co chwile wali mnie Fredem po pysku dorzucając wsparcie z kosmosu imperium.

Czy tylko na mam takie spostrzeżenia?
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: sirwei »

Mi osobiście też nie podoba się mechanizm spawn pointów w środku zabudowań. Co oni tam się teleportują (Star Trek?). Gdy jednostki dochodzą z kafli wejściowych lub krawędzi to mogę zrozumieć ale tak? I mówię to mimo że prowadzę imperium. Skoro to gra po części fabularna to powinna trzymać się jakiegoś realizmu w tej materi. Gra na czas to też sztuczne budowanie napięcia. Rebelia większość misji przegrywa bo przeważające siły ranią ich wcześniej. Mimo tych wad uwielbiam tą grę tylko trochę bym ją udoskonalił...
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: schizofretka »

Przyszedł w końcu dodatek Jabba Realm i nie mogę wiecej odwlekać palącej kwestii: jak i gdzie trzymacie dodatki???

Podstawkę mam w organizerze geekmod, ale Hoth już się tam nie mieści i nie słychać nic o nowych produktach. Do tej pory każdy dodatek wraz z jego falą boosterów od Hoth leżał po prostu w pudełku od tego dodatku, ale primo, chciałbym to skompresować (pozbywajac się przynajmniej małych pudełek), secundo, Rancor śmieje się ze standardowego pudełka. Ponieważ będzie klejony, kitowany i malowany, rozkładanie go nie wchodzi w grę. Macie jakieś własne organizery? Ja bym chyba chętnie kupił pudełko jak od podstawki na dodatki, ale chyba nikt takich nie sprzedaje.

No chyba, że ktoś kupił dwie podstawki do skirmisha, wtedy idealnie (kupił ktoś?)

No i nie mam zdania, co z każdego dodatku klasyfikować jako zawartość tylko tego dodatku (kampanii), a co jako ogólne rozszerzenie wykorzytywalne przy innych partiach. Bohaterów chyba będę trzymał w podstawce, wszystkie karty nie przynależne jednostkom również, ale plastik imperium i teren już per kampania.



Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Bardok »

Ja wszystko trzymam w skrzyni mniej więcej takiej:
https://imged.pl/kufer-drewno-skrzynia- ... 37864.html

Kafelki terenu wrzucam do pojemników po dodatkach małych i wchodzą tam zajmując połowę miejsca, do tego figurki w pudełkach wędkarskich, żetony i karty też. Wszystko ładnie wchodzi i pasuje. Królestwo też wejdzie... mam nadzieje ;)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Dwntn »

Cześć,

Czy ktoś może orientuje się, czy można w Polsce kupić trójwymiarowe elementy terenu do IA ? Chodzi mi głównie o skrzynie, terminale lub inne pomniejsze elementy, które mogłyby zastąpić żetony i/lub urozmaicić rozgrywkę.

Z góry dziękuję za informację.

- K.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: schizofretka »

Poszukaj terenów do Infinity (microart studio robi m.in. rzeczy w tym stylu). Mam też futurystyczne skrzynie do Deadzone Mantica, Graal i Bard mogą je mieć potencjalnie w ofercie.


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Bregorz
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2015, 12:57
Has thanked: 27 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Bregorz »

Dwntn pisze:Cześć,

Czy ktoś może orientuje się, czy można w Polsce kupić trójwymiarowe elementy terenu do IA ? Chodzi mi głównie o skrzynie, terminale lub inne pomniejsze elementy, które mogłyby zastąpić żetony i/lub urozmaicić rozgrywkę.

Z góry dziękuję za informację.

- K.
Proponuję coś takiego
http://www.cleversteps.eu/index.php?rou ... path=59_66

pomimo, że strona jest po angielsku to polski sklep
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: AkitaInu »

Niwnajgorsze ale nie ma drzwi :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Bregorz
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2015, 12:57
Has thanked: 27 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Bregorz »

jak u nich zamawiałem to byli bardzo otwarci na wszelkie uwagi, proponuję do nich zagadać, może coś wymyślą i znajdą jakieś drzwi :D
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Dwntn »

Dzięki za rekomendacje. Swoją drogą przy okazji ogłoszenia nowego dodatku do Rebeliona, pojawiła się także pierwsza zajawka dotycząca nowego dodatku do Imperial Assault: Heart of the Empire.

Zdjęcie zawartości TUTAJ

- K.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: schizofretka »

To chyba pierwszy dodatek którego kampania jest reklamowana jako wysoce regrywalna?


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: karawanken »

schizofretka pisze:To chyba pierwszy dodatek którego kampania jest reklamowana jako wysoce regrywalna?


Stukał Lucjan Szołajski
Na czym ta wysoka regrywalność ma się opierać?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: schizofretka »

Nie powiedzieli.


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Jelithe »

Dwntn pisze:Cześć,

Czy ktoś może orientuje się, czy można w Polsce kupić trójwymiarowe elementy terenu do IA ? Chodzi mi głównie o skrzynie, terminale lub inne pomniejsze elementy, które mogłyby zastąpić żetony i/lub urozmaicić rozgrywkę.

Z góry dziękuję za informację.

- K.
Skrzynie można np. na Allegro :)
http://allegro.pl/makieta-28-mm-zywica- ... 80777.html
ODPOWIEDZ