Pirates of the new water

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
MrNorbiOK
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2014, 20:43

Pirates of the new water

Post autor: MrNorbiOK »

Więc chciałbym stworzyć grę o pirackiej przygodzie. Gra miałaby dwie plansze plansze morza i Lądu, pierwsza to oczywiście Karaiby(A3 składana) na których jest wiele zagadek i walka morskich. Druga jest to plansza jednej z wysp oraz miasta (A3 składana). Gra ma być połączeniem rpg z planszową. Gra miałaby polegać na wykonywaniu misji na morzu: walka z innymi graczami oraz statkami wrogich statków anglików , poszukiwaniem skarbów zdobywanie fortec pirackich, oraz części lądowej polegającej na misjach typu ( Dowiedz się gdzie znajduje się Johnn) ( Obrabuj port) misje będą bardzo rozwinięte. Walki lądowe jak i morskie będa polegały na turach. Systemu nie będę opisywał. Będzie rozwój postaci jak i statku. Nie zabraknie również mini gier w kości oraz karty. Więc co o tym sądzicie czy takie coś było by dobre jeśli coś jest nie tak to napiszcie co trzeba by poprawić.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4085
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 290 times
Been thanked: 173 times

Re: Pirates of the new water

Post autor: lacki2000 »

sporo tego, więc istotny jest prototyp, testy i ile z tego się wytworzy czasu gry, downtime'u i co wyrzucić by grało się szybko, sprawnie i bez przestojów. Testy najważniejsze. No ewentualnie jeszcze dodatkowe testy.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 347
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 29 times

Re: Pirates of the new water

Post autor: Dr_Kecaj »

gier o tej tematyce też trochę jest, więc to co napisałeś to trochę za mało, by oceniać.
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Pirates of the new water

Post autor: sqb1978 »

Tak z ciekawości co poza Kupcy i korsarze w tematyce piratów jest godne polecenia? Chodzi mi o gry bardziej rozbudowane

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ