Odbudowa Warszawy 1945-1980 (Piotr Grzymisławski, Łukasz Szopka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: espresso »

Wydawało mi się, że widziałam informację, że prototyp będzie dostępny na Pyrkonie. Jeżeli się mylę, to dalej można nie czytać. Natomiast jeżeli faktycznie będziecie w Poznaniu, to wielka szkoda, że kampania kończy się 3 dni przed Pyrkonem.
Rudzielca
Posty: 19
Rejestracja: 12 mar 2015, 04:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: Rudzielca »

Wsparłam, bo gra ma potencjał :)
Nie kręci mnie jedynie ta cała wizualizacja budynków, wolałabym żeby te pieniądze poszły na inne cele. Pewnie nawet nie ściągnę tej aplikacji, nie szkodzi że będzie za darmo. Tak się sprawa u mnie przedstawia, ale ciekawa jestem, czy ludzie faktycznie będą z tego korzystać? I czy jeśli będą, to więcej niż raz?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: Trolliszcze »

IMHO progi nie są zbyt dobrze przemyślane. Np. drewniane znaczniki - czy jeśli nie dojdziemy do ostatniego progu, to część znaczników będzie mieć formę zwyczajnych domków, a część będzie odpicowana? Wolałbym jeden próg na odpicowanie wszystkich.
Rudzielca
Posty: 19
Rejestracja: 12 mar 2015, 04:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: Rudzielca »

Trolliszcze pisze:IMHO progi nie są zbyt dobrze przemyślane. Np. drewniane znaczniki - czy jeśli nie dojdziemy do ostatniego progu, to część znaczników będzie mieć formę zwyczajnych domków, a część będzie odpicowana? Wolałbym jeden próg na odpicowanie wszystkich.
+1
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: tomiz123 »

Ta aplikacja to tylko dodatek dla fanów, nie wiadomo czy będzie w jakiś sposób funkcjonalna. Gdyby sama grała w jakiś sposób wykorzystywałaby tą aplikację to kolejne cele dodające budynki byłby w jakiś sposób zasadne. Póki co to fajny bajer, ale nadal tylko bajer.
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: Kolejarz »

Jak połowa znaczników będzie dedykowana, a reszta standardowa, to będzie się to gryzło, ale jest do zniesienia. Zresztą może się udać zebrać potrzebną kwotę, ale brak jakiejś wizualizacji gry i choćby pobieżnego przedstawienia zasad to duży błąd. Najwięcej dowiedzieć się można z opisu KubyP, ale mało kto aż tak daleko zajrzy. Nie jest też dużą zachętą fakt, że grafika dopiero powstaje, powinien być zaprezentowany chociaż częściowy kierunek tego, jak gra będzie wyglądać.

Pomysł z rozszerzoną rzeczywistością ciekawy i na pewno zwiększa aspekt edukacyjny gry. Dużo osób w ogóle z tego nie skorzysta, a koszty i tak muszą zostać poniesione, ale może przy dużym nakładzie nie ma to większego wpływu na ostateczną cenę. Gra zresztą tania nie jest i widać to po liczbie wspierających. Sugerowana cena Magnatów to też 160zł, a na wspieram.to kosztowali o 20zł mniej od Odbudowy. Przy hurtowym wsparciu różnica jest nawet większa.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: vojtas »

Sienio pisze:Część grafik chcemy tworzyć z Wami wspólnie - udostępnimy np. planszę na dość wczesnym etapie prac graficznych i będziemy ją omawiać i opracowywać. Ten model komunikacji wyszedł dobrze przy okładce i chcemy to powtórzyć.
Co do okładki - byłoby fajnie, gdybyście wieżę zamku zrobili wyraźniejszą. Chodzi mi o ten (lub podobny) kierunek:

Obrazek

Co do dodatkowych celów - przychylam się do opinii, by drewienka umieścić jako jeden cel (a więc wszystko albo nic).
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: mig »

Wsparłem, ale raczej z mieszanymi uczuciami. Bardziej ze względu na sympatię do wydawnictwa i fajny temat niż na zainteresowanie grą, bo niewiele się o niej dowiedziałem. Ani instrukcji, ani choćby szczegółowego opisu gry, ani grafik. Zdjęciem prototypu lepiej sie nie chwalić, bo wyglada tak szkaradnie, ze tylko odstrasza. Szczerze mówiąc spodziewałem sie po tak doświadczonym wydawnictwie (rownież w kampaniach crowdfundingiwych) czegos więcej... Pewnie wkrótce pojawią sie nowe materiały, ale efekt pierwszego wrażenia jak dla mnie spaprany...
Póki co entuzjazmu u mnie brak - bardziej takie spełnienie "obywatelskiego" obowiązku niż euforia :/
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: Hiu »

jak to mowi pokerzysta - czekam.

okladki nie wespre. poczekam na instrukcje i gameplay - zeby ogarnac co i jak.

Panowie - do dziela.
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: Blacksad »

mig pisze:Wsparłem, ale raczej z mieszanymi uczuciami. Bardziej ze względu na sympatię do wydawnictwa i fajny temat niż na zainteresowanie grą, bo niewiele się o niej dowiedziałem. Ani instrukcji, ani choćby szczegółowego opisu gry, ani grafik. Zdjęciem prototypu lepiej sie nie chwalić, bo wyglada tak szkaradnie, ze tylko odstrasza. Szczerze mówiąc spodziewałem sie po tak doświadczonym wydawnictwie (rownież w kampaniach crowdfundingiwych) czegos więcej... Pewnie wkrótce pojawią sie nowe materiały, ale efekt pierwszego wrażenia jak dla mnie spaprany...
Póki co entuzjazmu u mnie brak - bardziej takie spełnienie "obywatelskiego" obowiązku niż euforia :/
Ja właśnie (na razie) nie wsparłem z tych samych powodów, a przeważył fakt, że poza krótką relacją KubyP co do samego przebiegu gry to nie wiem co wspieram. Pal sześć okładkę, ale brak info jaka jest mechanika tej gry, jakieś podobieństwa do innych gier itd. Innymi słowy brakuje mięsa. Na razie więcej pytań niż odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: Sienio »

espresso pisze:Wydawało mi się, że widziałam informację, że prototyp będzie dostępny na Pyrkonie. Jeżeli się mylę, to dalej można nie czytać. Natomiast jeżeli faktycznie będziecie w Poznaniu, to wielka szkoda, że kampania kończy się 3 dni przed Pyrkonem.
Prototyp "Odbudowy" na pewno będziemy mieli na Pyrkonie. Długo zastanawialiśmy się, czy zahaczyć kampanią o Pyrkon, jednak z różnych względów nie zrobiliśmy tego. Dużo jest osób, które chciałyby zagrać w "Odbudowę" w Poznaniu?
Rudzielca pisze:Wsparłam, bo gra ma potencjał :)
Nie kręci mnie jedynie ta cała wizualizacja budynków, wolałabym żeby te pieniądze poszły na inne cele. Pewnie nawet nie ściągnę tej aplikacji, nie szkodzi że będzie za darmo. Tak się sprawa u mnie przedstawia, ale ciekawa jestem, czy ludzie faktycznie będą z tego korzystać? I czy jeśli będą, to więcej niż raz?
Mamy nadzieję, że efekt ostateczny sprawi, że ta technologia będzie wykorzystywana regularnie. Poza tym pracujemy nad tym, aby ta aplikacji nie tylko służyła do oglądania wizualizacji. Jednak w tej chwili jeszcze nie możemy o tym pisać, bo to zbyt wczesna faza pomysłów i realizacji.
Trolliszcze pisze:IMHO progi nie są zbyt dobrze przemyślane. Np. drewniane znaczniki - czy jeśli nie dojdziemy do ostatniego progu, to część znaczników będzie mieć formę zwyczajnych domków, a część będzie odpicowana? Wolałbym jeden próg na odpicowanie wszystkich.
To, co uznajesz za wadę, czyli rozdzielenie znaczników na grupy/kategorie, my uznaliśmy za zaletę. Nawet jeśli nie osiągniemy ostatniego stretch goala, to część drewnianych znaczników będzie miała dedykowane kształty. Nie chcieliśmy stawiać nikogo przed wyborem: wszystko albo nic.
tomiz123 pisze:Ta aplikacja to tylko dodatek dla fanów, nie wiadomo czy będzie w jakiś sposób funkcjonalna. Gdyby sama grała w jakiś sposób wykorzystywałaby tą aplikację to kolejne cele dodające budynki byłby w jakiś sposób zasadne. Póki co to fajny bajer, ale nadal tylko bajer.
Nad wykorzystaniem aplikacji w grze (a nie tylko do wizualizacji) myśleliśmy od początku. Jednak nie jest to takie proste. Jeśli rozwiążemy aktualne problemy, damy znać jakie jeszcze zastosowanie może mieć ta aplikacja.
Kolejarz pisze:Jak połowa znaczników będzie dedykowana, a reszta standardowa, to będzie się to gryzło, ale jest do zniesienia. Zresztą może się udać zebrać potrzebną kwotę, ale brak jakiejś wizualizacji gry i choćby pobieżnego przedstawienia zasad to duży błąd. Najwięcej dowiedzieć się można z opisu KubyP, ale mało kto aż tak daleko zajrzy. Nie jest też dużą zachętą fakt, że grafika dopiero powstaje, powinien być zaprezentowany chociaż częściowy kierunek tego, jak gra będzie wyglądać.

Pomysł z rozszerzoną rzeczywistością ciekawy i na pewno zwiększa aspekt edukacyjny gry. Dużo osób w ogóle z tego nie skorzysta, a koszty i tak muszą zostać poniesione, ale może przy dużym nakładzie nie ma to większego wpływu na ostateczną cenę. Gra zresztą tania nie jest i widać to po liczbie wspierających. Sugerowana cena Magnatów to też 160zł, a na wspieram.to kosztowali o 20zł mniej od Odbudowy. Przy hurtowym wsparciu różnica jest nawet większa.
W najbliższy weekend w Warszawie organizujemy pokaz "Odbudowy" - zapraszamy na Równonoc. Podczas tego konwentu będziecie mogli zobaczyć, zagrać i ocenić "Odbudowę".
Jeśli chodzi o cenę, to na nią ma wpływ masę czynników. "Odbudowa" to wymagająca gra i dość droga w produkcji. Jednak staramy się, aby obniżyć jej cenę najmocniej jak się da.
vojtas pisze:Co do okładki - byłoby fajnie, gdybyście wieżę zamku zrobili wyraźniejszą. Chodzi mi o ten (lub podobny) kierunek:
Dzięki za sugestie i konkretną propozycję
mig pisze:Wsparłem, ale raczej z mieszanymi uczuciami. Bardziej ze względu na sympatię do wydawnictwa i fajny temat niż na zainteresowanie grą, bo niewiele się o niej dowiedziałem. Ani instrukcji, ani choćby szczegółowego opisu gry, ani grafik. Zdjęciem prototypu lepiej sie nie chwalić, bo wyglada tak szkaradnie, ze tylko odstrasza. Szczerze mówiąc spodziewałem sie po tak doświadczonym wydawnictwie (rownież w kampaniach crowdfundingiwych) czegos więcej... Pewnie wkrótce pojawią sie nowe materiały, ale efekt pierwszego wrażenia jak dla mnie spaprany...
Póki co entuzjazmu u mnie brak - bardziej takie spełnienie "obywatelskiego" obowiązku niż euforia :/
Dzięki za ocenę i wsparcie mimo zniechęcenia. Na naszą "obronę" tylko powiem, że już niedługo udostępnimy znacznie więcej "mięcha". A w marcu i kwietniu postaramy się odwiedzić kilka miejsc w Polsce, aby pokazać na żywo "Odbudowę".

Hiu, Blacksad - będzie tego sporo więcej. To tylko kwestia czasu!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: vojtas »

@Sienio

Przyjęliście bardzo dziwną strategię dla tej kampanii. Wygląda to trochę tak, jakbyście byli nieprzygotowani. Chcecie konsultować grafiki? Proszę bardzo, ale warto by pokazać chociaż jakieś szkice koncepcyjne i przedstawić w zarysie, jak gra działa. Nikt nie chce ryzykować, a na konwentach w prototyp zagra stosunkowo nieliczne grono odbiorców. W tej chwili wpłat dokonują chyba tylko najzagorzalsi fani FGH i varsavianiści. ;) Nie zrozum mnie źle; temat jest moim zdaniem świetny, ale rzuciliście za mało informacji na start.
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: Sienio »

vojtas pisze:@Sienio

Przyjęliście bardzo dziwną strategię dla tej kampanii. Wygląda to trochę tak, jakbyście byli nieprzygotowani. Chcecie konsultować grafiki? Proszę bardzo, ale warto by pokazać chociaż jakieś szkice koncepcyjne i przedstawić w zarysie, jak gra działa. Nikt nie chce ryzykować, a na konwentach w prototyp zagra stosunkowo nieliczne grono odbiorców. W tej chwili wpłat dokonują chyba tylko najzagorzalsi fani FGH i varsavianiści. ;) Nie zrozum mnie źle; temat jest moim zdaniem świetny, ale rzuciliście za mało informacji na start.
Mam nadzieję, że mimo tych obaw i uwag, nasza strategia okaże się skuteczna :)
O kolejnych grafikach i udostępnieniu instrukcji poinformujemy Was na bieżąco. A teraz zapraszamy do Warszawy - będzie okazja pograć w "Odbudowę".

https://www.facebook.com/events/1477306932513848/
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: JimmyPL »

vojtas pisze:@Sienio

Przyjęliście bardzo dziwną strategię dla tej kampanii. Wygląda to trochę tak, jakbyście byli nieprzygotowani. Chcecie konsultować grafiki? Proszę bardzo, ale warto by pokazać chociaż jakieś szkice koncepcyjne i przedstawić w zarysie, jak gra działa. Nikt nie chce ryzykować, a na konwentach w prototyp zagra stosunkowo nieliczne grono odbiorców. W tej chwili wpłat dokonują chyba tylko najzagorzalsi fani FGH i varsavianiści. ;) Nie zrozum mnie źle; temat jest moim zdaniem świetny, ale rzuciliście za mało informacji na start.
Tutaj FGH powinno odpalić coś KubieP. Ja wsparłem mimo iż fanem FGH nie jestem, miłość do Warszawy przesadna nie jest(jak to Śląsku :wink: ) ale po przeczytaniu jego tekstu i dzięki temu że jego gust jest dosyć zbieżny z moim...musiałem to mieć.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: mig »

JimmyPL pisze:
vojtas pisze:@Sienio

Przyjęliście bardzo dziwną strategię dla tej kampanii. Wygląda to trochę tak, jakbyście byli nieprzygotowani. Chcecie konsultować grafiki? Proszę bardzo, ale warto by pokazać chociaż jakieś szkice koncepcyjne i przedstawić w zarysie, jak gra działa. Nikt nie chce ryzykować, a na konwentach w prototyp zagra stosunkowo nieliczne grono odbiorców. W tej chwili wpłat dokonują chyba tylko najzagorzalsi fani FGH i varsavianiści. ;) Nie zrozum mnie źle; temat jest moim zdaniem świetny, ale rzuciliście za mało informacji na start.
Tutaj FGH powinno odpalić coś KubieP. Ja wsparłem mimo iż fanem FGH nie jestem, miłość do Warszawy przesadna nie jest(jak to Śląsku :wink: ) ale po przeczytaniu jego tekstu i dzięki temu że jego gust jest dosyć zbieżny z moim...musiałem to mieć.
+1 (z tym, że ja Wawę i FGH lubię ;) )
Dla mnie też tekst Kuby był najistotniejszą informacją o samej grze.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: smalco »

Ja, po dodatku Teomachi nie wierze FGH na słowo. Nie warto.
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: eltadziko »

smalco pisze:Ja, po dodatku Teomachi nie wierze FGH na słowo. Nie warto.
A co wtedy zrobili? Wydawało mi się, że akcja była przeprowadzona sensownie? ;P
Adam Kwapiński
Posty: 107
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:59
Been thanked: 3 times

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: Adam Kwapiński »

smalco pisze:Ja, po dodatku Teomachi nie wierze FGH na słowo. Nie warto.
Też jestem żywo zainteresowany tą opinią, bo nie do końca wiem co zrobiliśmy w sposób, który wywołał u Ciebie taką reakcję.
Rudzielca
Posty: 19
Rejestracja: 12 mar 2015, 04:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: Rudzielca »

smalco pisze:Ja, po dodatku Teomachi nie wierze FGH na słowo. Nie warto.
Może trochę rozwiniesz swoją wypowiedź? Podobnie w wątku o Ataku Zombie - napisałeś tylko "gra jest słaba" i tyle... takie komentarze niewiele wnoszą do dyskusji.
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: Sienio »

Dziś pojawiła się kolejna aktualizacja. Pokazujemy w niej drewniane elementy gry oraz prosimy o pomoc w podjęciu decyzji, jak ma wyglądać metro w "Odbudowie". Zachęcamy do odwiedzenia strony projektu i komentowania.

http://wspieram.to/OdbudowaWarszawy

Drewniane komponenty:
Obrazek

Dylemat związany z metrem.
Obrazek
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: donPedro »

Wybieram wariant nr 2 :)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: Neoptolemos »

Nr 2!
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: Maxxx76 »

Dwójkę wybierz, dwójkę :-)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Odp: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: Coen »

Oj tak, zdecydowanie nr 2.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Odbudowa Warszawy - city building od FGH

Post autor: matio2007 »

Dwójka fajniejsza.
Co do kolorów znaczników, to może lepiej dać wszystkie kolory zgodnie z zasadami kolorowania planów/map - czyli usługi czerwone, przemysł fioletowy. Wtedy będzie to intuicyjne (chociaż może to zboczenie zawodowe architekta :))
ODPOWIEDZ